Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Vykupminci.cz
Numisargo

Denarius podle definice

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj pánové, odborníci. Pomozte identifikovat a vyhodnotit vzorky denaru.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no ... já nevím, vždycky když vidím podobný příspěvek, tak mám chuť napsat "běž do nejbližšího muzea, kde jsi to našel" ... případně co je to za provokaci .... hmmm
Moderátor
Doporučuji řídit se tím, co píše kekule. Jestli je to vzorek denárového nálezu a ne nějaký vtípek (nevypadá to tak), udělej to co nejdříve a při troše dobré vůle se podaří i dosáhnout na slušné nálezné podle vzoru nedávného nálezu z Chýště. Pokud s tím chceš radu nebo pomoc, rád Tě nasměruji nebo to udělá někdo jiný.
Určit mince není problém, Jaromíři i Boleslav II., vesměs vzácné mince, ale největší hodnota je takový nález odborně vyhodnocený jako celek.
Moderátor
Vysvětlení a prosba na kolegy.
Před chvílí jsem smazal příspěvek s žádostí vystavovateli o kontakt na mail.
Částečně se za to omlouvám, nebyl nelegitimní.
Přesto bych chtěl, pokud se neukáže, že je to planý poplach, udržet diskuzi o vystavených denárech v linii, kterou jsem napsal já i kolega kekule výše. Čili ta prosba zní, zapřeme pro tuto chvlíi sběratelské zájmy, pokud je šance, že se podaří věc nasměrovat tak, jak by bylo ideální. Za sebe jen mohu slíbit, že tuto linii budu držet také.
Jakékoli další zprávy od vystavovatele, sem umístěné, jsou vítány.
Registrovaný uživatel
Jasně nezlobím se, taky bych byl rád pokud se jedná o nález, aby bylo vše zdokumentováno pro nás všechny které toto období zajímá.
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, že se skutečně ně jedná o evidentně nálezové mince (viz nedočištěná místa, zvlněné střižky), opravdu se přimlouvám aby autor příspěvku kontaktoval kolegu jv64, který je opravdu dostatečně fundován na to, aby s celou věcí pomohl ke všeobecné spokojenosti ... :-)
Registrovaný uživatel
Tak se zdá že jste pána vyplašili. Ale třeba je noční pták a ještě se dočkáme
Moderátor
Tohle je jeden z důvodu, proč jsem se sběratelsky nezameřil na tohle středověké denárove a pozdější grošove období, ikdyž jsem jemi fascinován, tohle mě vždy odradí....... viděl jsem několik amatérských nálezových lotu,zajímavých oficiálně mezi sběrately poměrně vzácný kusů.......a při dnešních cenových relací,kolik toho je mezi amatéry?....a kolik ještě v zemi?
Registrovaný uživatel
No, to jsi do toho teď dobře hodil vidle....
Moderátor
Myslím Petře, že to je mnohým jasné.
Samozřejmě zrovna tohle nemusí byt zmiňovaný případ.
Majitel to muže samozřejmě vyvrátit.....
Registrovaný uživatel
Tak snad lze pouze s Boženou Němcovou doufat, že „Moudré ucho neposlouchá, co hloupá huba povídá.“ :)
Moderátor
TomL napsal
Tak snad lze pouze s Boženou Němcovou doufat, že „Moudré ucho neposlouchá, co hloupá huba povídá.“ :)


Dobytku.!!!!!....

Nemyslíš, že již v prvním příspěvk znejísti.
Také v příspěvku bossiho.
Pokud se jedna o začínajícího sběratele, tak se jistě ozve...

Pokud chceš byt chytrý s Boženou Němcovou ,vyplachni si hubu, umyj ruce a otevři oči.
Registrovaný uživatel
Možná by se poslední příspěvky včetně toho mého daly nějakým adminem přesunout do tlachárny, díky..
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové Bohužel jsem se z tohoto fóra nenaučil žádné užitečné informace, pro náš region je jen velmi málo mincí a my nemáme na těchto mincích žádné odborníky, a tak jsem se k tobě obrátil, chtěl jsem kvalifikovanou pomoc. Díky za všechnu pomoc se podíváme na užitečné informace o dalších zdrojích. Omlouvám se za rozbitý text, píšu přes překlad Google .....
Registrovaný uživatel
Hmm... trochu méně okázalé čestnosti a mentorování a o dost víc sdílnosti tu na fóru bývalo...:-) Ta odpověď mohla být i tak:
1. Čechy, Jaromír (1003,1004-12,1033-34), minovna Praha, denár Cach:273 (Cach,F.: Nejstarší české mince I., CNS Praha 1970)
2. Čechy, Jaromír, Praha, denár Cach:252
3. Čechy, Boleslav I. (936-967) nebo Boleslav II. (967-999), Praha, denár Cach: 24(?)
4. Čechy, Vladivoj (1002-3), Praha, denár Cach:219
5. Čechy, Boleslav I. nebo II., Praha, denár Cach:49
6. Čechy, Boleslav II., Praha, denár Cach:103
Cena v desítkách až stovkách tis. Kč.
Chápu, že tam skalní příznivce denárového období dráždí ten Vladivoj, ale to není důvod k takovým ofukům...
Moderátor
Ivankovipivanko napsal
Vážení kolegové Bohužel jsem se z tohoto fóra nenaučil žádné užitečné informace, pro náš region je jen velmi málo mincí a my nemáme na těchto mincích žádné odborníky, a tak jsem se k tobě obrátil, chtěl jsem kvalifikovanou pomoc. Díky za všechnu pomoc se podíváme na užitečné informace o dalších zdrojích. Omlouvám se za rozbitý text, píšu přes překlad Google .....


