Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

diskuse o padělcích antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nejsem sice odborník na toto období , ale mince na mě špatný dojem nedělá .Mám taky pár Konstantinů , tento má nádherné vlasy , ty by mě možná zarazily , ale opis už je mělčí-není tak výrazný , je jasné , že s razidlem bylo už asi nějaký čas raženo a písmo asi odchází dřív ,vě věnci je mírně vyštíplé....u mě dobrý :-) .Ale jak píšu , nejsem odborník na antiku a vycházím z logiky věci .
Registrovaný uživatel
Jo, je podle me v poradku, uz jsem to kolegovi, ktery me kontaktoval primo, psal.
Registrovaný uživatel
jeden, podle mne levý theodosius
https://aukro.cz/theodosius-i-382-383-zlaty-solidus-4-45g-6944621216
levý spíš pocitově, byť pár věcí vyjmenovat dovedu, shodných je dost v databázi forumancientcoins
Registrovaný uživatel
Ahoj, padelkum a toolingu antickych minci se venuji relativne pravidelne na blogu a Facebooku, zkusil jsem sepsat nejaky clanek, ktery se venuje specialne doryvani minci, tak mozna se nekomu bude hodit. Budu rad za jakekoliv pripominky a postrehy.

http://mince.300ad.com/download/o_doryvani_minci_a_jak_ho_rozpoznat.pdf
Registrovaný uživatel
Pěkný článek. Nejlepší je věta: . V poslední době jsem se zúčastnil divokých diskuzí, zda dorývání je či není v pořádku.
Registrovaný uživatel
Jo, jednou za rok se dohaduji na Facebooku primo s rytcem, co delal Faustinu (a mozna Getu taky, mam od nej v databazi toho vice a znam ho radu let). On tvrdi, ze doryvani je naprosto v poradku, kdyz je to v aukci uvedene, ja zase, ze to v poradku neni a takove veci by se do aukce ani nemely davat. Prinejmensim se tak znici original minci. A pak se do toho prida par nadsencu, co mu zacnou nadavat a je z toho flamewar :)

Sleduji to dlouho, ale neni mi jasna jedna vec - kdo to kupuje? Ja, co znam sveratele, tak vsichni tvdi, ze je to spatne. Urcite by doryvanou minci rada z nich koupila, ale za nizkou cenu. Ale na aukcich jde videt (a psal mi to i ten rytec), ze se na tom vydelava ohromnym zpusobem. Takze kdo to kupuje?

Mam na to 3 teorie:
1. Bohati sberatele, co se v tom nevyznaji
2. Investori, co se v tom nevyznaji
3. Urcita sorta sberatelu, kteri autenticitu neresi, i kdyz za to plati majlant
Registrovaný uživatel
Dobrý článok. Zas som múdrejší ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tovy, ďakujeme za článok a informácie. Okrem dorývaných mincí by som do článku zaradil vždy aj foto mince v peknej zachovalosti a foto mince opotrebovanej obehom podobne ako pri sesterciuse Faustíny, aby bolo vidieť zmenu vizuálnej stránky mince. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak teraz je to hit. Šrotu je plno a nedá sa už v podstate predať. Sú destinácie, kde mincu upravia za 10€. Dokonca sa vyrobia unikáty, ktoré vo Švajčiarsku predajú za desiatky tisíc eur. Vedia nejak dať dole starú patinu a tú potom aplikovať znovu na mincu.
Moderátor
dula77 napsal
Tak teraz je to hit. Šrotu je plno a nedá sa už v podstate predať. Sú destinácie, kde mincu upravia za 10€. Dokonca sa vyrobia unikáty, ktoré vo Švajčiarsku predajú za desiatky tisíc eur. Vedia nejak dať dole starú patinu a tú potom aplikovať znovu na mincu.


Přesně tak..
Nebo např...V celku běžné zlaté dukáty Holandsko 16.stol, které jsou zpětně lisovaný na strížky a poté znovu raženy falešnými razidly vzácných mincí... Odhalení na základě rozboru zlata je složité...
Registrovaný uživatel
Az bude vice casu, tak tam pridam nejake obrazky, nebo pripravim nejaky dalsi clanek s fotkama. Fotek mam docela dost, ale casu malo..
Moderátor
Tovy napsal
Jo, jednou za rok se dohaduji na Facebooku primo s rytcem, co delal Faustinu (a mozna Getu taky, mam od nej v databazi toho vice a znam ho radu let). On tvrdi, ze doryvani je naprosto v poradku, kdyz je to v aukci uvedene, ja zase, ze to v poradku neni a takove veci by se do aukce ani nemely davat. Prinejmensim se tak znici original minci. A pak se do toho prida par nadsencu, co mu zacnou nadavat a je z toho flamewar :)

Sleduji to dlouho, ale neni mi jasna jedna vec - kdo to kupuje? Ja, co znam sveratele, tak vsichni tvdi, ze je to spatne. Urcite by doryvanou minci rada z nich koupila, ale za nizkou cenu. Ale na aukcich jde videt (a psal mi to i ten rytec), ze se na tom vydelava ohromnym zpusobem. Takze kdo to kupuje?

