Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám doma potvrzení o právu nosit pamětní odznak dobrovolníků z let 1918-1919 a zajímalo by mě, zda ty odznaky byly číslované? Ptám se proto, že právě fotím různé dokumenty na aukro a u tohohle jsem se zarazil. Odznak nemám. Je tento odznak nějak cenný? A je možné, že by potvrzení mohlo sloužit jako součást falza, kdybych ho dal do prodeje? Doufám, že je to srozumitelné. Díky w
Moderátor
Bez obrázku není možné nic přesně říci. Ale je pravda, že origo potvrzení či dekret může být klidně u kopie, ale v tomto případě by to nemělo cenu. Pokud hovoříte o odznaku, jde o medaili na stuze???
Registrovaný uživatel
zítra vyfotím, nechal jsem to v práci. Ano, je tam nakreslená stuha a na ní kříž.
Moderátor
Vy jste jak SSSR, země kde zítra již bylo předevčírem, no asi je Vám vše jasné.
Registrovaný uživatel
Jj, je to moje slabina, omlouvám se. Ono to klapne...
Registrovaný uživatel
dobrý večer, tu jsou slibovaná fota. Díky za Váš čas.w

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zde si vše můžete prohlédnout. Jinak to potvrzení je v pořádku.


http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=79&t=801
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 13. 12. 2017, 20:05. »
Registrovaný uživatel
Děkuji mnohokrát. Je to velmi zajímavé.
Moderátor
Klidně pište, je nás vice a rádi poradíme. :roll:
Registrovaný uživatel
Zdravim, vedel by mi niekto poradit katalog rakusko uhorsko 1848 1908, v rakusku maju iba stary do roku 1998 a ceny su tam v silingoch. Zevraj novy este od vtedy nevydali :( Dakujem.
Moderátor
No a to chcete nakupovat, prodávat orientovat se?
Ani sebelepší katalog Vís faleristice nenaučí. Počkejte, určitě se někdo ozve s nabídkou. Zatím každému stačil katalog MARKA. Ale není zrovna z nejlepších.
Registrovaný uživatel
Mat prehlad o variantach, cenach a vzdelavat sa. Nieco sledujem na ebay, emedal aukro. Viem ze to chce vela casu a trpezlivosti.
Registrovaný uživatel
Chcel som pôvodne napísať, že pri výbere katalógu (akéhokoľvek zamerania) je cenové ohodnotenie to posledné čo ma zaujíma. Ale nie je to tak. Cenové ohodnotenie uvádzané v katalógoch má nezaujíma vôbec a pri mojom rozhodovaní pri výbere ktorý si zadovážim mi je úplne jedno, či tam vôbec nejaké cenové ohodnotenie je ... Ak chcete mať prehľad o cenách (ako píšete), tak v tomto Vám žiaden katalóg nepomôže. Skôr naopak - uvedie Vás do omylu ...
Moderátor
Děkuji Brettovi, tak jsem to chtěl napsat, ale na poslední chvilku jsem zklamal. Nejhorší je právě sledovat ceny na eBay. To již je lepší si kupovat prodejní katalogy f. Rauch. Firma eMedal je prodejce, občas tam jsou ceny lepší, občas naopak. Vy musíte sledovat nař. u obyč. stříbrné Signum Laudis. Zda je opravdu puncovaná a značená, dbát na kvalitu a zda náhodou na hraně nemá nějaký nápis. Dále to je základní, rozeznat originál od kopie. Např. RU staré řády se vyráběli ještě v letech 1960-70 a to z origo raznic. Je to studium na mnoho let. Každý nákup lepší věci by jste měl konzultovat.
Registrovaný uživatel
Dakujem, neviem ako to napisat, zdedil som vela vselijakych vyznamenani. Vobec neviem co tam chyba ake varianty su tam, ako sa to zbiera ako nspr mince. Predat by som to nechcel. Ci su prave a vela dalsich veci. Preto sa obraciam na vas a verim ze mi pomozete. Najlepsie asi bude ked ich budem davat na rozoznanie a ocenenie. Postupne studovat a ucit sa. Kludne si necham poradit. Dakujem.
Moderátor
Urovnat a nafotit, ale pořádně. Pomůžeme.
Registrovaný uživatel
Nikto si tu "nepovída o našich zálibách i historii" a téma je nejaká mŕtva.
Dnes je to samý kšeft, šmelina a ...
Jeden diel Retra z České televize.
Řády a vyznamenání. premiéra: 7. 11. 2010
Moderátor
Povídání o zajímavých dekoracích a čestných odznacích se pokusíme oživit. Vložím na ukázku odznak, kde je "rudá hvězda a svastika! jako symbolika pro nás nesrozumitelná. Jde o tyto věci, o kterých jsme toho opravdu mnoho nevěděli.
Obrázky:
Článek jsem připravil na stránky sfs a vložím v průběhu týdne. Zde pokud máte zájem, můžeme diskutovat.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 2. 3. 2018, 19:02. »
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=453&t=3666&p=10299#p10299

Zde je možno se podívat na text k tomuto odznaku. Rád bych přivítal diskuzi na toto téma. Diskuze, která podpoří názor originality, případě potvrdí to co se nám podařilo zjistit.
Pár obrázků:
Obrázek-literatura, odznak škol Rudých velitelů, svastika však chybí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohlo by se jednat o zkušební ražbu(vzorek)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Altmane,to jsou zajímavé , na prvni pohled matouci okolností ,výskyt svastiky v porevoluční bolševickém Rusku.
Azbuku neovládám,ale vypadá to jako návrch nebo první vzor uniformy a symboliky předchůdce džeržinskeho čeky, pozdější NKVD,možna symbol označení pro určitou oblast v rusi, možná východní.pokud se nepletu svastika se vyskytuje vychodnich asijskych zemí .Věřím, že odpovědi znáš.
Nebo je to fotograficka úprava,neboli chyták na filozofickou diskuzi o nesmysle.
Jinak samotný oznak je zajímavý, i když dnes se dá vymyslet a vyrobit kde co.
Každopádně mrknu na web.a zkusím zjistit informace.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Povídání o zajímavých dekoracích a čestných odznacích se pokusíme oživit. Vložím na ukázku odznak, kde je "rudá hvězda a svastika! jako symbolika pro nás nesrozumitelná. Jde o tyto věci, o kterých jsme toho opravdu mnoho nevěděli.

Článek jsem připravil na stránky sfs a vložím v průběhu týdne. Zde pokud máte zájem, můžeme diskutovat.

Altmann, veľmi zaujímavá téma. Z môjho pohľadu nepravdepodobná kombinácia, ale kto vie. Práve preto by ma zaujímali tvoje zistenia, ale na stránkach SFS som žiadny vysvetľujúci článok nenašiel a týždeň je už dávno za nami. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Tak jsem něco vyhledal, i když nic konkrétního jsem nenašel,ale nejsou to uniformy a označení pro policii,nebo hraniční stráže oblasti Finska.?🤔
Moderátor
Pravděpodobně je to Finska rudá garda.
Pak už nevím🙄
Moderátor
Finska občanska válka 1918 bilí proti rudým.
Finove používají po staleti svastiku, tak mě napadlo uniformy finske rude stráže, nebo uniformy rude gardy?Nebo oddíly rudoarmějcu po boku rudých Finů.Težko lze dohledat více podrobností.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1