Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » DENARIUS

Vykupminci.cz
Numisargo

DENARIUS

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
NUMIZMATICKÝ ČASOPIS - DENARIUS - prvé číslo vyšlo na jar tohto roku - v tejto akože kríze sa veľmi ťažko predáva - pomôžte aby časopis mohol prežiť
Registrovaný uživatel
tu je obsah prvého čísla:

Hunka, Ján: Úvod – pár slov o novom časopise


Kiszely, Csaba: Skostokos – keltský kráľ, ktorého poznáme iba z mincí


Kiszely, Csaba: Cisár Flavius Basiliscus prostredníctvom mincí


Csákvári, Peter: Odchýlky averzov na denároch svätého Štefana


Budaj, Marek: Arpádovské mince z okolia Bíne


Budaj, Marek/ Soják, M.: Florén Ľudovíta I. zo Spišskej Novej Vsi


Kiszely, Csaba: Najobľubenejšia zlatá minca stredovekej Európy – krátka história dukátu


Budaj, Marek: Neobvyklý „jednostranný“ denár Žigmunda Luxemburgského


Hunka, Ján: Nové mince z obce Jarok pri Nitre


Bovan, M.: Zabudnutý šurický poklad mincí – konečne ako monografia


Hunka, Ján: Desaťpoltúra z rokov 1704-1707 z Veľkého Grobu


Gál, Július: Rozhovor s majiteľom aukčnej firmy L. Nudelmanom


Gál, Július: Nová literatúra
Registrovaný uživatel
ak máte záujem, píšte na: numizmatikagal@magnats.sk
Moderátor
Mám ho doma, dobrý časopis a držím mu palce. Všetkým odporúčam...
Moderátor
... ešte doplním, že tento časopis má naozaj úroveň, na rozdiel od mnohých ktoré teraz vychádzajú v našom priestore.
Moderátor
Souhlas. Taky jsem si ho koupil. :P
Moderátor
kolko stoji jeden vytlacok?
_______________
Registrovaný uživatel
2,80 eur + poštovné
Moderátor
kolko vyslo cisel do teraz?
_______________
Registrovaný uživatel
jedno, možná něž časopis to měli pojmenovat sborník s roční periodicitou...(pokud tedy vydají i další číslo)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
dracku mozes mi napisat kolko ma stran? aky papier? rad by som si ho zobral ale najprv sa chcem informovat, pripadne mozes dat sken obalky?
_______________
Registrovaný uživatel
36 stran, papír křídový.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
archy ved u nas ziaden casopis o zberatelstve nevychadzal nepocitam Zberatel, ktory zanikol v 2009.
Aj tak sme odkazany na literaturu z CR.
_______________
Registrovaný uživatel
časopis môže vychádzať aj u nás ,ale potrebuje odberateľov ,alebo každé číslo zasponzorovať , iná varianta neexistuje. :?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik mas pravdu ked nie su odberatelia stoji to za figu, pripadne nejaka reklama by bodlal... ale vsetko je to len o financiach
_______________
Registrovaný uživatel
Je zaujímavé čítať reakcie na časopis - cítim určitú iróniu v tom čo napísal pán "dracek" - ja by som rád vydal aj 4 čísla do roka - ale nedá sa - ja osobne kupujem takmer všetko čo vyjde na našej aj českej numizmatickej scéne a popro tom všetko možné čo vyjde vo svete - lebo ma numizmatika zaujíma (mám viac ako 1000 kusov odbornej numizmatickej literatúry a to ešte nerátam časopisy) - stačí sa pozrieť na moju stránku www.numizmatika-gal.blogspot.com - tam ponúkam veľké množtsvo litratúry - ale vrátim sa k numizmatikom na slovensku - robia sa že sú veľký zberateľia a rozumejú takmer všetkému a sú ochotný zaplatiť veľa peňazí za špičkové mince ale 2,80 za odborný numizmatický časopis už nedajú - takže ako je to teraz?!?! Asi tak že ten kopec mudrlantov by len rada rozumela numizmatike za špičkové mince by radi dali veľa peňazí ale nemajú na to a to aby podporili niečo zaujímavé, tak to ich vôbec nezaujíma. Denarius som ponúkal už hádam všade od búrz až po internet všade.
Registrovaný uživatel
Najviac ma dojal istý pán z bratislavskej pobočky SNS na zberateľských dňoch na inchebe v BA. Počas dvoch dní sa u mojich stoloch zastavil asi každú hodinu a čítal Denarius - nepovedal som mu na to nič - za dva dni si to prečítal celé ale kúpiť to už nekúpil. Zo všetkých pobočiek SNS, ktorým som samozrejme napísal a ponúkol zľavnenú cenu pre členov, sa mi ozvala iba pobočka z Považskej Bystrice - VšETKA ČESŤ!!!! Oni si objednali asi 12 kusov, niečo sa predalo v Nitrianskej a Bratislavskej pobočke - ale ostatné pobočky sa mi ani neozvaly!!!! Hlavne že tu každý plače že SNS nefunguje a sme strašne ďaleko od pobočiek ČNS ako Šumperk. Brno či Praha - ale nič nespravíme preto aby to tu fungovalo. Za túto kritiku som si už raz dostal poriadne vynadané od čelných predstaviteľov SNS - ALE NIČ SA NEZMENILO!!!!
Moderátor
ja ho p. Gal zoberiem i ked niesom numizmatik ale filatelista. priratajte mi to k tomu zborniku, tesim sa na citanie.
_______________
Registrovaný uživatel
prosím Vás napíšte mi to do mailu - aby som vedel o koho sa jedná - dakujem
Moderátor
ok
_______________
Registrovaný uživatel
dúfam, že mi napíše čo najviac numizmatikov a napíšu svoju mienku alebo skúsenosti s numizmatickou scénou na Slovensku - skúsme niečo s tým spraviť aby sme už nemuseli závidieť českým alebo poľským numizmatikom
Moderátor
Vzal bych si take jeden...je moznost platby na cesky ucet?
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
bohužiaľ zatiaľ ešte nie - skúsim na tom nejako popracovať - cena pre odberateľov z českej rep. je 100 kč - peniaze mi posielali ludia v doporučenom liste - ale aj za to zaplatili okolo 60 kč - takže zatiaľ Vám viem ponúknuť iba túto drahšiu možnosť -
Registrovaný uživatel
numizmatikagal napsal
Je zaujímavé čítať reakcie na časopis - cítim určitú iróniu v tom čo napísal pán "dracek" ...


