Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Vykupminci.cz
Numisargo

Denarius podle definice

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jsem taky zvědav... BTW: pokud má někdo zásadnější informace (a evidentně někdo má:-)), měl by zřejmě podniknout kroky, aby se nestal spolupachatelem t.č. podle §219, odst. 1) TZ...
Moderátor
souhlasím, že je dost složitých okolností, ale poprosím ještě o jednání s nějakou základní důvěrou

ivankovipivanko: ještě jednou prosím o doplnění nějakého výběru fotek mincí z ostatních zemí, ne českých, rádi určíme, nebo jen pro představu o celém souboru, děkuji
Registrovaný uživatel
No já si myslím , že není vhodné ani důstojné udávat kolegu .Navíc i kdyby se jednalo o nález , tak majitel může tvrdit , že se o nález sice jedná , ale získal ho kdysi , před sedmdesáti lety jeho děda a mince se předávaly jako památka z generace na generaci ….. .Těžko mu někdo dokáže opak. Navíc převážná většina středověkých mincí pochází z nálezů , starých i nových, jak jinak by se k nám do sbírek dostaly a já sám , kdybych měl to štěstí a našel třeba při sázení na zahradě něco podobného ….., každý ať se zasní a si v duchu si představí sám sebe , co by dělal dál … :- ) Rozumím tomu , že některý badatel , který se daným obdobím profesionálně zabývá může být rozladěn , protože si myslí , že mohly uniknout některé důležité souvislosti , ale k čemu a pro koho by byla jeho práce , kdyby neexistovali sběratelé . A okruh sběratelů jako jsme mi existuje jen díky tomu , že mince jsou k mání , mi se je snažíme získat , kochat se s nimi , studovat je a občas se s nimi i pochlubit…Já bych v tom problém neviděl ,ale směji se tomu , jak nešikovně jsou nabízeny a jak v touze získat hezké věci někteří trochu ztrácí pud sebezáchovy .Kdybych na ně měl a chtěl je získat , asi bych znervózněl, kolik mlžení je při jejich nabídce a snad bych se i bál , aby se nejednalo třeba o nějakou „zápůjčku“ z depozitu některého z muzeí , což by pak mohl být opravdový problém .Ale to je jen má úvaha…
Moderátor
lub121 napsal
Ivankovipivanko : uveď pevné ceny, ať mi nesmáznou potřetí emailovou adresu :-)

potřetí ? já jsem u Tebe mazal jen jednou v úvodu s vysvětlením, pak už jsem od toho ustoupil, viz výše, jestli mazal někdo jiný, tak selektivně, netuším proč ... ?
Moderátor
smazal jsem část příspěvků, které se již odchýlily od věcného tématu, i když se rozhraní neurčuje snadno, prosím obecné diskuze nasměrovat do tlachárny, děkuji
Registrovaný uživatel
Zajimave, "zahranicni nalez", a mince se uz objevily v ceske aukci. Hold asi uspechana doba...
Moderátor
a je poklizeno
popisy pravda šité trochu horkou jehlou ...
Moderátor
spíš asi celé posunuté, ale to si hoši určitě spraví
Registrovaný uživatel
ano, celá aukce je posunuta o jeden popisek. Je to už od začátku od zlata. A popis prvního Boleslava začíná už v antice.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
kauto_star napsal
Zajimave, "zahranicni nalez", a mince se uz objevily v ceske aukci. Hold asi uspechana doba...


To bude pranice :P :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1