Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18

Autor Příspěvek
Moderátor
U toho polského jsem byl u jištěn originalitou, v nabídce má ještě jeden s dokumentem. ..

Novější polskou menši variantu také mám za pár stovek pošlu foto. ..
Jinak celkově jse mi líbi tyto smalt kříže a máte pravdu Altmanne novodělu je na trhu nezpočet. ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Koneckonců uvedl jsem je zde a rád bych znal váš názor.... právě vzhledem k vysokému výskytu novodělu...

Původní komandér III. Třída udělen pravděpodobně po poválečném období typ 1918 aurea praha
A
Novoděl typ 1944 IV. třída Aukro

Rozdíly i v lesku zlacení...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Aurea není záruka originality ( bohužel) staré origo polské věci jsou jistě zajímavé, ale bohužel. Já snad více chci variovat další mladé kolegy. Polska se prosím vyvarujte. Nedávno jsem na Aukru nabízel kvalitní knihu o polských dekoracích, bez zájmu. Bohužel Polsko, Belgie to jen příklad to si můžete koupit kdykoliv a vlastně kdekoliv. Pozor i na origo dekrety, polští obchodníci jsou šikovní. Já jenom upozorňuji, ale každý se s tímto musí vyrovnat sám.
Ten Váš kus bychom museli porovnat, hlavně váhově. Povrchová úprava nám napoví více.
Moderátor
Doporučujete tedy vrátit?
Nemám s tím problém, pošlu ho zpět pokud není origo..
Máte možnost foto porovnání s origo,či více informací k přesnému určení,
nebo kdokoliv jiný kdo ho má ve své sbírce... ať jsem si nějak konkretněji jist, ikdyž pokud to tvrdíte vy Altmane tak to má svou váhu,ale přeci více hlav víc ví.... děkuji...
Moderátor
Ještě nějaká metrologie pro lepší posouzení..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Takto to nedokáži posoudit. Pokud se Vám to jen líbí, ale Polsko sbírat nebudete, doporučuji vrátit a být opatrnější. Nějak nechápu, že než koupíte se nejprve nezeptáte, můj meil máte, ale to platí pro všechny, než koupíte, pište. Nejsem geniální, ale přece jen mám trochu zkušenosti. Např. největší sbírka Polska byla u pana Netrvala, ale jemu to bylo celkem jedno, prostě se mu vše líbilo. Velkokříž Virtuti Miulitari, řád Bílé orlice ( má jen jeden stupeň jako velkokříž), jako mladý falerista jsem jen kulil oči a on byl takový člověk, že jsem jeho sbírku mohl navštěvovat téměř dle libosti.
Já tady nechci nikoho přesvědčovat,. kdo chce dobře a kdo nechce jeho věc.
Moderátor
Tyto kříže jse mi líbí,ale více se do Polska nechci zavrtávat, chci mít nějaké zastoupení pro Polsko. Je mou chybou,že jsem ho zakoupil jen po základních info.a ujištění prodejce se zárukou origo vrácení peněz.
Děkuji Altmanne, pošlu ho rekomando zpět....
Moderátor
Reklamace akceptována,platba byla vrácena zpět.
Pro mne jako né příliš zkušeného faleristu dobrá škola...
Touto cestou bych také rád poděkoval prodejci e-shopu aurea za rychlý ,profesionální a bezproblémový přístup k vyřešení reklamace...
Moderátor
Zde vkládám další kousek, který jsem mi podařil získat.
Medaile za věrnost a branné zásluhy, patřící panu Karlu Frenclovi, také medaile zde dříve vložena
Masarykovy lány náleží stejné osobně....
Rád bych dohledal popřípadě zakoupil i ostatní jeho vyznamenání, která byla aukčně prodána na aukci Aukro cca. před 6 týdny,nebo alespoň znal jejich majitelé...
Jedna se o tyto medaile..
Štefánikova pamětní medaile II.stupeň...
Pamětní odznak 1938 za věrné služby...
Bronzová medaile Karla IV.....
Děkuji budu rád za jakékoliv info.....

milan.heczko@yahoo.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Medaile nejsou vzácné, na Aukru se objevují, nikde nezdůrazňujte, že je potřebujete ke kompletaci, to je hned 15% ceny navíc. Ale jde to.
Moderátor
Altmanne, děkuji za starostlivost,ale určité věci jsou mi scela jasné, přečtěte si pozorně můj příspěvek....
Moderátor
Je mi jasné, že mnohé věci znáte, ale nejsme sobci, jde nám přece o to, aby tyto problémy dobře pochopili i ostatní, kteří nemyjí tolik (zatím) zkušeností. :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1