Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz erb orlice

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz erb orlice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
ráda bych prodala tento erb materiál obecný kov o rozměru V. 27 š.23cm ale netuším co si říct za cenu a do jaké kategorie ho zařadit. Pomohl by mi někdo prosím? Předem děkuji Lucka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Orlica pochádza myslím z Rakúsko-uhorskej monarchie, za Františka Jozefa I. a mohla by dosiahnuť slušnú cenu, je v peknom stave. V roku 2014 sa rovnaký erb inzeroval za 25 000 Kč - ale pozor, neviem či sa za tú cenu predal. Takže túto sumu určite neberte ako smerodajnú, keďže nevieme, ako predaj nakoniec skončil.
Registrovaný uživatel
Dohľadala som to - nie je to ten istý kus?

https://www.bazak.cz/inzerat/828380-originalni-znak-erb-cedule-rakousko-uhersko-fji
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
děkuji ale tato nabídka není moje, ještě jsem to nikam nedávala a nejdřív jsem chtěla se poradit tady. Myslíte že tato cena je reálná?
Moderátor
Je to oficiální státní znak Rakouska a používal se na úřadech. Dle mého názoru je cena nereální, ale dnes jsou lidé, kteří považuji peníze za pouhé papírky.
Registrovaný uživatel
Tiež sa prikláňam k tomu, že tá suma nie je reálna. Aj za polovicu by to bol problém predať si myslím.
Registrovaný uživatel
A dovolím si oponovať - nie je to štátny znak Rakúska, ale znak Rakúsko-uhorskej monarchie. Viď link rakúskej orlice:

http://www.vlajky.szm.com/R/vlajka-rakusko.htm
Registrovaný uživatel
Je to malý znak,tak asi nepůjde poznat,zda je to z období císařství.
Nebo už Rakouska-Uherska.
Moderátor
Dargor6 napsal
A dovolím si oponovať - nie je to štátny znak Rakúska, ale znak Rakúsko-uhorskej monarchie. Viď link rakúskej orlice:

