Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Denár Vratislav II

Vykupminci.cz
Numisargo

Denár Vratislav II

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
netušíte někdo prosím Vás jakou cenu by mohla mít mince v příloze?
Stav je jako vidíte na fotografiích, není ničím čištěna, ani ošetřována.
Mělo by se jednat o denár Vratislava II z 11. století.
Za případné odpovědi děkuji

Jiří Č.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
moravský denár Cach 334, vzácnější
cena je otázka, podle toho, jak je čistitelný, ale to by neměl být problém, tento typ je ještě z kvalitního stříbra
vyražen slušně
před pár lety bych řekl víc, dnes řeknu širší rozmezí 10-20 T, podle okolností, jak se sejdou zájemci - vhodné do aukce ...
kdyby byla informace o původu, předem dík
Registrovaný uživatel
určení jak píše jv64. Já bych o ten denár zájem měl i v tom rozmezí, jak píše jv64. Když tak mi napiš na mince01@seznam.cz
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) denar v 1. 10. 2015, 21:31. »
Moderátor
liberator: s prodejem učiň, jak uznáš za vhodné, o informace ale ještě jednou zdvořile poprosím na můj mail: jan.vid@seznam.cz
předem díky
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
moravský denár Cach 334, vzácnější
cena je otázka, podle toho, jak je čistitelný, ale to by neměl být problém, tento typ je ještě z kvalitního stříbra
vyražen slušně
před pár lety bych řekl víc, dnes řeknu širší rozmezí 10-20 T, podle okolností, jak se sejdou zájemci - vhodné do aukce ...
kdyby byla informace o původu, předem dík


Mince pochází tady z Olomouce, děda ji vyhrabal někde na zahradě, i když podle stavu se mi to nechce věřit. Dal mi ji už dříve, ale teď mne teprve napadlo se zeptat.
to denar: Minci zatím prodávat nechci, ale ozvu se, kdyby ano.
Všem děkuji za čas a snahu pomoci.
Zdraví
Jirka Č.
Registrovaný uživatel
:D No jasně že na zahrádce, kde taky jinde ;)
Registrovaný uživatel
turtle ty jsi letos na jaře nevysadil na záhonek pár denárků? já se už chystám taky sklízet jako zmíněnej děda.
Moderátor
liberator napsal
Mince pochází tady z Olomouce, děda ji vyhrabal někde na zahradě, i když podle stavu se mi to nechce věřit. Dal mi ji už dříve, ale teď mne teprve napadlo se zeptat.


I tak díky, kdyby se dalo doplnit např. Olomouc-Slavonín ...
a příležitostně zvážit aspoň na dvě desetinná místa ?
Registrovaný uživatel
nálezový okolnosti si každej může vymyslet, i město, všechno. Zakládat na tom cokoliv je dost irelevantní. Pokud člověk nebyl přímo u vyzvednutí.
Moderátor
Paul napsal
nálezový okolnosti si každej může vymyslet, i město, všechno. Zakládat na tom cokoliv je dost irelevantní. Pokud člověk nebyl přímo u vyzvednutí.


Do jisté míry možná, ale zdaleka ne úplně. Pokud by bylo pravda to, co říkáš, může se většina numismatické literatury věnované středověku, co se za staletí napsala, sešmelcovat. Protože případů, kdy byl někdo z těch, kdo nálezy zpracovávali a sepisovali přímo u nálezu, vyjma organizovaných výzkumů, bychom moc nenapočítali. Ono to s tím vymýšlením ale až tak žhavé není, z více důvodů.
Registrovaný uživatel
jv64 já měl spíš na mysli informace výhradně od hledačů. Ale třeba minci výše našel opravdu děda na záhonku.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 6. 10. 2015, 10:15. »
Moderátor
Paul: Neboj, já Ti rozumím dobře. A přesto tvrdím i nadále totéž. Věrohodnost informace "zahrádka" a informace "Olomouc" není totéž. Ani nevidím důvod tady věřejně to či ono rozporovat.
Mimochodem, v novém Numismatickém sborníku bude článek o jednom nálezu denáru Cach 334 včetně snahy o historické souvislosti, snad z něj půjde trochu vyčíst, proč stojí za to se o nálezové okolnosti každého exempláře zajímat. K minci se váže spousta zajímavých otázek. Pídit se po odpovědích, na to bych pojem "irelevantní" nepoužíval :evil: ;) .
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 6. 10. 2015, 10:37. »
Registrovaný uživatel
Jasný, já jen tak zaspekuloval.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Denárové období » Denár Vratislav II

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1