Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

diskuse o padělcích antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Projížděl jsem toto vlákno a ve starších příspěvcích chybí fotky, typicky z aukra. Nevkládejte odkazy, které jsou dočasné, vkládejte rovnou fotky. Zrovna u padělků je to dlouhodobý boj. Díky.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
No jo, ale vlozit fotku je prilis prace :)
Tady je dukaz, ze Savoca prodava vedomne padelky - podle me je ta chobotnice jednoznacne falzum. Prida ji do konvolutu skaredych reckych drobaku:
http://www.ebay.de/itm/Savoca-Coins-Lot-of-4-Greek-Coins-JJJ3938-/262170383299?hash=item3d0a9293c3:g:B4cAAOSwAKxWXcaW
Moderátor
No o na ani tato stredova mince neni uplne koser podle me... http://www.ebay.fr/itm/Savoca-Coins-Lot-of-4-Greek-Coins-JJJ3940-/262170383418?hash=item3d0a92943a:g:VN4AAOSwnipWXcaF
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
ad Savoca: zrovna dnes jsem se díval na tyto aukce a pár fotek si chtěl uložit, ale neudělal to a aukce asi už skončily - byly minimálně podezřelé, nejspíše falza - drobné konstantinovské bronzy. Aůe prodává fakt kvanta mincí, tak na to kašle. Co asi dostane do spárů, to prostřelí na ebay. Falzum nefalzum.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Co třeba toto? Quadrans Traiana. V přepočtu cca 1800Kč - buy now. Původ Kanada, tj. v podstatě žabožrout s kontakty do Francie. Mě připadne podezřelá, asi je to tou umělou patinou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
« Poslední úpravu provedl(a) Jotapianus v 12. 12. 2015, 0:14. »
Registrovaný uživatel
Ta by mohla byt i v poradku, ale 100% bych urcite nevedel z tehle fotky.
Moderátor
Me prijde vcelku divna..nesel bych do ni
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Další příspěvek, abychom byli ve střehu.

http://www.ebay.com/itm/LANZ-Rom-Denar-Silber-Domitianus-Kaiser-Cos-IIII-Pegasos-DO230-/371506400585?hash=item567f81cd49:g:z0AAAOSwcOFWawX8

CAESAR AVG F DOMITIANVS, místo F vidím E, na rubu pak v COS IIII je vypadené písmeno C (vada razidla?, falzum?) Ať tak či onak, toto je právě taková mince, kterou bych nekoupil i kdyby byla pravá, prostě pochybnosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Hmm, tak to je skvele udelany padelek. Koukam, ze je to zname razidlo a vsechny zdokumentovane pripady vypadaji nejmene o stupen hure nez tenhle. Asi poladili strizek. Ja tuhle minci vlastnim - teda jinou, skoro v nulove kvalite a s historii, ale na prvni pohled snad vypada podezdreleji nez tahle :)
Registrovaný uživatel
Jak na to koukam poradne, tak na tehle minci ale prozradili technologii - myslim, ze je to vyrazea mince pomoci vyfrezovane kopie razidla, proto ten velmi dobry styl a obecne vyborna kvalita provedeni.
Moderátor
Podle čeho soudíš, že jde o kopii a jakou technologii v tomhle případě použili?
Pokud mám být upřímný, tak při pohledu na revers bych řekl, že je pravá, u aversu bych si úplně jistý nebyl, ale kvůli trochu jinému stylu portrétu, než je obvyklý a kvůli tomu Ečku. Ale jistý bych si vůbec nebyl, poškození nebo naopak zanesení razidla nebylo nic tak neobvyklého, i když tady je těch "drobných náhod" docela dost.
P.S.: dal bys sem prosím fotku té své?
Moderátor
Každopádně, asi hlavní důvod proč bych si tuto minci nekoupil, je slovo "Lanz".
Registrovaný uživatel
No, nejsem antikář, ale kloním se k tenzorovi. Navíc Lanz píše: "geglättet, überarbeitet", takže ...

Jinak to tenzor: nějaká špatná zkušenost s Lanzem?
Registrovaný uživatel
Je to zname razidlo, kdyz kouknete do databazi falz, tak tam s nim najdete nekolik minci. Takhle je nelepe udelana.

