Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Dobová falza...

Vykupminci.cz
Numisargo

Dobová falza...

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud se chceme věnovat kombinaci numismatickosběratelské činnosti, kterou následně budeme také chtít použít k publikační činnosti, pak samozřejmě potřebujeme zvládnout teoretickou část. Tu zvládneme vcelku rychle, ale část sběratelská si vyžádá mnohem více úsilí, které se nebude počítat pouze na měsíce, ale spíše na roky. Musíme se dostat do koloběhu sběratelského trhu, který je založen na obchodnickém principu a stále se mění. I to se zvládnout dá, ale podstatný je přísun sběratelského materiálu, který nás zajímá a to hlavně v uspokojivé kvalitě, aby naše závěry mohly být naprosto prokazatelné a nepohybovali jsme se pouze v dohadech. Proto musíme získávat kontakty na ostatní sběratele, kteří mají ve svých sbírkách relevantní základ pro naše potřeby a zde nastává hlavní problém, protože nikdo nám svoji sbírku neukáže za pár dní. To je běh na dlouhou trať, která může trvat mnoho let, dokonce v jednom případě se mě to poštěstilo po více než desetileté sběratelské známosti.
Na jedné straně slyšíme, že kvalitního materiálu na veřejném trhu je velmi málo, což je pravdou, ale na druhé straně ho je na prodej u některých sběratelů, nebo obchodníků, relativně poměrně dost, ale potíž je v tom, že koluje pouze od známého, ke známému.
Proto zde na těchto stránkách moc materiálu neuvidíte. Zajisté se někdy nějaká zajímavá mince objeví, je jisté, že někteří pisatelé relevantní materiál ve svých sbírkách mají, ale veřejně ho z určitých důvodů nevystaví. Proto, pokud mohu zdělit svoji více než dvacetiletou skušenost z pohybu na středoevropském trhu, jezděte po aukcích, seznamujte se sběrateli a časem se s určitostí dostanete k materiálu, který byste jinak neměli šanci uvidět. Mezi sběrateli je poměrně dost hezky zachovalých a zajímavých PG. Poměrně velmi často se nalézají poklady, které se bohužel rozptýlí, ale na druhé straně obohacují sbírky.
Vím o čem mluvím, protože pokud bych se měl spoléhat pouze na nabídku trhu, některé mince bych si v životě nikdy nekoupil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Archypov v 23. 7. 2012, 22:04. »
Moderátor
Zas tak zajimavy text to neni :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Zas tak zajimavy text to neni :).

ale zcela jasně vystihuje realitu, kterou si nejednou mnozí neuvědomují... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Misak33 napsal
Zas tak zajimavy text to neni :).

ale zcela jasně vystihuje realitu, kterou si nejednou mnozí neuvědomují... :)


To nepochybne ano, i kdyz si nemyslim ze by clovek musel objizdet aukce po cele Evrope, ale to je jedno.

