Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

diskuse o padělcích antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Petr VI: je to jeho sbirka a neco, co ma 5g vydava za tetradrachmu. Ta by samozrejme mela mit okolo 17g. Takze vubec nevi, co ve sbirce ma, nebo proste lze a vydava mizerne falzum za original. Ale v popisku uz opatrne pise "stribrna mincicka" :)
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 12. 10. 2014, 23:36. »
Registrovaný uživatel
Ja vubec si v posledni dobe vsimam, kolik lidi zacalo prodavat antiku na Aukru. Bohuzel mam dojem, ze se v tom moc nevyznaji. Ale je to porad lepsi nez treba Spanelsko, kde mam pocit, ze padelku je 70-80% nabidky :)
Moderátor
To ani nemuze byt odlitek tetradrachmy, i kdyby to bylo z hliniku, tak velikost 22 mm je dost mala.
Moderátor
Kdyz budu predpokladat ze vzhledem k reliefu (i kdyz u lite mince nebude tak vyrazny) bude z uvedene tloustky 2.5 mm prumerna asi tak 2 mm, tak vychazi vaha v pripade ryziho stribra lehce pres 8 gramu, cili i s tim stribrem to bude lez / fatalni neznalost zakladnich faktu. Jde proste o primitivni odlitek nejake napodobeniny / upominkoveho suvernyru zrejme zamerne delaneho ve zmensene podobe, z nejake slitiny levnych lehkych kovu, cena pochopitelne 0. Ze si to nekdo muze koupit do sbirky jako stribrnou tetradrachmu, to se neda ani komentovat, tedy da, ale bylo by to tady nepublikovatelne.. :roll:
Moderátor
vassilij napsal
To tenzor: spatne provedeny padelek ? Mne prijde celkem OK ... :-o


Tady je mensi pocteni k tematu.. pokud se nepletu, razidlo pro avers je stejne jako cislo 38, revers tam mozna taky nekde bude.
http://medusacoins.reidgold.com/newyork.html

Ale kdyz clovek vidi par techto minci, tak je to jasne na prvni pohled. Tyhle mince jsou proste uz hodne proflakle, protoze se prodavaly ve velkem mnozstvi a solidni firma by je nemela na aukci vubec prijmout.

Mimochodem, mel jsem bohuzel pravdu s tim, ze po overeni beztrestneho prodeje na techto aukcich pribudou dalsi padelky, hned v nasledujici aukci si tam dali padelek jineho typu Apollonie Ponticy
Registrovaný uživatel
Toho prodejce zrovna znám osobně a podle mě je to férový chlap. Napíši mu, aby se k tomu vyjádřil.
Registrovaný uživatel
To tenzor: jen jsem ten článek proletěl, ale sám autor píše, že ne všechny prezentované mince musí být nutně falza a i odůvodnění mincí jako falz je dost slabé. Co se týče zjišťování složení kovu jsem taky po vysvětlení skeptikem - pomoct může nepochybně, ale vypadá to, že je ve většině případů analýza prováděna chybně respektive výsledky chybně interpretovány ...
Za mě (ale nejsem odborník na antiku) většina těch mincí aspoň podle fotek vypadá OK.
Moderátor
Měl bych radu zdarma, buď si nejdřív nakoukej pravé exempláře nebo to nekupuj, jinak budeš mít s velkou pravděpodobností padělky. Moderní styl s přehnaným zdůrazňováním některých prvků je očividný, korýš je úplně špatně, jak je to na těchto padělcích ostatně obvyklé. Uvedená mince patří spíš k těm horším provedením, na té stránce jsou i povedenější a na první pohled relativně důvěryhodné, což je možná důvod proč tam píšou, že to není úplně jisté. Nicméně také se tam píše:
Including each of these pieces below was the result of the opinions of at least three people with in-depth knowledge of these particular forgeries.
Pokud tři odborníci řeknou, že je něco padělek, pak je pravděpodobnost toho, že je to skutečně padělek, minimálně 99.9%. Krom toho, tyhle mince byly publikovány i v literatuře, také je jich plno na Forvmancientcoins v jejich db padělků, tohle vážně není otázka jednoho článku...
Ale samozřejmě nikoho nenutím tomu věřit, mým záměrem bylo jen varovat lidi, aby bez znalostí toho, co chtějí mít ve sbírce, bezhlavě nenakupovali, pokud dá někdo přednost dobrému pocitu před názorem několika odborníků, asi s tím nic neudělám.
Registrovaný uživatel
To tenzor: antiku nedělám, takže je mi to celkem jedno. Jen se ze zvědavosti ptám ;-) Uznávám, že styl některých mincí je dost primitivní a neumělý, ale měl jsem za to, že je to u antiky běžné - minimálně u Říma. Moderní falza, co jsem viděl, mají úplně jiný a opravdu moderní styl. Co se korýše týče ale pořád nevidím, co je "úplně špatně". Díval jsem se na fotky kusů z Ars Classicy, od Gornyho atp. a každý je úplně jiný a až na pár silně "zbarbarizovaných" nevidím nic divného.
Co se týče názoru odborníků - minimálně ve svém oboru vím o falzech, která světově velmi respektovaní odborníci označili za originály, takže se řídím tím, že je potřeba daného odborníka znát a vědět, kdo to je.
Registrovaný uživatel
https://www.pecunem.com/lotView/zoom?lotId=22747
není to náhodou "specimen 35" ?
Registrovaný uživatel
To SYSEL: strana s kotvou asi ano.
Moderátor
Ne asi, ale urcite - stejne razidlo pro revers.

