Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Denár Boleslav

Vykupminci.cz
Numisargo

Denár Boleslav

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

Jsem v tomto oboru "nový"
Mám tento Denár pravděpodobně cach. 1017

Dokázal by někdo říci více katalog ani knihy jsem zatím nepořizoval a na internetu jsem nic nenašel.
Děkuji moc a hezký den

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,kdyby byl na prodej tak mi napište na j.iridvorak@seznam.cz díky
Registrovaný uživatel
Dobrý den , ano máte pravdu je to denár cach 1017 nemám tu po ruce Cach 4. vydání , ale ilustrovaná encyklopedie od MUDr. Petráně pohodlně k identifikaci denáru postačí. Vzácnost mám poznamenanou 50 a naleziště už ne, ale jen tak z hlavy buď neznámé nebo Hradec Králové . Tento denár patří mezi přechodové kombinují se na něm znaky jak Ethelrédského typu úzká ruka a znaky po stranách tak i Bav.- Švábského kaplice a znaky uvnitř cach 23 . Je ražen podle znaku šipky a opisu v Praze mincmistr nebo nájemce v opisu zaznamenán není . Doba kdy byl ražen je buď v posledních chvílích vlády Boleslava II. nebo v počátcích vlády Boleslava III. Každopádně v době kdy kvalita ražby denárů za našich Boleslavů dosahuje vrcholu . Razí se na střižek menšího průměru a však větší tloušťky střižku . Výsledkem je hluboká ostrá ražba viz. tento denár a hlavně velmi dobře čitelné opisy a znaky téměř bez chyb . Takový krasavec by si jistě zasloužil hodnocení někoho renomovanějšího , ale když nic tak sem zkusil já .
Registrovaný uživatel
Ono asi nebude tak složité vymyslet odkud tento nováček ten denár má.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Denárové období » Denár Boleslav

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1