Ja nedavno studoval frezovane razidla - jsou to defacto presne kopie delana pres comp (snad to snimaji nejakym laserem ci cim do compu) mikrobruskama. A na tehle minci vidim kazy, ktere zpusobuji.

Zajimave ze jeden relativne slusny odbornik se o tom vyjadril, ze je spise odlivany a jde to videt hlavne na portretu. To me sice napadlo, par mist je divnych, ale mi se stejne zda skoro jednoznacne razeny. Dokonce nektere ti dalsi bratricci maji treba i dvojraz, coz by se odlivanim delalo blbe - plus kazdy strizek jiny.
Registrovaný uživatel
vassilij: Lanz je ochoten v posledni dobe prodavat vsechno. Viz i nekolikrat mnou zminovane doryvane mince (zrejme s nekym aktivne spolupracuje). Jsou jich stovky.
Registrovaný uživatel
To Tovy: diky moc za info. Technik sice jsem, ale frezovani bohuzel moc nerozumim a kazy me tedy volzene zadne do oci nekoply. Pri porovnani RV s ostatnimi kusy mi to dokonce pripada, ze se mozna jedna o ruzna razidla (bohuzel kvalita fotek ale byla nic moc; i ty Lanze jsou dost neostre), cili tohle by mohl byt puvodni "vzorovy" odrazek. Stale bych tedy byl ochoten pripustit, ze tahle mince muze byt OK (netvrdim ale, ze tomu tak je).
Registrovaný uživatel
Ale asi jsem se ukvapil - pri porovnani s ostatnimi (pravymi) kusy z aukci to asi opravdu bude levota a ta razidla budou kompletni fantazie.
Moderátor
Já moc nechápu, jak technologie, schopná okopírovat vlasové linky, ve výsledku vyrobí jasně viditelné defekty.. a proč by někdo používal stroje které musí stát statisíce, místo aby razidla použil vícekrát nebo si nechak vyrobit nové. Tím nechci říkat že to není možné, jenom bych rád věděl, na co se dívat, klidně napiš na mail, jestli nechceš tady.
Jinak osobně mi přijde ražený, pokud by se něco takového dalo odlít, tak nemám slov.
Každopádně velmi zdařilý padělek, podle reversu bych neměl podezření.
Registrovaný uživatel
Wikipedie sice říká, že Septimius Herodianus/Herodes byl synem palmyrského vládce Odaenatha, ale acsearch, ani google podle opisu nic nenabízejí, takže asi půjde o padělek. Leda by to v Palmyře vykopal ISIS. :-) Ale falzifikátor si dal docela záležet.
http://www.ebay.de/itm/PALMIRA-SEPTIMIUS-HERODIANUS-267-D-C-RARA-MONETA-PROVINCIALE-/291757097181?hash=item43ee1400dd:g:tPYAAOSwQNRXLILi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevim, jestli takova mince existuje ci ne (ja nemam znalosti, ale na druhou stranu na acsearchu neni dost kolonialnich minci), tak kdybych k tomu pristupoval jak k moznemu falzu, muze byt doryvana. Ja tam vidim par znaku prerazby, ale z tehle fotek se to jiste rici neda.
Moderátor
Provinční mince s latinským opisem a ještě tímto stylem? :shock:
Registrovaný uživatel
Tiež sa mi zdá ten štýl písma absolútne vedľa..."neantický"...
Registrovaný uživatel
Prosím o radu...............co je to za minci má váhu 3gr a průměr 18 mm a asi je z olova-nevím kam to zařadit..................díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stříbrný denár Antonia Pia. Váha i průměr odpovídá.Na padělek taky nevypadá.
Registrovaný uživatel
roman imperator napsal
Stříbrný denár Antonia Pia. Váha i průměr odpovídá.Na padělek taky nevypadá.
...............moc díky za info,ono totiž dnes mi bylo nabídnuto cca 25 ks takových mincí různych panovníků i typů /asi podle majitele vše starý řim/..........které sdědil po dědovi,a samožřejme je chce prodat,ale já nemám ani tucha co takové mince stojí. A všechny sou zo stejného kovu asi stříbro/i když mě to připadá jak olovo/...............co bych mu mohl nabídnout? Poradte :x

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1