Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Dotaz - Čestný odznak Za ochranu hranic ČSSR

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz - Čestný odznak Za ochranu hranic ČSSR

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paráda....vidím dobře, že má Žukov vpravo dole Řád bílého lva Za vítězství a ten vlevo nahoře velký je pro cizí státní příslušníky civilní skupina ?
Moderátor
......asi myslíte britské vyznamenání a to řád Lázně? Jinak někde na sfs, nebo na valce jsem ty vyznamenání a řády popsal.
Moderátor
Všechny jeho řady a vyznamenání jsou popsána v odkazu, který jsem vám zde vložil.. (první strana)
Vložím ho znovu...
Google vám to přeloží...
http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=1612
Moderátor
Lukyno pak napiš jak to dopadla s těmi vlčáky, zdali si koupil některého z nich a cenu na které jste se dohodli. Pokud by ti to nevadilo... Nebo soukromě na můj email milan.heczko@yahoo.com
Díky
Registrovaný uživatel
Tak, když člověk o něco stojí tak mu to pomalu ani nedá spát takže ted je vše v jednání a dám určitě vědět.
Registrovaný uživatel
Tak jsem je teď získal a čerstvě nafotil...oproti původnímu plánu jsem vzal i zelenou variantu, která není tak vzácná, ale když je to s tím dekretem a původní etuí....nešlo odolat. Cena byla opravdu vysoko, ale tak cítím vnitřně, že jsem udělal dobře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vypadá to, že jste spokojený, svobodný muž, gratuluji.
Moderátor
Krása gratuluji a tiše závidím...
Registrovaný uživatel
Pánové oběma děkuji za uznání zajisté i Vy máte svoje "poklady" na které já jsem krátký. Je to o tom, že jsem se musel vzdát zase jiných věcí jelikož jsem usoudil, že pokud tyto věci neseženu právě ted a co nejdříve tak se mi tato možnost již nemusí naskytnout. Ba co víc..... jelikož pán viděl, že to myslím vážně nabídl mi ještě Řád práce II.typ ČSSR s dekretem + medaili za Zásluhy o výstavbu II.typ ČSSR s dekretem na stejnou osobu jako je ten Řád práce a dobové noviny , kde se o vyznamenaném píše........ a navíc medaili Za zásluhy o výstavbu I.typ ČSR taktéž s dekretem .... Původně jsem jel pouze pro ty dva odznaky Pohraniční stráže a nakonec jsem si doplnil sbírku více než jsem čekal. Nicméně jak podotýkám člověk se něčeho musí chtě nechtě vzdát, aby měl to potěšení mít něco co zrovna chce..... Jsem rád, že existují sběratelé, kteří občas něco pustí, aby udělali radost i těm druhým...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Udělal jste dobře, ale přece jen, až Vás nějaká uloví to bude složitější- Dám Vám dobrou rodu, sežnete si škaredou a velmi bohatou dívčinu, stejně se během věku začnou podobat jedna druhé.
Pro ostatní mladé, není to vtip! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Já vím ....máte v něčem pravdu, i když má bývalá byla v tomto ohledu tolerantní ....ba co víc byla ráda, že má člověk koníčka a často mi dělala doprovod jako řidič, když jsem navštěvoval bývalé horníky a pracovníky uranového průmyslu v Jáchymově a okolí...alespoň to byla možnost se někam podívat a navštívit i okolní pamětihodnosti ...... Popravdě také jsem jí nemluvil do toho, když jela na veteránské srazy motocyklů a aut :-) Tak to jsem odbočil..... ale ještě bych rád sehnal Řád rudé hvězdy práce I. typ ČSR s dekretem a Řád práce I. typ ČSR klidně bez dekretu jelikož bych rád zkusil získat pro mne nejcennější relikvii do své sbírky jáchymovského a a uranového hornictví...... Manželka (94 let) bývalého horníka má originál Řád práce ČSR s dekretem a já bych rád jej získal, ale zároven chci, aby paní zůstal...proto bych jí nabídl jiný Řád práce ČSR a nechal jí udělat kopii dekretu + jí nabídl ještě částku, aby byla spokojená. Pro mne by to byl jeden z vrcholů ve sbírce jelikož k tomu člověku mám úctu a respekt...a navíc je tady odsud a pracoval na uranu.
Moderátor
Respekt mám i já k Vám, to je moc pěkný přístup k faleristice!
Registrovaný uživatel
Altmane díky moc od Vás se to cení. Jinak dnes jsem získal další potěšení do sbírky s dekretem. Řád rudé hvězdy. Smalty jsou perfektní a trošku jsem to co bylo stříbrné opatrně vatičkou na stříbro a zlato vycídil....ta patina má sice také své kouzlo, ale chtěl jsem mít řád jako v době udělení . Kdyby někdo četl tento příspěvek tak bych poprosil kolegy zda-li někdo nemá pouze etui (krabičku) na Řád rudé hvězdy, ale starší typ.....cca 1970-1980. Já mám tu etui novější a ta k tomuto roku, kdy byl řád udělen nepatří. Zasílám i foto etu, kterou sháním...první foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » Dotaz - Čestný odznak Za ochranu hranic ČSSR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1