Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Dorotheum Vieden

Vykupminci.cz
Numisargo

Dorotheum Vieden

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,
chcem sa opytat na tuto aukcnu spolocnost. Drazili ste uz u nich? Po precitani ich pravidiel na vypocet konecej ceny drazeneho predmetu (znamky) ma zaskocilo ze okrem provizie cca 18-22% treba este pripocitat aj VAT (DPH) na celu sumu. Co spolu urobi aj viac ako 40% navyse oproti vydrazenej cene. To je oproti aukciam u nas riadny skok (KLIM 10%)

Je to naozaj tak? Alebo da sa potom ta suma za DPH vratit, kedze kupujem zo Slovenska?
Je taketo konecne navysenie ceny (cca 40%) u vsetkych aukcnych spolocnosti v AT a DE?
Registrovaný uživatel
Mal som rovnaký "problém" (moja chyba, nečítal som podmienky) u Auktionshaus Gärtner (DE), vydražené za 280,- EUR, faktúra vrátane provízie a VAT na 540,- EUR.
Registrovaný uživatel
Neviem čo vam to chodi za faktury,ja nakupujem v Dorotheu roky ale platim k vydraženej sume max 22%
_______________
Registrovaný uživatel
Poplatok za nákup známok a mincí "Buyer’s Premium" v Dorotheu Viedeň je obvykle 22% (pri nákupe do 100.000 €) a zahŕňa v sebe už aj DPH. No v aukčných podmienkach sa hovorí aj o položkách, ktoré podliehajú iným formám zdanenia napr. položky označené značkami "+" alebo "-", ktoré podliehajú "plnému" zdaneniu vo výške 18,34%. Neviem presne aké položky by to mali byť.
https://www.dorotheum.com/en/auctions/buying-selling/buying.html

Nárok na vrátenie DPH má len subjekt so sídlom mimo EU, ktorý tovar vyvezie za hranice EU, alebo registrovaný plátca DPH v členskom štáte EU.Chcem upozorniť, že DPH sa účtuje len z rozdielu (navýšenia) ceny a nie z plnej ceny položky, takže ak vám aj DPH vrátia, tak to určite nebude 20%, ale nejaké malé percento.

Pri každom aukčnom dome a v každom štáte sa aukčné podmienky rôznia. Je nutné si podmienky nákupu vopred poriadne prečítať, resp. sa na ne opýtať a vyhnete sa tak nemilým prekvapeniam. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Mal som rovnaký "problém" (moja chyba, nečítal som podmienky) u Auktionshaus Gärtner (DE), vydražené za 280,- EUR, faktúra vrátane provízie a VAT na 540,- EUR.

Treba si prečítať bod 6. General auction conditions a dávať si pozor na značky pri jednotlivých položkách:
http://www.auktionen-gaertner.de/WWW/PHILNET/GAERTNER/gphome.NSF/(HTML)/Start-E?OpenDocument
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dakujem za info.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filatelie aukce » Dorotheum Vieden

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1