http://www.vlajky.szm.com/R/vlajka-rakusko.htm


https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_znak_Rakouska-Uherska
Znak Rakouska-Uherska je jiný- viz obrázky.
Moderátor
Po roce 1967 hovoříme již o Rakousku-Uhersku, to znamení že jde o císařství, které v sobě zahrnovalo království Uherské, království české atd. Slovensko bylo součástí Uherska, kteří se opravdu vyřádili na pomaďarštění Slováků. To je v literatuře s nechci zde machrovat.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Po roce 1967 hovoříme již o Rakousku-Uhersku, to znamení že jde o císařství, které v sobě zahrnovalo království Uherské, království české atd. Slovensko bylo součástí Uherska, kteří se opravdu vyřádili na pomaďarštění Slováků. To je v literatuře s nechci zde machrovat.
Po roce 1967 ? Překlep. že ano pane kolego ? :D
Moderátor
Jasně velký dík za opravdu, je to hodně blbý překlep.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jasně velký dík za opravdu, je to hodně blbý překlep.
To neva bylo mi to jasné a teď ke znaku. PRVNÍ indicie, že by to nemusel být přímo ten hlavní znak RU. Státní znak, používaný už jako znak Rakouského císařství od roku 1815, tvořil černý třikrát korunovaný orel ... žádné koruny nevidím ... Študujte dál milí študenti určo na to přijdeme ... odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_znak_Rakouska-Uherska#St.C3.A1tn.C3.AD_znaky_.281867.E2.80.931915.29
Registrovaný uživatel
Co se soustředit na tu pavézu na prsou orlice, tam by mohla být země zahrnutá do RU ? Altmanne toto vlákno smrdí dlouhým povídáním, že ano ? Alespoň nebudeme zlobit a budeme si hrát . JE TO VAŠE DOMÉNA VZHLEDEM K VAŠEMU OBORU a těším se na příspěvky :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 10. 11. 2017, 17:21. »
Moderátor
Pánové to byla noblesní doba. Pekař, který dodával císařskému domu houstičky si takový či podobný znak dal na svůj dům a byl tam nápis asi tohoto znění: Císařský a královský dodavatel. Předpokládám, že každý z Vás ve Vídni byl nebo tam pojede a tak pro zajímavost se dívejte i na takové libůstky. Já tu dobu pochopitelně mám rád a tak se na mně proto nezlobte.
Dodatek:
Vše co by chtěl pan kolega Lachtan vědět je právě v tom odkazu co jsem vložil výše. Je to kousek dějepisu v tom jsem vynikal a v matice propadal.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 10. 11. 2017, 17:25. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pánové to byla noblesní doba. Pekař, který dodával císařskému domu houstičky si takový či podobný znak dal na svůj dům a byl tam nápis asi tohoto znění: Císařský a královský dodavatel. Předpokládám, že každý z Vás ve Vídni byl nebo tam pojede a tak pro zajímavost se dívejte i na takové libůstky. Já tu dobu pochopitelně mám rád a tak se na mně proto nezlobte.
Já vííím Altmanne. Teď takové sběratelské podvědomí, které jste právě probudil tou zmínkou o pekaři.... Nevím, ale mám pocit, že jsem viděl podobnou smaltovanou ceduli, která se týkala prodeje CK TABÁKU a byla tam podobná orlice, třeba ta pavéza na prsou orlice může být znak výrobce nějakého produktu (ne nutně tabákové firmy)... není to třeba stopa ?
Registrovaný uživatel
A teď jsem si vzpoměl, že jsem před 20ti lety narazil na podobnou orlici z mosazi vysoká byla cca do 50 cm, měla uražené pravý pařát s jablkem, tak jsem si ji nevzal. Podle sdělení majitele šlo o orlici zachráněnou ze železníční zastávky, takže se vztahovala k dopravě... jestli jsem nějakým způsobem přispěl k určení budu rád, teď budu sledovat k čemu se nakonec doberete přátelé a rád se poučím.
Moderátor
Zde není třeba nic moc stopovat. Toto je opravdu běžný výrobek, ale i příjemná připomínka monarchie. On si to jistě někdo koupí.
Registrovaný uživatel
Určitě i já jsem to tenkrát skoro vzal, ale bylo to poškozené. Můj poslední tip, kde to mohlo být umístěno je čelní část parní lokomotivy .....
Moderátor
Tak zde nevím, ale bylo to celkem všade. Raději to ukončíme nebo republikáni zde na stránkách zastoupeni nás nakopou ( zatím slovně) do hrdele. :evil:
Registrovaný uživatel
Sice nevím proč kvůli republikánům ukončit diskuzi o znaku RU, jako sběratelském artefaktu, ale asi i při diskuzi o vyznamenáních RU ve faleristice máte asi také svázané ruce a nemůžete svobodně diskutovat, tak to potom ano.. nějak jsem to nepobral, ale budiž ...
Moderátor
Teda nevím, ale nikde žádnou orlici nevidím. Teda krom těch tří maličkých, která je asi jen jedna. Zato vidím jednoho velkého orla. Obecně a zjednodušeně řečeno se jedná o zjednodušený znak Rakouské císařství (do 1867) nebo malý znak Rakouska-Uherska (od 1867). To nelze rozlišit. Chybí tomu kde co, nejen korunky. Byť teda je celkem zarážející, že korunky nejsou ani na hlavách (třetí, císařská by klidně mohla být zvlášť).
Moderátor
Chyba tam řád Zlatého rouna, ale hlavně, já si ani neuvědomil, že tam není císařská (Rudolfova) koruna. No, ale stále to je "Rakouský znak" není to korunovační klenot.
Moderátor
Čili, patrně se nebude jednat o úřední, oficiální, výrobek a značení úředních (státních) budov, či něčeho takového, ale o nějakou "domáckou" aktivitu pro prostý lid.
Moderátor
Víte, to již hádáme. Také to může být státní znak Rakouské republiky z let 1919-20, tomu by právě odpovídala ztráta těch atributů. Hádat se ale nemá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz erb orlice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1