Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Deutsches Reich 1900-1945

Vykupminci.cz
Numisargo

Deutsches Reich 1900-1945

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nezbieram reich, ale dostal som to ako bonus pri aukcii na ebay. Zvlastny odtien druhej znamky. Mal by o to niekto zaujem? Nepredavam...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To nebude odstín, to bude blbé uložení.
Registrovaný uživatel
diky, zjavne to tak bude.
Registrovaný uživatel
Ja len aby reč nestála.Známka je jednoznačne poškodená vlhkosťou(nejakou kvapalinou),alebo Adolf začína byť pesimista,bledne..
Na známke vyššie však podľa mňa ešte verí. :)
Prečo to obliatie nepoškodilo obe známky? Iný druh farby?
Predpokladám,že veľa z vás už okúpalo hodne známok.Má/môže sa známka takto zachovať? Zrejme áno,ak je tlačená nejakou vodovou farbou,možno temperou.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chcel som to ešte upraviť,ale ušlo mi to takto.. :(
-s-
Moderátor
Měl bych tu jeden zdvořilý dotaz na kolegy sběratele Německa, případně vlastníky Special katalogu:

Jaké bylo správné poštovné pro dopis do 20 gramů, v místní přepravě, podaný doporučeně a Expres v období 1933-1945?

Předem díky za pomoc.
Registrovaný uživatel
Potřebuji poradit s perforací na známkách vydané 1905-1911 DEUTSCHES REICH 5 M u kterých nemohu najít jejich perforaci v katalogu. U první jsem naměřil perforaci 14 ¼ x 14 a u druhé 14 ½ x 14. Známky mají vodoznak.
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Průsvitku / vodoznak mají všechny. Zoubkování jsou dva druhy: A - dle počtu perforačních otvorů 26:17 a B - 25:17. Typ B je jen u "válečného tisku - kriegsdruck" (1915-1919).
Moderátor
stani napsal
Ja len aby reč nestála.Známka je jednoznačne poškodená vlhkosťou(nejakou kvapalinou),alebo Adolf začína byť pesimista,bledne..
Na známke vyššie však podľa mňa ešte verí. :)
Prečo to obliatie nepoškodilo obe známky? Iný druh farby?
Predpokladám,že veľa z vás už okúpalo hodne známok.Má/môže sa známka takto zachovať? Zrejme áno,ak je tlačená nejakou vodovou farbou,možno temperou.. :P
-s-

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Jiná technologie tisku, jiná barva, jiná reakce, řekl bych. A navíc to asi nebylo polito vodou (H2O), ale něčím jiným. Ale i ta fialová je chycená, jen to není tak vidět.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 10. 2018, 19:23. »
Registrovaný uživatel
Tak tu som odpoveď už nečakal, úprimne, aj som zabudol, že som sa na to pýtal... :) Možno by to mohlo poslúžiť ako jedna z viacerých možných odpovedí pre nemec26:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/letecka-znamka-modrozelena-_post_-506152#post506152
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Chci se zeptat , proč je ne jedné reichspost a na jiných deutsches reich?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
zelená je vydání 1900 a červená je vydání 1902 – 1911 podle zoubkování a průsvitky.
https://www.stampworld.com/cz/stamps/German-Empire/Postage%20stamps/1872-1945?user=160323&page=2
Registrovaný uživatel
Děkuji moc
Registrovaný uživatel
PROSÍM PĚKNĚ PORADÍTE S TOUTO ZNÁMKOU?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
UŽ JSEM NAŠEL
Přetisk "Aussig ist frei" na Hindenburg 3 pf Stamp - Se-Tenant Pair. Německá propagandistická známka K "oslavě" anexe sudetské oblasti Československa Německou třetí říší byly na střídavých známkách přetištěny zásoby 3 pfennig von Hindenburg definitives z roku 1934 se sloganem "Aussig ist frei / 16. Okt. 1938. / Befreiungskundgebung", s vertikálním mečem a slunečními paprsky. (Aussig je zdarma - 16. října 1938 - Osvobozenecká rally)
Moderátor
Aussig = Ústí (to jako nad Labem) je SVOBODNÉ. Ovšem jestli je to dobové, nebo nově vyrobené ...
Registrovaný uživatel
Jsem sběratelka Deutsches Reich,dostala jsem se k známkám náhodou a úplně mě uchvátily.Snažím se toho,co nejvíce načíst a našla jsem i hodně článků o padělcích na tomto webu. Je to podle mě velký problém,který může možné sběratele odradit,tím myslím i sebe. Mám Michel speciál a koupila jsem dvě malé sbírky v aukci. Můžete mi prosím poradit odkazy,cokoliv,jak poznat padělky a vyhnout se jim , jak se např.poznají novotisky z 90.let,o kterých tady byla zmínka ? Pokud má známka průsvitku ,kterou by měla mít,tak to padělek tedy být nemůže?Je nějaký odkaz s radami,jak poznat padělané přetisky na původních pravých známkách? Je nějaký klub filatelistů v Praze,který se specializuje na Německo ,

Děkuji moc za radu
Moderátor
Myspulka napsal
Jsem sběratelka Deutsches Reich,dostala jsem se k známkám náhodou a úplně mě uchvátily.Snažím se toho,co nejvíce načíst a našla jsem i hodně článků o padělcích na tomto webu. Je to podle mě velký problém,který může možné sběratele odradit,tím myslím i sebe. Mám Michel speciál a koupila jsem dvě malé sbírky v aukci. Můžete mi prosím poradit odkazy,cokoliv,jak poznat padělky a vyhnout se jim , jak se např.poznají novotisky z 90.let,o kterých tady byla zmínka ? Pokud má známka průsvitku ,kterou by měla mít,tak to padělek tedy být nemůže?Je nějaký odkaz s radami,jak poznat padělané přetisky na původních pravých známkách? Je nějaký klub filatelistů v Praze,který se specializuje na Německo ,

Děkuji moc za radu


Dříve jsem je také sbíral - nyní jen některé série či aršíky.
Rozdíl mezi originály a novotisky je zejména ve způsobu použité tiskařské techniky.
Originály byly dělány knihtiskem (zejména ty starší), hlubotiskem a ocelotiskem (zejména ty novější).
Novotisky jsou obvykle dělány ofsetem, takže mají pod silnou lupou viditelný rastr...
Ale těch novotisků zase tolik není - dělaly se jen u těch hodně drahých známek (např. Zepelíny)
Registrovaný uživatel
Pokud máte facebook, tak ve skupině "Filatelisté sobě - Deutsches Reich", vám může dost lidí poradit. Jeden ze správců má v Praze i filatelistický obchod a Reichu dost rozumí.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji,pomohlo mi to .Jsem zase o kousek dál. Našla jsem si v Colnectu konkrétní známku,dá se tam hodně zvětšit a porovnávala. Naučila jsem se víc o druhu tisku.Děkuji i za radu na skupinu na Facebook.

Zkusím se ještě zeptat,víte o nějakém zdroji,jak poznat padělané přetisky na pravých známkách ?

přeji hodně úspěchů
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.
Chcel by som si dať oceniť zbierku znamok. Vedel by mi niekto poradiť? Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu je ešte niečo z DR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známky z uvedenej vzorky sú korunové položky...
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Prosím pěkně, známka 1905 michel 87 1, s přetiskem v kruhu 3.A.,, nemůžu najít. Bohužel mi nejde fotit.
Registrovaný uživatel
zde foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Evropské známky » Deutsches Reich 1900-1945

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1