Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

diskuse o padělcích antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtelo by to poradne velke fotky idealne nafocene pri slunecnim svetle a par fotek hrany na ruznych mistech. Jsou moc male a neni videt detaily.

Na techto mince vypada divne, ale myslim, ze by mohl byt pravy.
Registrovaný uživatel
http://bit.ly/2vfzc2N

Vkládám odkaz na aukci denáru Caesara na aukro. Zajímavá mince, leč asi padělek. Stav krásný, dvojráz jako záruka pravosti, cena nízká (900Kč vs. 900USD), prasklina na hraně na rubu je litá?, atd. ještě to běží, tak ať to dobře zvážíte. Žádné z desítek známých vyobrazení neuvádí tečky za písmeny na rubu. Dále orlí noc, široký krk, lituus v divné pozici, kněžská čapka za hlavou taky jiná než na mincích, které jsou považovány za pravé. Byla by to veliká náhoda - nová varianta na aukru za 900 korun. Čert vem minci za pár stovek, ale pokud někdo přitlačil na pilu, tak tu máme pěknou díru do kapsy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
On u tohoto typu je i opis caesar na averzu opačně.
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že pán prodává i tohohle Caracallu, tak asi není co řešit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na toho Caesara jsem koukal, protoze me nekdo pozadal o nazor. Caracalla je jasny, ale u Caesara bych jednoznacne nedokazal rici, zda je to padelek. Je tam par veci, co jsou vyslovene divne (opis, nos, roucho, venec, povrch, i dvojraz vypada spise strojovy nez razbou), ale porad je mala pravdepodobnost, ze by mohl byt pravy (nebo dobove falzum). Nicmene porad je to mince, kterou radim do kategorie "nekupovat" i kdyby nahodou prava byla a tak jsem poradil i kolegovi.
Registrovaný uživatel
jen dodám, že jsem si tyhle 2 mince taky vyhodnotil jako falsum. Caesara na první pohled sice ne, ale zarazil mne, a tak jsem ho porovnal se stejnými pravými a stylem (viz výše popisované) mi vyšel jako fake, byť samotného bez srovnání bych pro to neměl důkazy....hmm tak koukám, že se na to 2 lidi chytili :-(
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 13. 7. 2017, 21:42. »
Registrovaný uživatel
ad Caesar:
prodáno za 2850Kč. Cenu zvedli dva zájemci. Gratuluji aukru za jejich férovou politiku. Minci jsem nahlásil jako padělek ještě před skončením aukce. Prý to vyhodnotí jejich "odborníci" (rozuměj student-brigádník) a přijmou opatření. Podejce (jak typické - a to i pro aukro politiku - má jen 6 (slovy šest) komentářů, tudíž ještě není možno prohlížet jeho prodané položky v minulosti. Jinými slovy: fér politika aukra umožňuje každému prodat nejméně deset falz libovolnému prodejci, který se tak rozhodne učinit. Chtěl jsem ironicky napsat, že tleskám, ale nakonec si jen odplivuji. Konečný soud o pravosti onoho Caesara bude muset učinit jeho nový majitel. Z výše uvedených důvodů v diskuzi ji ovšem na velké aukci typu Aurea "neokotí", tam totiž odborník=odborník. My ostatní buďme ve střehu a nebuďme moc hrabiví, nebo nám ve sbírkách budou falza parkovat pravidelně. ;)
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Já už jsem se na Aukro léta nedíval. Ono stačí vidět v nabídce "investiční tanzanit" a je jasné co se tam prodává za mince nebo obrazy.
Caracalla mi nepřijde nějaký vzácný. Není lepší koupit tohle a mít na účtence napsáno: Wir garantieren die Echtheit aller von uns verkauften Münzen?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no on pán prodává vědomně falza vesele dál: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?id=8317&us_id=22990406 minimálně pupienus je levý z bulharského "studia Dimitrov" a nevěřím i další (tetradrachmě a dal.) Jediné, kde bych vsadil na pravost je Saloninus, ale u pána bych pro jistotu neměnil ani eura.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsou to klasicke padelky, ale skoro - doryvane mince. Nekdy je to tezke rozpoznat a rekneme kdyz to nekdo prodava, jeste to zkousnu, nebo kdyby to byla nejaka extra vzacna razba, kterou proste jinak nesezenete (ja zrovna nedavno jednu koupil, kde teda byla spise hlazena, ale uz na hranici a hlavne extra vzacna). Ale v posledni dobe uz to aukcni sine prehaneji. Kdo da mjin 2600 eur za doryvanou minci?
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=3955&category=97552&lot=3248344
nebo
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=3955&category=97552&lot=3248345
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 7. 9. 2017, 23:16. »
Registrovaný uživatel
Pěknou frizúru mu vyšvihli :)
Registrovaný uživatel
Pěkné odkazy. A já zrovna uvažuji, že bych koupil bronzovou minci. O dost levnější než 2600€. :roll:
Registrovaný uživatel
Udelam malou anonymni reklamu - tu minci za 2600 eur (Hadrian HISPANIA) jsem videl ve stredu v jedne prazske numismatice za cca to same v korunach. Samozrejme stav podstatne horsi, ale nedoryvany a jsou to docela zajimave a oblibene mince. Mi se nehodila do sbirky, jinak bych ji vzal.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 9. 9. 2017, 9:31. »
Registrovaný uživatel
Dovolim si pujcit poradne uderny titulek: A je to tady!

