Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Dělené známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Dělené známky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky za názory, opravdu je čtu se zájmem. Cituji: Použití jiných druhů známek ve funkci známek výplatních tuto praxi náhradních provizorií zakázala pošta jednoznačně zvláštním výnosem až 26. 7. 1919 (v případě nedostatku vhodných známek bylo nařízeno vyplácení v hotovosti) a od tohoto data se také počet provizorií výrazně snižuje. Přesto se s různými provizorii (zejména doplatními) v omezené míře setkáváme i v průběhu 20. a 30. let.
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Vždycky, když vidím razítko Českých Budějovic (Budweis 1 - vyluštil jsem 3h), vzpomenu si na Hornerovy "revoluční" přetisky s tímto razítkem a historky o tom, jak mu zaměstnanec pošty téměř dva dny pomáhal s razítkováním. Taky si myslím, že jde o výrobek na kšeft z té doby.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Na razítku je rok 1918
Registrovaný uživatel
Poštovní úředníci na větších poštách známky předem připravovaly.

Další zajímavost: Známka před dělením.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Souhlasím s rokem 1918 (8 tam vidím taky). Přikládám půlené známky použité o rok později, tentokráte Hradčany. Pokud člověk nemá moc zkušeností, mohla by ti napovědět adresa nebo samotný text na lístku , zda-li se nejedná o filatelistický výrobek. I kdyby byl, takové věci nejsou zcela běžné a tržní cena může být slušná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
OskarOto napsal
Díky za názory, opravdu je čtu se zájmem. Cituji: Použití jiných druhů známek ve funkci známek výplatních tuto praxi náhradních provizorií zakázala pošta jednoznačně zvláštním výnosem až 26. 7. 1919 (v případě nedostatku vhodných známek bylo nařízeno vyplácení v hotovosti) a od tohoto data se také počet provizorií výrazně snižuje. Přesto se s různými provizorii (zejména doplatními) v omezené míře setkáváme i v průběhu 20. a 30. let.


To čo uvádzaš je niečo iné, ako som spomenul ja.
Tebou uvedené zakazuje použiť známky doplatné, letecké a novinové vo funkcii výplatných.
A tvoje sú výplatné vo funkcii výplatných. A delenie výplatných na nižšie nominále ( napr. 10 hal : 2 = dva kusy 5 hal) bolo už počas RU zakázané zákonom.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No; díky za potvrzení zkušenými co jsem si myslel.
Čím více se zahloubávám do filatelie, tím více jsem tak trochu rozčarován množstvím falz, uměle vytvořených unikátů, nadšením nad každou mikro-tečkou, nebo pravděpodobně předem dohodnutých chyb v tisku-ovšem následně rozprodaných určitými osobami za těžký peníz. V dnešní době i před sto lety. "Čistá" známka, často mnohonásobně hodnotnější na trhu, je vlastně sběratelský nesmysl. Obrázek bez nádechu historie.

To jen na okraj - pocit od velmi mírně začínajícího filatelisty.
Registrovaný uživatel
[quote=smith]
To čo uvádzaš je niečo iné, ako som spomenul ja.
Tebou uvedené zakazuje použiť známky doplatné, letecké a novinové vo funkcii výplatných.
A tvoje sú výplatné vo funkcii výplatných. A delenie výplatných na nižšie nominále ( napr. 10 hal : 2 = dva kusy 5 hal) bolo už počas RU zakázané zákonom.
[/quote ]

Ano, jsem si vědom nedorozumění. O zákazu prodeje známek v roce 1918 jsem se nedočetl. Pouze: Výplatní provizoria vyplácená v hotovosti
Při nedostatku známek vhodných nominálů byly zásilky nejčastěji vypláceny zčásti nebo úplně v hotovosti (tak to požadoval při nedostatku známek i zvláštní výnos ministerstva pošt). Tato skutečnost byla potvrzována ručními vpisky (Franco, Fco, zaplaceno, apod.) nebo se používala různá razítka (mnohdy i velmi stará), opět nejčastěji s texty Franco či Franko, resp. Hotově zaplaceno, Franko/hotově apod. Hotovostní platby s sebou ale nesly více administrativy se zaúčtováním a evidencí hotových příjmů či výdajů,což bylo časově náročné. Není proto divu, že poštovní úředníci se mnohdy snažili práci si zjednodušit, což vedlo přímo ke vzniku řady zajímavých známkových provizorií.[/quote=smith]
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 8. 2. 2017, 19:02. »
Registrovaný uživatel
stefanos532- taky moc pěkné dělené známky. Moje dělené známky jsou výstřižku.
Registrovaný uživatel
Mne sa páči táto celistvosť z príspevku #199 a ďalej (tá z príspevku #211 tiež "ujde") ;)
Moderátor
OskarOto napsal
... O zákazu prodeje známek v roce 1918 jsem se nedočetl...


Kde som prosím ťa takéto písal?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Brett napsal
Mne sa páči táto celistvosť z príspevku #199 a ďalej (tá z príspevku #211 tiež "ujde") ;)


Tak tá celistvosť je skutočne unikát !!! Veď aj cena bola primeraná
výnimočnosti.

Najkrajším na tej celistvosti je fakt, že tu je filatelistický zámer absolútne vylúčený.
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 8. 2. 2017, 19:38. »
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Brett napsal
Mne sa páči táto celistvosť z príspevku #199 a ďalej (tá z príspevku #211 tiež "ujde") ;)


Tak tá celistvosť je skutočne unikát !!! Veď aj cena bola primeraná
výnimočnosti.

Najkrajším na tej celistvosti je fakt, že tu je filatelistický zámer absolútne vylúčený.


Noo fotka z aukce.
Tento dopis se bude dražit v jedné rakouské aukci za vyvolávací cenu s poplatky kolem 1 400 000 :)
Registrovaný uživatel
smith napsal
OskarOto napsal
... O zákazu prodeje známek v roce 1918 jsem se nedočetl...


Kde som prosím ťa takéto písal?


Opravdu promiňte, zákazu dělení :)
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Brett napsal
Mne sa páči táto celistvosť z príspevku #199 a ďalej (tá z príspevku #211 tiež "ujde") ;)


Tak tá celistvosť je skutočne unikát !!! Veď aj cena bola primeraná
výnimočnosti.

Ešte šťastie, že si ju nevygooglila Kollárova Saška ... To by cena vyletela ešte vyššie :D

Najzaujímavejšie je však to, že túto vzácnosť si od štedrého otecka vypýtala dcéra Saška (10). Miliónový dar napokon aj dostala! „Saška zbiera známky. Vygooglila si Modrý Maurícius a vybrala si ho,“ potvrdil Novému Času Kollár ...
Moderátor
Také zajímavé nouzovky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Poslední:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádherné, 9-blok je exkluzivní.
Registrovaný uživatel
Ahoj Jarku, chválím a je to pěkné.To je ta pravá filatelie.
Zdraví Mirek
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Přidám klasickou nouzovku. Příští rok dosáhne sta let.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ve sbírce zařazeno jako doplatní provizoria. Nevím co přetisk (NávěŠtné) znamená. Předem díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 10. 2. 2017, 17:39. »
Moderátor
Návěštné (a doručné) se vybíralo za cenná psaní z ciziny.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 10. 2. 2017, 18:36. »
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, pro účel návěštné (a doručné) použít rakouskou známku výplatní a spěšnou nebude časté.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Dělené známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1