Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Dělené známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Dělené známky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, jak se ocení takto dělené známky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, řeknu jen můj osobní názor, je to vizuálně pěkné, ale pamatuji si za dlouhou dobu jen jednu aukci kde byly tři obdobné, celé dopisy koupeny za 900 Kč a poté vráceny..:) když už tak by tam měla být i hodnota samotné známky nebo aspoň její dvojče, z které by bylo patrné jakou má zmiňovaná známka vlastně hodnotu..ale neber mě za slovo..třeba máš unikát..;)
Registrovaný uživatel
Děkuji, známka je na výstřižku ve sbírce razítek. Prosím o bližší vysvětlení jak jste myslel dvojče a hodnotu známky.
Registrovaný uživatel
Dvojče: Ty dvě známky musí být stejné a alespoň 1 z nich musí ukazovat hodnotu..jako třeba zde 1878: http://www.burda-auction.com/cz/aukce-50/show/1462/filatelie-csr-i-predbezne-soubezne-1918_1919/
Registrovaný uživatel
Hodnota: je to tam napsaný číslovkou; takhle dokonale seskládanou známku jsem ještě neviděl..
Registrovaný uživatel
Jasně :) . Ještě jedna zajímavá známka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
máš je krásně půlený..:)
Registrovaný uživatel
Známka neukazuje hodnotu - Vimperk 30.12.1918. U dělených známek asi není hodnota na známce důležitá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný,já mám dělené známky jenom tyto,ten druhej pohled je odeslaný 23.10.1989,o tři dny pozdějc než ten první.Ale ze stejné lokality.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak máš asi recht, že tam ta hodnota nemusí být..to byl jen můj odhad..
Registrovaný uživatel
Zdravíčko,
trocha teorie a nachytření pro mě.
Vím, že existují dělené, resp. rozstřižené známky. Pravděpodobně z toho důvodu že odesílatel nebo pošta neměla k dispozici menší nominální hodnotu, tak vyšší rozstřihli na půl a považovali za to za 50% hodnotu. A poštovní úředník/pošta to uznali. Domnívám se....
Ale v případě prvního obrázku si nejsem jistý. Odesílatel sestavil platný tarif ze dvou různorodých známek? Nebo je to uměle vytvořená "specialita" ?
Díky za osvětlení
Registrovaný uživatel
Moc pěkný pohled.
Registrovaný uživatel
Peťas Masařů napsal
Zdravíčko,
trocha teorie a nachytření pro mě.
Vím, že existují dělené, resp. rozstřižené známky. Pravděpodobně z toho důvodu že odesílatel nebo pošta neměla k dispozici menší nominální hodnotu, tak vyšší rozstřihli na půl a považovali za to za 50% hodnotu. A poštovní úředník/pošta to uznali. Domnívám se....
Ale v případě prvního obrázku si nejsem jistý. Odesílatel sestavil platný tarif ze dvou různorodých známek? Nebo je to uměle vytvořená "specialita" ?
Díky za osvětlení


Podle mého skromného názoru jsou dělené známky celkem 20h. Známka 15h a 25h rozdělit samostatně moc nejde.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý večer, je takto dělená známka unikátní?
Registrovaný uživatel
Nie je to unikat. Je to filatelisticky motivovaná snaha o vytvoreniu unikátu.
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím, proč tak usuzujete? Takto dělená známka má logiku. Poštovné je celkem 20h. Poštovní úředník uměl počítat tak rozdělil dvě liché známky a vyšlo mu sudé číslo.
Moderátor
Napriek tomu, že takto delená známka má logiku, zdieľam názor m1234, že sa jedná o filatelisticky motivovaný pocit so snahou vytvoriť unikát. Bavíme sa o počiatku 20. storočia, o dobe keď bola filatelia v najväčšom rozmachu. Ak si človek prečíta dobovú filatelistickú tlač veľmi rýchlo zistí, že vtedajší filatelisti už mali k dispozícii množstvo informácií a polené klasické známky na celistvostiach boli už v tej dobe mimoriadne cenené. Akútny nedostatok známok preto motivoval ziskuchtivých zberateľov vyrábať podobné "rarity".

A ešte jedna poznámka k vyššie zobrazenej polenej známke s Karolom. Už vidím toho poštmajstra ako sa na prepážke snaží dokonale spojiť dve polovice rozstrihnutých známok.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Prosím, proč tak usuzujete?
Pretože o tom niečo viem,je to filatelisticky vyrobok,suvenir a žiadny unikat.
_______________
Registrovaný uživatel
Suvenir ako tento.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
No,nevím m1234,jestli se dá to cos tady vystavils porovnat s tím,co sem poslal OskarOto.To tvoje je jistě suvenýr,to co poslal on je funkční a sloužilo to ke svému původnímu účelu.
Registrovaný uživatel
Všem moc děkuji za názory. Pokud jde o vzácnější známku tak určení z fotky není snadné. Známka není dokonale spojena střihy k sobě je střihem modrá přes červenou. Filatelistický výrobek (suvenýr) má většinou bezchybné razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na pravém horním rohu je nejlépe vidět jak jsou známky spojené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rozhodne to robil filatelista, v tej dobe ( po 28.10. ) z nadšenia zo vzniku ČSR sa vyrábali podobné vecičky. Zákon striktne zakazoval polenie známok, ale v tej eufórií to pošta tolerovala.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Nič v zlom, ale až sa budete desaťročia venovať filatelii, prečítate kvantum kníh filatelistickej literatúry, a rukami vám prejdú státisíce známok a tisíce celistvostí, získate prehľad. Nemusíte nikomu z nás veriť a celkom kľudne sa môžete presviedčať o svojej pravde. Skutočnosť je však taká ako to tu uviedol m1234, smith a ja.
Registrovaný uživatel
Vždycky, když vidím razítko Českých Budějovic (Budweis 1 - vyluštil jsem 3h), vzpomenu si na Hornerovy "revoluční" přetisky s tímto razítkem a historky o tom, jak mu zaměstnanec pošty téměř dva dny pomáhal s razítkováním. Taky si myslím, že jde o výrobek na kšeft z té doby.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Dělené známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1