Mam na to 3 teorie:
1. Bohati sberatele, co se v tom nevyznaji
2. Investori, co se v tom nevyznaji
3. Urcita sorta sberatelu, kteri autenticitu neresi, i kdyz za to plati majlant


Předpokládám, že i spoustě tzv. šmejdů co okrádají důchodce na předváděcích akcích nepřipadá jejich chování závadné. Pokud někdo nevidí žádný problém v tom, že ničí mince staré 2 tisíce let, pak tam bude určitý morální a kulturní deficit a diskuse s takovým člověkem je zbytečná.
Řekl bych že to kupují hlavně investoři kteří to pak prodají bez informace, že je mince dorývaná, v menší míře lidé co se v tom nevyznají. Nemůžu vyloučit že i některým zkušeným sběratelům to přijde jako dobrý nápad, ale osobně žádného takového neznám.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 10. 2019, 20:03. »
Registrovaný uživatel
Mám to kúpiť?
Ak je to fake, tak to nechcem..
Videl som včera v TV. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Smiem vedieť v akej TV? Snáď nie LUX :mrgreen:
Registrovaný uživatel
drkelt napsal
Smiem vedieť v akej TV? Snáď nie LUX :mrgreen:

Nie, na History channel v Hvězdy zastavárny..
Povedali, že je pravý a cena 10 000 dolárov.
Aspoň už viem, čo je to cos IIII... :P
-s-
Registrovaný uživatel
Tak podľa mňa tento Caligula pravý nebude...RIC ho nepozná... nešiel by som do toho....
Registrovaný uživatel
Tak ja tiež nie.. :P Proste som to videl.
Niečo som k tomu aj našiel.
Kto chce, nech si pozrie.

https://www.youtube.com/watch?v=uEOtjnP2hlQ
https://www.coincommunity.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=258758
https://cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=76620

-s-
Registrovaný uživatel
Reknu to takhle - kdyby to byl bezny cisar a byl na podobnem strizku s podobnymi stopami, tak si myslim, ze je padelek. Ve videu vypada ale o neco lepe, ale i tak.

Pawn Star je nahrany, tomu se verit uplne neda, ale myslim, ze kdyby byl pravy a tak vzacny a jeste slavny, tak by sel za vic. Asi vetsina lidi taky nebyla jista pravosti.
Registrovaný uživatel
Když jsme u těch padělků , zajímalo by mne , jestli byl zaregistrován u nás padělek s velkým P . .Myslím jako třeba falešný číslovaný dukát , denár Jaromíra , dukát Valdšteina , aténská dekadrachma , nebo něco podobného . Když vidím , co v Číně dokážou , ani by mě to moc nepřekvapilo.
Registrovaný uživatel
Určite áno , hlavne Habsburgovia, dokonca je teraz v móde si dať urobiť posudok na falzum od súdneho znalca P, na zlaté mince a tak predávať v ČR. Robia sa už v takej kvalite že o 5 rokov nebudeme vedieť či ide o orifinál alebo fatzum. U mincí kde nie je dostatok porovnávacieho materiálu je to nezistitelné. U rôznych 20-30 unikátnych dukátov a medailý.
Registrovaný uživatel
Asi před rokem se na Aukru opakovaně pohyboval denár Jaromíra .Z jedné strany moc hezký a druhá strana jakoby nedočištěný ,s nějakou hrubou patinou...vypadal dost zvláštně .Nakonec se vydražil ale po čase se na Aukru objevil .Což je samozřejmě .....:- )
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Reknu to takhle - kdyby to byl bezny cisar a byl na podobnem strizku s podobnymi stopami, tak si myslim, ze je padelek. Ve videu vypada ale o neco lepe, ale i tak.

Pawn Star je nahrany, tomu se verit uplne neda, ale myslim, ze kdyby byl pravy a tak vzacny a jeste slavny, tak by sel za vic. Asi vetsina lidi taky nebyla jista pravosti.



Nevím,osobně mám o jeho pravosti velké pochyby...no,ale na tom kulový záleží,že..
Jen pro zajímavost-zde je foto denáru,který nabízí Wessex Coins za pevnou cenu 3000 liber s určením III konzulátu -tedy pro rok 40..
No,nevím- vidím v něm lednovou ražbu roku 41 tedy COS IIII .....nebo se mi to zdá?
Foto v dalším přísp.-...nedá se vložit
Registrovaný uživatel
foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, je tam jasne IIII. I dle te carky nahore jim to musi byt jasne. Proste to zkousi.
Moderátor
Možná jsem mimo, ale IIII se běžně používalo místo IV a Caligula měl 4. konzulát, takže jen špatné určení, nebo mi něco uniká?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 > »

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1