Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Dobrý den určení ceny?

Vykupminci.cz
Numisargo

Dobrý den určení ceny?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
potřeboval bych prodat obraz bohužel neznám jeho hodnotu ani toho autora děkuji. Je to olej na plátně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel01 v 23. 3. 2014, 11:23. »
Registrovaný uživatel
myslel jsem walter, ale nejsem si jist..
Moderátor
Pavel01 napsal
myslel jsem walter, ale nejsem si jist..



Spíš Waller, ale jestli je to Anton Waller, malíř církevních a historických obrazů je otázka...
Ostatní známější Wallerové či Wallerině jsou většinou Angláni či Amíci a nejspíš nepřipadají vůbec v úvahu...
Registrovaný uživatel
no a kdyby to byl waller má ten obraz potom cenu ?
Registrovaný uživatel
Pekny vecer viete poradit cenu.Ex libris Franz von Bayros

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
ta jeho tvorba je trocha dekadentna ale znama
_______________
Registrovaný uživatel
cislo 2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
nieco sa podarilo dohladat ale skor ma zaujima osobna skusenost s jeho pracou
_______________
Moderátor
Z hlediska grafické techniky by mělo by jít buď o lepty nebo heliogravury. Na aukcích se to draží většinou v setech od 2 do 50 listů. Průměrná cena jednoho každého grafického listu vychází bajvoko na 10 Euro...
Registrovaný uživatel
trocha viac ako 10 eur
http://artist.christies.com/Franz-Von-Bayros--49791.aspx
_______________
Registrovaný uživatel
to, co uvádíte je ovšem lavírovaná kresba...
Moderátor
Kolemjdouci napsal
to, co uvádíte je ovšem lavírovaná kresba...



Přesně tak, Kolemjdoucí. A to je ještě ta aukce v Christie´s spíše výjimka. Obvykle se jeho kresby v Rakousku či Německu prodávají v řádu vyšších stovek až nižších tisíců Euro.
Registrovaný uživatel
da sa to u nas niekde pasportizovat ,lebo ja neviem posudit ci su to lepty alebo ina tlacova technika ci lavirovana kresba.
_______________
Registrovaný uživatel
zda jde o lepty, komerční tisk, kresbu atd. vám řekne každý zkušený grafik
Moderátor
Tady vůbec není co řešit. Ještě jsem neviděl EX LIBRIS provedené formou lavírované kresby, navíc tak relativně složité a precizní jako jsou ty vaše dílka...
Registrovaný uživatel
Dakujem skusim takeho zohnat.
_______________
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Tady vůbec není co řešit. Ještě jsem neviděl EX LIBRIS provedené formou lavírované kresby, navíc tak relativně složité a precizní jako jsou ty vaše dílka...



To je jasné, já to myslela jako obecnou informaci. Nikoliv tedy sem k tomuto tématu.
Registrovaný uživatel
http://www.ebay.com.au/itm/Franz-von-Bayros-Exlibris-serie-Erzahlungen-vom-Toilettentisch-Art-nouveau-/371011262699?nma=true&si=QwlcKDpLLrSObtXcJytbSXRk14M%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

nasiel som tento technika heliogravury ale tiez nestoji 10 eur
_______________
Moderátor
m1234 napsal
http://www.ebay.com.au/itm/Franz-von-Bayros-Exlibris-serie-Erzahlungen-vom-Toilettentisch-Art-nouveau-/371011262699?nma=true&si=QwlcKDpLLrSObtXcJytbSXRk14M%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

nasiel som tento technika heliogravury ale tiez nestoji 10 eur


No a co? Ebay... :-))) Jestli jste si nevšimnul, tak na to nepřihodila živá duše, byť se to ta polská "dobrá" duše pokoušela prodávat v Austrálii. V Rakousku či Německu by se tomu rovnou vysmáli...
Á propos, moje odhady jsou založeny na skutečných aukčních výsledcích v renomovaných aukčních síních. V případě von Bayrose jsou těch aukčních výsledků k dispozici desítky.

Pro mě za mě si ta svá dílka "oceňujte" pátráním po ebayích či podobných internetových aukcích, ale realita až to budete chtít prodat bude tvrdá a nekompromisní. Good luck, my boy :D
Registrovaný uživatel
wjem bol som v Stockholme na aukcii a vecer samozrejme na pive,jedna Plzen tam stoji 12 euro.pri desiatich pivach som prepil 12 exlibrisov-kam len to umenie smeruje.to len na okraj .dakujem velmi pekne za tvoj cas a za ocenenie.mam este jeden naskenovany tak to sem este dam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Umění směřuje více méně stále stejně. Grafika prostě není obecně řazena mezi nijak zvlášť drahou záležitost. a proto je třeba přístupná i běžným lidem, kteří chtějí něco od Čapka, Filly, Lhotáka,.... Picassa, Dalího, atd a přitom nemají volné (deseti/sta) miliony Kč.
Dobrou, hodnotnou a signovanou grafiku od špičkových českých autorů získají již v řádu tisíců či desetitisíců Kč, v případě špiček světové moderny je to ještě o řád výše, ale pořád relativně dostupné.
Ten Váš von Bayros mezi absolutní špičku domácí (rakouskou) natož zahraniční nepatří, a proto i ta deklarovaná aukční cena...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 10. 6. 2014, 14:26. »
Registrovaný uživatel
Wjem jasne pochopil som a dakujem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Dobrý den určení ceny?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1