Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Dopisy z Koncentračního tábora Gross Rosen

Vykupminci.cz
Numisargo

Dopisy z Koncentračního tábora Gross Rosen

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, našel jsem ceklem 31 ks korenspondence z Koncentračního tábora Gross Rosen. Nevěděl by někdo z vás jakou by mohly mít hodnotu?
Dopisy jsou od jednoho člověka z období Březen 1943 do Duben 1944.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neznám sběratele,který by toto sbíral.Mohu od Vás odkoupit.jardelll@seznam.cz
Registrovaný uživatel
budu rád, když někdo zveřejní hodnotu, případně vy cenu. měl bych také zájem...
Registrovaný uživatel
Zatím sem aktuáálně viděl na Ebay že se prodává kus za cca 10 000, slyšel sem i něco o ceně 3500 za kus.
Zatím co jsem měl nabídky za korenspondenci bylo to 1000 a 3000kč za komplet. Na aukru sem viděl podobné dopisy bez známky a kus se tam prodává za 500 kč. tak nvm :)
Registrovaný uživatel
Možná více fotek napoví..3500kc za kus je asi přehnané.:-)
Registrovaný uživatel
Cletus13 napsal
Zatím sem aktuálně viděl na Ebay že se prodává (...)

a o tom to je. ze SE PRODAVA.
to znamena ze to tam visi kludne aj par rokov a nik to nekupi.

pre lepsiu predstavu o cene, treba hladat len medzi predanymi polozkami.

taktiez necakaj ze to niekto kupi za najvyssiu cenu za kus X pocet kusov.
pre najvyssiu predajnu cenu by si musel predavat postupne, pomaly, a priamo zberatelovi. napriklad na ebay.

ak by som vedel tvoju cenu, par kusov by som si tiez mozno kupil.
vsetky maju nalepenu rovnaku znamku?
a co zadna strana?
je tam pisany text na cistom papieri, alebo je to nejaky formular ?
_______________
Registrovaný uživatel
Vůbec nvm co od toho mám čekat nejsem v tomhle odborníi ale opravdu jen nálezce. budu rád za jakékoliv rady.:) každopádně zde je odkaz na leteckou poštu kde jsou všechny dopisy nascanovány. http://leteckaposta.cz/283603915
Registrovaný uživatel
Cletus13.Ja by som skusil predat jeden dopis cez Ebay a budeš mat realnu odozvu.Skus vyvolavačku 50 USD .Videl som realny predaj aj cez 100 USD.Určite nepredavaj ako celok ale po jednom kuse.To čo ti ponukaju za celu kolekciu je cena jedneho dopisu.
https://new.liveauctioneers.com/item/44105871
_______________
Registrovaný uživatel
Cletus13 napsal
Vůbec nvm co od toho mám čekat nejsem v tomhle odborníi ale opravdu jen nálezce. budu rád za jakékoliv rady.:) každopádně zde je odkaz na leteckou poštu kde jsou všechny dopisy nascanovány. http://leteckaposta.cz/283603915


Zkuste si zjistit odpovídající cenu a pak bych se přikláněl k postupu, kdy tyto věci zkusíte prodat některému našemu vážnému zájemci jako komplet. To není pouze sběratelská věc, ale tyto dopisy v sobě mají i kus naší historie.
Samozřejmě je to Vaše rozhodnutí, ale každý sběratel má radost, pokud zajímavý komplet zachrání pro svojí sbírku a ona neskončí v některé zahraniční aukci, kde se rozparceluje. Samozřejmě sběratelé vědí o čem mluvím.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Určite nepredavaj ako celok ale po jednom kuse.

Naopak, vyššiu cenu to má ako komplet. Ak niekto raz ten komplet roztrhá, už ho nikto nedá dohromady. Radšej vyčkaj na solventného záujemcu. Pokiaľ nepotrebuješ peniaze, tak si to odlož. Takých vecí bude stále menej...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
m1234 napsal
Určite nepredavaj ako celok ale po jednom kuse.

