Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Doplatni cislice

Vykupminci.cz
Numisargo

Doplatni cislice

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Posilam krasnou celinu, z roku 1899 chapu to spravne? Asi nemneli znamky na poste text ve znamkovem policku ( nemame znamky) v Mnelnik zatizeno ru doplatni 3 plus 1 jsou 4 , to bude asi Okey Tarif byl 2 kreizary dopisnice . Chci se zeptat mam ty doplatni znamky brat jako vyplatni? Jeste jsem urcil zoubkovani nevim jestli je to lepsi zobkovani nebo normal,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ty doplatní známky nemůžete brát jako výplatní, ty chybí a proto byla pohlednice zatížena doplatným a vylepeny příslušné doplatní známky. Praxe kdy doplatní byly vylepovány ve funkci výplatních a výplatní ve funkci doplatních se rozmohla těsně po vzniku ČSR v roce 1918 kvůli nedostatku příslušných známek.
Registrovaný uživatel
Ah tak moc dekuji za info, budu muset Vice cist.
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Ah tak moc dekuji za info, budu muset Vice cist.

v počátku dotazu správně uvažujete o výši doplatného 4 kr to za 2 kr chybějícího porta a 2 kr jako trestné porto spolu 4 kr hezký doklad použití doplatních známek první emise doplatních známek Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Jo dekuji mne se vic libi ta sportovni pohlednice. Tema ( myslivecka) na druhe strane nadhera co ..
Registrovaný uživatel
Myslim ze to je zajimavi uredni doklad 😀 C.K . Notarstvi v Ricanech soudni komisarstvi.. projednani pozustalosti pani prokosove VDOVE PO C.K NOTARI V RICANECH 9 brezna 1910 vyplaceno 10 porto rakouske velke cislice.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cestomanie 😲 Dornbrin-Praha-Kraslice a porad dokola 😀 v podstate znamky rakouska odpovidaji tarifu// Postgebühren od 1.5.1934 csr, bis 20g 45 Groschen celistvos spravne vyplaceno 24+4+12+5=45 jedine mne napada ze byl tezsi ?? Za kazdych 20g 35 Groschen.. no ale kdyz v tom mneli urednici na poste problemy proc ne ja 🤪

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Non reclame return adresat neprijal - nechtel - doplatit? Nebo us tam nebydlel kraslice adresa preskrtnuta bylo to poslano zpatky do dorbrinu
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Non reclame return adresat neprijal - nechtel - doplatit? Nebo us tam nebydlel kraslice adresa preskrtnuta bylo to poslano zpatky do dorbrinu

dobré ráno jak vidím tak jste taky raní ptáče k doplatnímu rébusu opět doporučuji Exponet a to exponát pana Zronka a pak na podívání můj exponát doplatních známek a naposledy J-W. Nad Kunšovcem 51 - 59401 Velké Meziříčí budu se těšit na to razítko a prosím k tomu i samotnou známku je-li to možné předem díky zatím zdravím Jirka z Moravy
PS jo ve Zlíně/Gotwaldově/ jsem měl v roce 1966 první výstavu 2 x velká stříbrná
Registrovaný uživatel
Podivam se rad a poslu s krasnym razitkem👍 Tady posilam par celistvoti na podivanou ale nebudu to popisovat disponuji zakladnima znalostma zatim .😀

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Podivam se rad a poslu s krasnym razitkem👍 Tady posilam par celistvoti na podivanou ale nebudu to popisovat disponuji zakladnima znalostma zatim .😀

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
docela hezké ukázky jen by mě zajímalo datum u té 1 kr jo a když budete oátrat v těch svých pokladech a kdyby jste narazil na razátko z Gross Messeritsch byl bych velmi potěšen zatím nejstarší mám z 1830 tak zatím vše dobré Jirka z Moravy

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobra podivam se doma otevru ten dopis . Zkousel jsem poslat na vas mail ale nepovedlose musim to zkusit znovu to razitko Gross........ us jem nekde neco cetl snad v katalogu ale us presne nevim... zatim zdravim zkusim ten mail mam mit toho vic... 👍
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Dobra podivam se doma otevru ten dopis . Zkousel jsem poslat na vas mail ale nepovedlose musim to zkusit znovu to razitko Gross........ us jem nekde neco cetl snad v katalogu ale us presne nevim... zatim zdravim zkusim ten mail mam mit toho vic... 👍

raději ještě jednou posílám mail -jiriwinterling@email.cz občas se mi něco nepovede
Jirka
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Podivam se rad a poslu s krasnym razitkem👍 Tady posilam par celistvoti na podivanou ale nebudu to popisovat disponuji zakladnima znalostma zatim .😀

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
docela hezké ukázky jen by mě zajímalo datum u té 1 kr jo a když budete oátrat v těch svých pokladech a kdyby jste narazil na razátko z Gross Messeritsch byl bych velmi potěšen zatím nejstarší mám z 1830 tak zatím vše dobré Jirka z Moravy

Obrázek vložený uživatelem

U té 1 kr z emise 1858 II.typ jsou 3 podtypy s přihlédnutím k levému hornímu rohu toto je podtyp b a to malý barevný bod Jirka mohu dodat vyobrazení i dalších Jirka
Registrovaný uživatel
Emise 1850 je december 1854 tzn Bud je to rucni papir x nebo y strojni papir to ja bohuzel nevim..tady foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » Doplatni cislice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1