Ad styl, existuji lepsi a horsi kousky, ale na te 116ce byly rozdily ocividne. Korys je na pravych mincich techto starsich "demonickych" typu, ktere jsou mimochodem vcelku vzacne (protoze 80+% nabidky jsou padelky), provedeny vetsinou nedbale, prakticky nikdy tam neni videt 4-5 paru noh, jak je to bezne u padelku, naopak nektere detaily aversu jsou u pravych minci peclivejsi (tlama hadu je otevrena apod.), dalo by se o tom diskutovat velmi dlouho, ale zaklad je, aby to mel clovek trochu nakoukane.
Jinak muze se mylit kazdy, i nejvetsi odbornik na svete, ale aby se mylili 3 najednou, byva dost neobvykle a bohuzel mene pravdepodobne nez padelek na aukci renomovane firmy. Uz ani nepocitam, kolikrat jsem (nekdy bez ohledu na dukazy marne) presvedcoval lidi, kteri tvrdili, ze "tam by prece padelek nikdy nenabizeli".
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
stejne razidlo pro revers.

aby v tom už nebyly zmatky:
Pokud dodržujeme pravidlo, že konkávní strana je avers a konvexní revers, tak je
kotva na aversu a stejne razidlo je pro avers.
Registrovaný uživatel
Petr VI napsal
je to to odlitek ?
http://aukro.cz/tetradrachma-syracusy-i4674218087.html


Kontaktoval jsem kolegu a řekl mu o tom, že jste to tu označili za padělek a proto se prý dohodne s výhercem o zrušení aukce (mezitím už skončila). Prý tu minci získal v nějakém konvolutu a protože antiku nedělá, chtěl ji poslat dál.
Moderátor
SYSEL napsal
tenzor napsal
stejne razidlo pro revers.

aby v tom už nebyly zmatky:
Pokud dodržujeme pravidlo, že konkávní strana je avers a konvexní revers, tak je
kotva na aversu a stejne razidlo je pro avers.


To je pravda, sice to odporuje zazitemu pravidlu, ze hlava je hlava, ale u minci bez titulatury / deklarace hodnoty by to tak melo byt , omlouvam se za mateni.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Petr VI napsal
je to to odlitek ?
http://aukro.cz/tetradrachma-syracusy-i4674218087.html


Kontaktoval jsem kolegu a řekl mu o tom, že jste to tu označili za padělek a proto se prý dohodne s výhercem o zrušení aukce (mezitím už skončila). Prý tu minci získal v nějakém konvolutu a protože antiku nedělá, chtěl ji poslat dál.

Mazec :) jsem rád že jsem přispěl pouhým dotazem :D Děkuji :)
Registrovaný uživatel
Niečo k diskusii.
Prihodí si niekto?
http://www.ebay.de/itm/Thrakien-Diobol-400-350-v-Chr-Gorgoneion-Apollonia-Pontica-/191362481734?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2c8e17be46
Registrovaný uživatel
aukce už skončila, takže asi ne :)
ale jinak bych řekl že je v pořádku, (aspoň podle toho, co lze vyčíst z fotky přes plast)
Moderátor
U takoveho stavu (a fotky) tezko rict, styl je na pohled ok, okraj uz tolik duvery nevzbuzuje. Ja bych ji nebral primarne uz proto, ze nesplnuje me predstavy o stavu, ale kdyby ano, tak by poslani lepsi fotky bylo nutne.
Moderátor
Velmi vtipne (dalsi polozky a prohlaseni tohoto mileho Bulhara o zaruce ostatne take)
http://www.ebay.de/itm/AKRAGAS-STATER-GREECE-MUNZEN/171497985599

Podle hodnoceni je 99% lidi s nakoupenim padelku (tedy pravdepodobne, ale nepredpokladam ze predtim prodaval prave mince) od nej spokojeno.
Registrovaný uživatel
tak to by ses divil - vim, ze na ebayi je prodejce, ktery normalne prodava kopie vydavajici za originaly, vydelava na tom asi majlant, ma pres 2 tisice prodeju z toho skoro vsechny pozitivni (mam pocit, ze ma 98% ci tak nejak). Jsem nekde na inetu cetl, jak to lidi rozebirali, jak je mozne tolik hodnoceni (a potazmo blbu). Ja si ted na nej nevzpomenu, ale je to mezi sberateli nejaka znama firma a noumove od nej kupuji jak divi. Mozna prodaval originaly, ale ja na nej natrefil za posledni 1-2 roky nekolikrat a originalu jsem si nevsim. Jak na nej zase prijdu, tak tu postnu info.
Registrovaný uživatel
Tady je jeden prodejce, o kterem jsem hovoril - sem tam dava padelky, pritom 22 tisic prodeju:
http://www.ebay.co.uk/itm/238-A-D-British-Found-Emperor-Clodius-Pupienus-Roman-Silver-Denarius-Coin-VF-/141433790803?pt=UK_Coins_Ancient_RL&hash=item20ee1c6153
Nekde na cizich forech jsem cetl, jak zrovna tuhle minci rozebirali a mel by to byt padelek a psali tam o tomhle prodejci, ze nabiz padelky relativne casto - vyuziva sveho hodnoceni.
Registrovaný uživatel
Fake?
http://aukro.cz/histia-tetrabol-i4729916110.html
Registrovaný uživatel
S temi kulickami by mela byt fake (tenzor potvrdi, se v tom vyzna lepe).
Moderátor
Jasny fake. I kdyz nejde ani tak o kulicky, ale o celkovy styl.

http://www.ancients.info/gallery/showfull.php?photo=3905
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 24. 10. 2014, 0:12. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1