Naopak, vyššiu cenu to má ako komplet. Ak niekto raz ten komplet roztrhá, už ho nikto nedá dohromady. Radšej vyčkaj na solventného záujemcu.

Nesúhlasím ,položku po položke to predaš určite lepšie ako celok.Na každej aukcii sa najlepšie oplati kupit velku partiu/zbierku/a nasledne so ziskom predat po kusoch.Patri to k zakladnym pravidlam biznisu a vie to hadam každy obchodnik.
_______________
Registrovaný uživatel
Panové ani sem netušil jakou debatu rozjedu. Ale sem rád konečně se někam dostáváma začínám se konečně něco dozvídat:) děkuji moc všem zatím:)
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Nesúhlasím ,položku po položke to predaš určite lepšie ako celok.Na každej aukcii sa najlepšie oplati kupit velku partiu/zbierku/a nasledne so ziskom predat po kusoch.Patri to k zakladnym pravidlam biznisu a vie to hadam každy obchodnik.


To není pravidlo, vždy záleží na kvalitě a vzácnosti.

Já sbírám mince a pokud mně seženete například některé uzavřené partie, dal bych Vám o 15 % ceny více nad teoretickou cenu jednotlivých položek!! Např. kompletní celek dvacetikrejcarů se značkou H. Atd.

Samozřejmě komplet běžných věcí ve špatné zachovalosti bude stát zlomek ceny. Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
m1234 napsal
Nesúhlasím ,položku po položke to predaš určite lepšie ako celok.Na každej aukcii sa najlepšie oplati kupit velku partiu/zbierku/a nasledne so ziskom predat po kusoch.Patri to k zakladnym pravidlam biznisu a vie to hadam každy obchodnik.


To není pravidlo, vždy záleží na kvalitě a vzácnosti.

Já sbírám mince a pokud mně seženete například některé uzavřené partie, dal bych Vám o 15 % ceny více nad teoretickou cenu jednotlivých položek!! Např. kompletní celek dvacetikrejcarů se značkou H. Atd.

Samozřejmě komplet běžných věcí ve špatné zachovalosti bude stát zlomek ceny. Atd.


je to pravidlo a vy jste výjimka :) čistě matematicky, kolik lidí poptává komplet (něčeho) a kolika lidem bude z toho něco chybět...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
je to pravidlo a vy jste výjimka :) čistě matematicky, kolik lidí poptává komplet (něčeho) a kolika lidem bude z toho něco chybět...


Sběratelství není teoretizování, ale praxe. Sežeňte mně poptávaný komplet, já Vám dám o 15% více. Vím co dělám, protože bych byl schopen tento komplet v případě prodeje prodat i s větším ziskem.

Myslím, že jste se zabýval i ekonomikou. Když bude stát jednotlivá akcie 1000 Kč, kolik by stála akcie při prodeji kontrolního balíku? Tyto dvě věci mají svojí podobnou logiku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ok, myslíte si, že máte pravdu, já vám to neberu...
Registrovaný uživatel
Človek by čakal, že tu budú v prevahe zberatelia a názory, že sa treba pokúsiť to zachovať, ako celok. Som prekvapený z niektorých názorov a "rád" od ľudí od ktorých by som očakával, iné názory a postoje :( .
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
ok, myslíte si, že máte pravdu, já vám to neberu...