Ochodnici a mincovni kutilove zjistili, ze se daji koupil zlate a stribrne laky na nehty.... :)
Registrovaný uživatel
To já mám i plátkové zlato. Echtes Blattgold :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takova zajimavost - za posledni pul roku mi lidi nabidli tolik falz, kolik snad ne za posledni 3 roky dohromady. Nevim, zda si toho byla vetsina prodejcu vedoma, ale spousta z tech falz byla na samem prahu mych rozeznavacich schopnosti. To se mame v nasledujicich letech na co tesit... :|

Napriklad Probuv quinar (resp. jeho bratricka, ktery byl skoro stejny - foto je z Romy) mi nabizeli nekdy v zime a tento se dostal az do katalogu aukce Roma Numismatics a az nasledne byl vyrazen, takze prvnim sitem odborniku prosel. A to je, oproti padelkum beznejsich veci, "fantasy" mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hmm, pěkná mince. Zajímaly by mě ty znaky, ze kterých to rozeznáš. Sám bych řekl (v tomto případě) jen to, že to je "fantasy" mince, co bude žádaná, drahá, není nejspíš (nebo se pletu) moc materiálu pro srovnání. tedy ideální padělek. Ale dobovým stylem mi i pocitově příjde docela dobrá. Ten Bulhar, nebo kdo to dnes vyrábí, má opravdu talent. Jako ten holandský malíř, co v 1. půlce 20. století úspěšně falšoval Vermerovy obrazy.
Registrovaný uživatel
Abych se nechvastal - ja ho neurcil jako jednoznacny padelek, ja si jen myslel, ze je velka sance, ze to padelek je a proto jsem ho nekoupil.

Ja kdyz jsem to videl, tak prvni co me zarazilo by motiv - ten jsem myslel, ze Probus nikdy nemel. Ale mel :)

Pak ta hriva byla divna, to jsem taky nevidel, ale rikal jsem si, ze treba ma nejake medailony ci quinary s nevim podobnym, co neznam. Nejvice divny je ten portret. Je udelany takovym jinym stylem trochu. Rikal jsem si, ze to muze byt tim quinarem, ze je maly, tak treba je to kvuli tomu, ale zase je tam jen hlava, takze asi nebude o moc mensi nez na antoninianech. No a vsechno dohromady tak nejak nesedelo, to bylo moc divnych veci.

A taky cena byla podezdrela. Tu minci mi nabizeli tusim za 1200 eur. Vzhledem k cenam Probu v posledni dobe bych tu cenu cekal nekolikanasobnou.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mohli by jste se mi podívat na tenhle kousek, nevím proč ale mám z něj divný pocit. Jen dodám že mince není moje ale kamaráda.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejde mi zvetsit obrazek, ale zda se mi vcelku ok
Moderátor
Umělá patina. Pravost nejde z náhledu určit.
Registrovaný uživatel
Tenhle sestertius byl stažený z aukce. Je dorývaný?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skôr liaty, inak by doryli aj ten reverz, ale nie som odborník na tieto mince.
Registrovaný uživatel
Ja tyhle mince radim do skupiny "divne, radsi nekupovat". Urcite je prepatinovany. Revers je divny, ale ani ne tak ta poskozena plocha, jako ty nevyrazna pismena. Na aversu jsou divne stopy v plose a je otazka, zda je to prirozene ci po zasahu nejakeho doryvani - napriklad vpravo dole od vousu jak je dira, tak vidite od obleceni smerem nahoru relarivne pravidelne ryhy. Skoda, ze neni fotka hrany :)
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás zberatelia, mám v zbierku tohoto pekného Constantia, reverz sa mi nepozdáva, čo vy nato ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 > »

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1