Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Dobová falza...

Vykupminci.cz
Numisargo

Dobová falza...

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dovolím si zde založit toto téma, které mě v poslední době začalo dost zajímat......a rovnou i požádám o co možná nejvíc příspěvků...Je jedno zda se jedná o dobové falzum toho či onoho panovníka.....vkládejte dle možnosti, ale požádám i co možná maximální informace ( a třeba i nálezové ). Díky! Odpoledne začnu vkládat....... ;)
Registrovaný uživatel
Tak abych sem nemusel vkládat opět stejné mince vložím jenom odkazy na dvě dobová falza, která se tu na fóru už diskutovala.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pg-dobove-falzum-7024
a příspěvek 450
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stredoveke-mince-3674x18
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Díky Luke za dva grošíky......doufám, že nebudeš mít nic proti tomu, když ty fotky vložím zítra znovu......
Přátelé, začínají mě čím dál více zajímat tyto dobové falza, proto prosím všechny, kdož nějakým disponují, vkládejte a pokud mohu požádat, uveďte maximum informací o daném groši......: nálezové okolnosti, základní parametry mince - váha a průměr, atd......Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Tak tedy vložím dva groše od LukinaH2O, které zmiňoval a dával odkazy. Jdou po sobě jako jdou odkazy v jeho příspěvku. Luke díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A já si taky dolovím vložit jeden šílenej grošík.....vlastně jen jeho napodobeninu......místo nálezu je Rusko, to je zatím vše, co mohu k tamuto fatu říci.......

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdo jiný se nepřidá?
Registrovaný uživatel
To Bigger: minimálně tvé mince bych ale jako dobová falza aspoň podle fotek neoznačil. Jak už jsem psal - řekl bych, že se spíš jedná o dobové napodobeniny, které neměly sloužit ke škodě oběhu, ale jako zmincování v žádanější minci.
Registrovaný uživatel
tak ta vecicka z ruska je paradna. skoda toho stavu, ale inak fajne. pekne.

suhlasim ze je treba rozlisovat medzi dobovym falzom a dobovou imitaciou.

falzum je na skodu drzitela a je z podradneho kovu.
imitacia je v obehu plnohodnotna skrze pouzity kov.
(ak +/- sedi zrno/vaha).
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
......(ak +/- sedi zrno/vaha)......

No, to je právě to, zatím nevím....soudruh se zatím ještě nevyjádřil.......
Registrovaný uživatel
A ještě doplním....jak falza dobová, tak i napodobeniny dobové.....všechno sem....já si v tom už udělám pořádek...... :twisted: ;)
Registrovaný uživatel
No, moc jste mi tedy nepomohli..... :D No, pokud by přeci někdo jen měl něco, moc by mi to pomohlo! Díky.....
Registrovaný uživatel
..asi jich moc nemáme :-)) No, kdyby tě zajímaly i atypy, také jsem sem někde v sekci s Vaškem lV. nějaký kdysi dávala... Je to dost problematické u mincí určit, která je falzum, která atyp a co je napodobenina. Takže zkoušky ryzosti budou jistě velmi zajímavé.
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
No, moc jste mi tedy nepomohli.....


na to si zvykni, kvůli nedostatku materiálu od sběratelů jsem kdysi ukončil svou práci na nové typologii BP VJ ... a dostat se k mincím v muzejních sbírkách je o nervy a jednání s nimi na několik životů :roll:
Registrovaný uživatel
No jo....ale jednoduché to se mnou nebudete mít.....budu otrvovat tak dlouho, až mi budete posílat takové to nálezy........byly nalezeny identické tři kusy......
Vaše názory? Lepší foto nemám k dispozici....
Jen doplním, že průměr je 22 mm a tloušťka je 1.4 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Myslel jsem ze shanis podklady k dobovym falzum a ne novodobej smuk...
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Myslel jsem ze shanis podklady k dobovym falzum a ne novodobej smuk...

:twisted: :twisted: :twisted: No jo....jsem odhalen....chtěl jsem jen povzbudit případné vlastníky....asi ale né tím nejlepším způsobem.....že? :(
Registrovaný uživatel
začerněný mosazný Soušek prodávaný cca za 25-30Kč...
Také mám tři téměř identické kusy... :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
A když chceš ty groše... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Koukám obrázek je sice malý, ale zdejší stránka to zase vylepšuje... :shock:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Tak, já děkuju Dráčkovi za kulturní vložku.....vím, že jsem to způsobil já a tak se omlouvám a byl bych rád, kdyby jsme dále pokračovali už jen vážně...... ;)
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
:mrgreen: Tak, já děkuju Dráčkovi za kulturní vložku.....vím, že jsem to způsobil já a tak se omlouvám a byl bych rád, kdyby jsme dále pokračovali už jen vážně...... ;)

No jo, Ty jsi napsal “Dobová falza” ale zapomněl jsi specifikovat dobu :D
Registrovaný uživatel
A najdou se i tací coto porodávájí jako originál :x
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
Tak to prodělávají :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
Tak přátelé, stejně jako Kacuro musím zapomenout na nějakou tu plánovanou práci, jelikož materiálů - grošovina - je jak šafránu....zdá se.....
No, kdyby někdo přeci jen měl nějaké grošíky, můj mail znáte....
Si budu muset najít něco jiného..... :?


vítej v realitě ...
Registrovaný uživatel
..spíše bych ti radila vytrvat. Musíš si uvědomit, že i dobová falza nejsou zrovna běžné mince a jen tak se s nimi člověk nesetká, takže sem zase tak rychle asi přibývat nebudou. Např. dobové falzum PG osobně nemám žádné a takových nás bude více. Takže vytrvej. Kdybych se vzdala práce na PG Jiřího z Poděbrad jen díky tomu, že se mi moc nedaří získat fotky, tak bych nikdy nic nemohla napsat. Takže to chce trpělivost!
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Bigger napsal
Tak přátelé, stejně jako Kacuro musím zapomenout na nějakou tu plánovanou práci, jelikož materiálů - grošovina - je jak šafránu....zdá se.....
No, kdyby někdo přeci jen měl nějaké grošíky, můj mail znáte....
Si budu muset najít něco jiného..... :?


vítej v realitě ...

Dík! Však já si počkám, budu shromažďovat a vytrvám.....uvidíme na co narazíme za cca 10 dní v Hlohovci.....;) :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Dobová falza...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1