Když koupím komplet za 115 % dnešní ceny vždy na tom vydělám, protože budu jednotlivé ročníky do tohoto kompletu shánět mnoho let. Letos koupím minci za 100 % ceny, za dva roky např. za 110 % dnešní ceny atd.
Víte, za třicet let co se tomuto oboru věnuji, jsem určitý cenový vývoj zažil a vyčítám si některé nekoupené komplety ze kterých jsem chtěl z důvodu kompletu slevu. Bohužel jsem tehdy nepochopil výše nastíněný vývoj.
Znovu opakuji, sežeňte mně nastíněný komplet, dám Vám 115 % dnešních cen. Dávám Vám slušný zisk, tedy toho využijte!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 9. 4. 2017, 19:35. »
Registrovaný uživatel
Videl niekto z vas fotky tych listov ?Ja myslim že nie.Ved to predsa nie je zbierka Svatovaclavskych dukatov 1923-39.To je 28 duplicitnych listov,povedzme 28 krat dukat 1923.Takže z filatelistickeho hladiska absolutne nezaujimave ako celok ale ako samostatne položky určite zaujimave.A ak už niekto chce kupit 28 dukatov ročnik 1923 ako ucelenu zbierku ja mu v tom nebranim.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Videl niekto z vas fotky tych listov ?Ja myslim že nie.Ved to predsa nie je zbierka Svatovaclavskych dukatov 1923-39.To je 28 duplicitnych listov,povedzme 28 krat dukat 1923.Takže z filatelistickeho hladiska absolutne nezaujimave ako celok ale ako samostatne položky určite zaujimave.A ak už niekto chce kupit 28 dukatov ročnik 1923 ako ucelenu zbierku ja mu v tom nebranim.

To akože niekto napísal 28x ten istý list s tým istým obsahom ???
Veď tu sa nejedná o obálky (celistvosti), ale o obsah tej korešpondencie.
Ja takúto korešpondenciu nevnímam, ako filatelistickú záležitosť. Tu sa nejedná o nejaké známky a razítka, ale o obsah tej korešpondencie.
Teda aspoň dúfam, že si tu zakladateľ tejto témy z nás nerobí srandu a že nevlastní len celistvosti namiesto zmieňovanej korešpondencie ... Snáď by sa potom skôr pýtal vo filatelii a nie v námetoch a pripomienkach.
Registrovaný uživatel
Chtěl sjem zjistit jakou to má hodnotu jako celková korenspondence což bych byl radši aby se to prodalo jako celek. Ale i jako jednotlivých exemplářů by mě zajímala cena.
« Poslední úpravu provedl(a) Cletus13 v 9. 4. 2017, 21:36. »
Registrovaný uživatel
To: Brett posílal sem odkaz na leteckou poštu kde je korenspondence nascanovaná.
Registrovaný uživatel
Ja som si ten odkaz na tú leteckú poštu všimol hneď, ale pravdu povediac som to "rarko" nesťahoval. Ale nedalo mi to, tak som si to teraz stiahol.
Netrúfam si určiť cenu tohoto skvostu. Bolo by vhodné v prvom rade kontaktovať pozostalých odosielateľa / adresáta (snáď by sa dalo dopátrať a získať nejaký kontakt), alebo nejaké inštitúcie, ktoré sa týmto zaoberajú a prípadne im to ponúknuť na odkúpenie ako celok. V prípade, že by neprejavili záujem, tak by som to ponúkol na predaj najskôr ako celok a ak by sa to nepredalo, tak až potom by som uvažoval nad predajom po kusoch. Všetko samozrejme záleží na Vás a aj na tom, ako moc ponáhľate s predajom (speňažením)...
Registrovaný uživatel
S prodejem nespěchám, kontaktoval sem muzeum Gross rosenu, zatím žádná reakce. Co se týče pozůstalích, tak podle informací je vůbec nic nezajímá co se dělo jelikož bydlí o dva baráky dál než je ten kde jsem ty dopisy našel. Rodina přítelkyně tam už bydlí přes 20. Let a kupovaly ten barák přímo od Králíku tedy od rodiny pisatele.
Registrovaný uživatel
Pred pár dňami tu na fóre bola malá debata ohľadom niečoho podobného.
lachtan v príspevku #2 spomína nejakého kamaráta, ktorý má asi k podobným vesiam vzťah. Takže treba počkať či sa tu lachtan objaví a požiadať ho či by sa ten jeho kamarát k tomu vyjadril.
Samozrejme dôležité bude, či sa ozvú z toho múzea a aký postoj zaujmú ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Dopisy z Koncentračního tábora Gross Rosen

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1