Dobrý den, omlouvám se za sebe i za některé zdejší uživatele, občas se zde semele trocha ubohé vulgarity, bohužel takto někdy na veřejných stránkách bývá.
Jinak s pohledu jistých pochybnosti, chápejte mě i kolegy.Čas od času se zde objevi pochybné zajímavosti, pro odborný posudek s prvotním záměrem ocenění,ruzní neférovi hledači.
Jistě vam znali kolegové pomůžou zde verejně, či soukromě mailem.
Moderátor
Jsou tedy mince odněkud ze zahraničí (snad Ukrajina) ? To by bylo dobré uvést na úvod. A taky - zejména - dát sem kvalitnější fotky, tyto jsou velmi mizerné.

Díky Jirko, že jsi mě vysvětlil moje pohnutky.

.......
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 10. 10. 2018, 6:33. »
Moderátor
Patason: jen drobná věcná poznámka, Cach 49 není a nikdy nebyl Boleslav I., to je ale v kontextu Tvého příspěvku opravdu nepodstatný detail.
Registrovaný uživatel
JV64: no vidíš, určení mohlo být ještě mnohem přesnější, kdyby mu, ať už z jakýchkoliv pohnutek, nepředcházelo to sáhodlouhé mentorování:-)
Moderátor
Patason: Tohle hodnocení sis skutečně mohl odpustit. Smysl a cíl toho co jsem napsal, byl takový, jak jsem ho prezentoval. Chceš-li se, jako publikující autor, zabývající se jiným obdobím (denárovým systematicky určitě nikoli), dopracovat k informacím, zvol si postup a formulace, jaké uznáš za vhodné. Já činím totéž a jiným jejich postupy nebudu veřejně komentovat . Vím moc dobře, že efektivita získávání informací je nějaká a třeba by mohla být při jiných postupech vyšší. Jsou okolnosti, které neovlivním. Ale pořád za sebou v tomto směru cosi vidím. Třeba to, že díky analýzám složení zrovna zahraničních nálezů se dá upřesňovat datace jednotlivých českých denárových typů a že jsem k tomu nějakou troškou do mlýna také přispěl.
Ještě k Tvému určení : nejen ten Cach 49 ale ani Cach 24 Boleslavovi I. nemůže patřit. To sis mohl přečíst již ve sborníku 22/2007, str.70 (ať nemusíš dlouho hledat) kdybys toto období systematicky sledoval.
Registrovaný uživatel
Skoda ze neni vladivoj k mani 😔.Byl to vzdy muj sen ho mit.A 219 je dost vzacny typ
Registrovaný uživatel
JV64: dost dobře nechápu, proč se rozčiluješ/urážíš. V ničem, co jsem napsal nebyl úmysl někoho urazit. Ale budiž.
Já už 8 let nepublikuju a novinky sleduju jen letmo. Vůbec už se nepovažuji v numismatice za odborníka a to na jakékoliv období. Vždy mi to přineslo jen problémy (ať už různá nepodložená nařčení, nebo, když jsem si chtěl koupit minci, hned byla za dvojnásobnou cenu, neb když o to projevím zájem já, musí to být přece něco vzácného...:-/)
Určení jsem přepisoval z Cacha - dobře u mečové 49ky jsem se přehlédl - proto jsem psal, že to mohlo být přesnější, kdyby ses toho ujal ty nebo kekule.
O důležitosti informací z kompletních, zpracovaných nálezů ani náznakem nepochybuji, ale kekuleho a tvoje reakce na vcelku normální dotaz byla v duchu: "Zlodějský nálezče, koukej to dát do muzea a neprovokuj tím na fóru!" To mě přimělo vstát, vytáhnout z knihovny Cacha a mince odurčovat.
Moderátor
patason:
ok, nic ve zlém, je ale zbytečné hledat za vším něco špatného - vždyť ta formulace s muzeem vůbec nebyla taková, jak píšeš ani tak nebyla myšlená, byla to naopak informace pro vystavovatele, že je mustr, podle kterého může jít a domoci se nálezného
Registrovaný uživatel
jen bych doplnil to určení co tu dal patason:
číslo 3 je denár Cach 78 (nebo zrcadlově převrácený Cach 24, jak kdo je zvyklý používat). Co se týká ceny tak jen ten Vladivoj je ve stovkách tisíc korun (300.000-500.000). Ten první Jaromír tak 70.000, ten druhý tak 150.000-200.000. Boleslavové jsou běžní, tak zhruba 10.000-20.000 za kus. Ten Vladivoj by se mi do sbírky taky hodil :-)
Nechcete nás potěšit lepšíma fotkama?
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
a k tomu tématu co je a co není Boleslav I. a II. Tak co už je asi všeobecně známo, žádný z těchto denárů (co jsou zde na fotce) se Boleslavovi I. nepřipisuje. Jediné, které ještě u některých sběratelů odolávají jsou devítibodové typy. Ale ani tam to doufám dlouho nevydrží.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1