Ano, bylo to myšleno i trochu ironicky.
Chápu, že začít vydávat na vlastní pěst odborný časopis je chválihodné, není lehké a má mnohá úskalí, ale dle toho jak to nyní vypadá, mi to přijde ne nejlépe připravené.
Pokud něco podobného dělat, znamená to mnoho příprav, odhadů i kalkulaci, a mít zajištěné pro několik prvních číslel jak finance, tak i rámcově články a vždy několik možností postupů vzhledem na aktuálně vzniklou situaci.
Takže pokud začínám, tak v době kdy jde první číslo do tisku již musím mít připraveho v hrubých rysech další číslo(fyzicky pár článků a ostatní slíbené od věrohodných zdrojů), před vydáním prvního čísla počítat, že musím mít nějakou finanční podporu například od obchodníka(spíše sponzor za nějakou reklamu) či slíbené odběry části nákladu nebo počítat že asi několik let to budu financovat z vlastních zdrojů a navíc na to padně velmi mnoho času ať již na tvorbu samotného časopisu, tak i na mnoho věcí nutných zařizovat kolem. Na druhé číslo časopisu se nemůže čekat do nekonečna a pokud není vydáno do 3-4 měsíců po prvním, je to zlé. Ostatně zde nejde o nějaký časopis o 100-150 stranách, ale pouze o nějakých cca 35 stran malého formátu.
Pokud na toto vše nejsem připraven a chci hlavně publikovat odborné články, pak je možnost místo časopisu vydávat odborný sborník článků, kde jsou pravidla trochu odlišná.
Ač to zde asi nevyzní nejlépe, má kritika není myšlena nijak zle a oceňuji nadšení vydavatele, ale to většinou nestačí, zejména delší dobu! (dobře vím o čem mluvím) :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
V tomto prípade nejde o to že či máme články alebo nie - články máme a mohli by sme časopis vydávať aj dva krát do roka ALE!!!!!!!!!!!!!! Predali sme ho asi len 50 kusov!!!!!!! Viac ako 100 kusov sme rozposlali zadarmo - takže naša strata je obrovská!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » DENARIUS

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1