Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » DOTAZ

Vykupminci.cz
Numisargo

DOTAZ

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je zde prosím paní Kolemjdoucí? V případě, že není uměl by někdo přečíst signaturu na obrazech? a taky poradit s dřevěným táckem? Předem moc děkuji

(pasáčka ovcí bych četl, jako F. Šuster)?

Dále zasílám foto ( nevím, Čínského nebo Japonského?) tácku viz: foto. Tácek má rozměry 18,3 cm x 18,1 cm a je velmi, velmi lehký. Nápis a některé další detaily jsou zřejmě malované něčím zlatým, na fotografiích to není moc vidět..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na prvním obraze je falešná signatura Aug. Mervart. Podpis na druhém obrazu čtu jako F.Šustek, ale podle kvality malby to nebyl žádný malíř. Tác není obraz, tak se raději nevyjadřuji.
Registrovaný uživatel
Ta ovce evidentně pasáčka tíží více, než kvalita celé té mazanice :)
Registrovaný uživatel
Na signatury je tu paní filomena, nikoliv já ;)... Mervarta tam ale taky čtu a taky mi ta signatura přijde trochu podezřelá. Ten tácek je patrně lakový, ale z fotky lze těžko usoudit, jak starý či kvalitní je. Mně to ale přijde humpolácké. Zřejmě novodobá východní produkce (běžné suvenýry)- netuším, z čeho a jak to je vyráběné. Klasická technika japonských lakových věcí je z laku urushi (škumpy), na nich se malovalo mušlovým zlatem (nebo kvalitními bronzy), barevnými tušemi, bývaly vykládané perletí a pokrývané desítkami vrstev ručně nanášených a rukou leštěných lakových nánosů. Velmi pracná a nebezpečná technika, protože urushi lak je v tekutém stavu jedovatý a způsobuje prudké otravy a alergie. Nicméně to se vašeho tácku velmi pravděpodobně netýká.
Registrovaný uživatel
Všem moc děkuji za komentáře a rady. Co se týká tácku paní kolemjdoucí, tak mi připadá, že je malován právě zlatem, ale nevím jakým? Myslím, že je to dřevo, ale neurčím ho, je o hodně lehčí než lipové.. fotografie nejsou absolutně autentické!! Jsou pořízeny z mobilu za což se omlouvám. Děkuji za pochopení. Pouz ( zamýšlím si koupit foto se zrcadlovkou, potom by to snad bylo lepší)??
Registrovaný uživatel
Ten Mervart bohužel není Mervart.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » DOTAZ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1