Nicmene vetsina toho textu je slozena z informaci, ktere tu Evropa omilal mnohokrat jiz drive.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Misak33: myslím, že často postačí naše aukce a akce, hlavně ty známější(navštěvované majiteli zajímavých sbírek), budovat si okruh kontaktů, být viděn,...atd. Jak je zmíněno, je to dlouhodobá záležitost minimálně trvající pár let. I po cca 15 letech sbírání mincí musím mnohdy stále "pracovat" v této oblasti, je to běh na dlouhou trať.
Třeba vloni jsem si říkal, že informace potřebné pro jednu svoji studii(možná publikaci?) vidím v horizontu za dalších 8-10 let, pokud na to bude čas a nenastanou komplikace.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Waluigi, kdyz ze jedes na ten tabor? :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Bigger: Téma je opravdu zajímavé, obojí chce dělat souběžně, teorii i shromažďování materiálu. Začal bych tím, že prostuduji základní tuzemská periodika : Věstník Nsčs, Časopis num.spol.českosl., Num.sborník, Num.listy. Kromě sborníku (jestli se nemýlím) je k nim k dispozici rejstřík, zpracovaný dr.Šimkem. Udělat si podle rejstříku výtah článků, které vypadají, že by se tam dalo něco k tématu vystopovat. No a pak je jednoduše postupně studovat. A taky samozřejmě příslušné monografie ke grošovému období. U řady článků se narazí na další odkazy a citace, jistě stojí za to nevynechat třeba Wiadomosci numizmatyczne, sborníky z konferencí atd. No a pak se lze psutit do bádání, jak to vypadalo v okolních zemích v téže době. Zajímavé, jak často člověk zjistí, že objevuje již objevené. (Při vší úctě, bude to časově trochu jinak, než se domnívá Evropa1). Ale stojí to za to, i kdyby příspěvkem k tématu bylo jen doplnění pár dosud nepopsaných exemplářů a už jen zpracování soupisu dosavadních článků k jakémukoli tématu je záslužné. Jedno zajímavé dobové falzum Jana tady kdysi vystavil i kekule, k němu bych měl někde založeno pár nálezových údajů k doplnění.
Registrovaný uživatel
To jv64.
Moje zamyšlení směřovalo hlavně k získávání kontaktů, jako k nejnáročnějšímu z pohledu časového horizontu.
Jestli se mohu zmínit o obdobích, o kterých mám přehled, pak jistě hodně informací dostaneme z nejrůznější literatury, ale když si položíme otázku, jestli v ní jsou všechny, s určitostí mohu napsat, že nikoli. Pak nastupují kontakty, které člověk získá po mnoha letech seriozního chování se k ostatním sběratelům, kdy se mu otevírají sbírky, které jsou například budované několik generací a uvidí zde mince, které nikde neměl šanci vidět, ani neměl šanci si uvědomit, že vůbec existují, protože nikde nejsou popsané a nevlastní je ani velká muzea. Od těchto sběratelů může získat další kontakty, kdy se dostane k minci, která byla kdysi někde dražená, ale většina již neví, kdo ji dnes vlastní. To jsou neocenitelné informace, které nám mohou hodně pomoci, které nikde v literatuře nenajdeme a bez kterých by bylo každé naše snažení ochuzené a neúplné. Bohužel někteří sběratelé nedovolí tyto informace zveřejnit, i když mají daná témata zpracovaná, ale neblahé skutečnosti při dřívějším publikování je otrávili natolik, že se se svou radostí nechtějí dělit.
Proto já ze své skušenosti zastávám kombinaci odborné literatury a přístupu k dlouholetému sběratelskému přehledu, za zásadní.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: takto napsáno - úplná shoda
Registrovaný uživatel
Evropa1 - naprostá shoda s vašimi zkušenostmi. Nejezdím po Evropě, protože sbírám naší zemi od roku 1918 a běžné "stolní" medaile související s tímto obdobím. Jen díky chození, ptaní a důvěry jsem mohl pár věcí vidět a některé zařadit do své sbírky. Teď jsem si vlastně uvědomil, že znám sběratele falz.
Zkusím ho kontaktovat a zeptat se, které období vlastní (na podzim, až začnou burzy).
Registrovaný uživatel
asi polák jen tak jsem ho koupil na aukru líbila se mě ta tlama

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano, polská napodobenina...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Týmito poľskými napodobeninami je zaplavené české, aj poľské Aukro. Ešteže je to naozaj tak hrubo prevedené, toto dokáže oklamať len úplného začiatočníka.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Zháňam foto alebo fotky medených plechov - plátov, používaných k výrobe mincí /vzniklé rozklepaním cánov/ - z vládnej mincovne alebo aj z falzifikátorských dielní.
Prípadne link na internet, kde by som niečo podobné našiel / hľadal som, ale nepodarilo sa mi nič konkrétného objaviť.
Vopred Ďakujem.
e-mail.: jan.macko@seznam.cz
Registrovaný uživatel
..pamatuji si, že se občas jako zajímavost objevovaly i na Aukru... (ty falzifikátorské)
Moderátor
Nejlip asi navstivit muzea. Konkretne na Slovensku by toho mela byt hromada. Ale nevim, jestli jsou v expozicich.
Registrovaný uživatel
2 ks falz. Tyto fota jsem dostal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to taho
- ten horní - takto těžko říct z jakého materiálu mince je - ale ta ražba (razidla) vypadá jako pravá dobová mince - groš Václava IV.
- ten dolní - to je podle mne s velkou pravděpodobností upravená novodobá napodobenina groše Václava II. od Souška viz Antiquanova
Registrovaný uživatel
Dobové falzum - černý peníz Ferdinand I.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne, vypada pomerne zdarile. je to ciste medene?
Registrovaný uživatel
Je to medené, ale či to bolo postriebrené, to sa už asi z tohoto kusu nedozvieme.
Moderátor
uplne vyloucit to nejde. ted nestiham, ale bylo by mozne tu minci nekdy casem prostudovat - nedestruktivne samozrejme?
Registrovaný uživatel
Jasné, nie je problém. Len daj vedieť kedy Vám ho mám odoslať. Mal by som otázku ešte ohľadne jednej mince , ktorá je u Teba na spracovanie. Ide o zlomený PG Václava II - susp. poľská ražba. Potreboval by som vedieť aspoň približne dobu, ktorú ešte potrebuješ na preštudovanie mince .
Moderátor
koukal jsem se, zda je u mne nebo jacxe a mam ji ja. vyzkum vede jacx (ted nam to, pravda, malicko stagnovalo), takze zjistim, co s ni mam delat a dam vedet :)

a za moznost zapujceni dekuju :)
Registrovaný uživatel
Ďakujem za info, nesúri to :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Dobová falza...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1