Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na ocenění sakrální dřevořezby Ježíše

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na ocenění sakrální dřevořezby Ježíše

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, moc prosim o alespon priblizne oceneni drevorezby Jezise. Nasla jsem ji resp. zachranila ve spatnych podminkach na půdě po babičce, resp. prababičce (spolecne s lahvemi z doby rakouska-uherska apod.). K temto sakralnim predmetum nemam blizky vztah, procez priznavam, ze bych ji rada prodala. Ale nechci jit uplne pod cenu, starozitnikum moc neverim a historii umeni uz vystudovat nestihnu:-).
Velikost: výška 74cm a rozpětí rukou 63cm.
Chybi palec u nohy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opravdu budu vdecna za jakoukoliv informaci. V p.potreby poslu vice fotek.
Registrovaný uživatel
pochází z druhé pol.19. stol.cca. 1880,lepší lidová řezba,chybí kříž,poškození palce,cenově bych to tipoval na cca. 2500,-
Registrovaný uživatel
Ešte ho stále máte a chcete predať?:-)
Registrovaný uživatel
Zdravim,chtel jsem se zeptat na pribliznou cenu.Vice fotek zatim nemam.Jezis je nejspise z mosazi ci bronzu.Vaha cca 500g.Dreveny kriz bude novejsi.Moc dekuji za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Týchto krížov je mnoho, ak ho predate za 500 Kc, tak to bude dobrá cena.
Registrovaný uživatel
Ok,dik-:)
Registrovaný uživatel
Tenhle typ z bronzu/mosazi býval na náhrobcích, odkud býval často kraden. Stejný typ z litiny býval na osamocených pomnících s litinovým křížem, ten se nekradl. Ten výše vyfocený kříž bych viděl za cenu vyšší, tak 7.000 Kč vzhledem k velikosti a zachovalosti. O tom chybějícím palci je možno se i domnívat, že jej nějaký věřící záměrně urazil, aby měl doma relikvii z Krista, když noha mohla být v jeho dosahu. Uráželi se i ruce svatých a dávaly se třeba do postele.
Registrovaný uživatel
Ten Kristus hore, reálne vidím jeho cenu na 3000 Kč. Za 7000 kč sa u nás nepredá, aj keď hodnotu možno takú má. Kupovala som drevorezbu Krista skoro rovnakej veľkosti a pán mal problém a dlho ho predával za 2500 kč.
Registrovaný uživatel
Dargor6, a zkuste odhadnout stáří a ocenit kříž z fotky. Postava má stejnou velikost jako ten horní - 75 x 67 cm, lípa, výška kříže je 145, rozpětí 75 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Osobne si myslím, že táto rezba pochádza z 20. stor. Som ale laik, sakrálne starožitnosti ma veľmi zaujímajú a tak moja domnienka je len tip:-) Rovnako to vyzerá, že na rezbe nikdy nebola polychrómia. Tieto veľkosti sa predávajú okolo 3000 Kč. Aj keď ich cena je reálne vyššia. Ale ako som videla, je problém v ČR predať aj veľkú drevorezbu Krista, originál baroko za 10 000 Kč.
Registrovaný uživatel
A co říkáte na stáří a cenu tohoto ukřižovaného? Lípa, výška 105 cm, rozpětí 116 cm, kříž chybí, poškodil se.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto vôbec netuším, podobnú rezbu som nikdy nevidela.
Registrovaný uživatel
Takového Krista mít v pokoji, tak spávám před barákem :lol: ... tak jsem nikdy nic takového neviděl. Působí to děsivě.
Registrovaný uživatel
Fenix188 - je třeba si neplést pojem "ukřižovaný" s pojmem "Kristus". Kristem jste to pojmenoval vy. A mimochodem - nikdo neví, jak takový Kristus vypadal. Třeba to byl tlustý plešatý ošklivý kejklíř. Třeba ne.
Registrovaný uživatel
V tomto musím súhlasiť s Fénixom - posledná rezba na mňa pôsobí veľmi nepríjemne. Ale možno je práve to znak, že je dielom umelca. Pretože ten ľudový Kristus bol veľmi ľudský a tento pôsobí až nadprirodzene, pripomína mi postavu z Tolstého poviedky Upír:-)
Registrovaný uživatel
[quote=stepe]
Fenix188 - je třeba si neplést pojem "ukřižovaný" s pojmem "Kristus". Kristem jste to pojmenoval vy. A mimochodem - nikdo neví, jak takový Kristus vypadal. Třeba to byl tlustý plešatý ošklivý kejklíř. Třeba ne.



Tak jsem to tak pojmenoval. Ten se znázorňuje nejčastěji. Mě tohle přijde nedodelane, že to možná na kříži ani nebylo. Nejsou tam ani díry na hřeby. Možná je to jen nějaký triprsty mutant z vesmíru.[/quote=stepe]
Registrovaný uživatel
Fenix188 - plést si ukřižovaného s Kristem je asi jako plést si Lenina s Nárožným. Asi zřejmě nevíte, že ukřižovaní byli i vázáni. Přečtěte si něco o tom, než se začnete stavět :-)))) Hezký den.
Registrovaný uživatel
Ale vím..a taky to,že hřeby nebyly na dlaních ale na předloktí a smrt nastala udušením. No to je jedno. Vám taky hezký den. Jsem zvědavý, jestli se tu najde někdo, kdo to ocení.
Registrovaný uživatel
Podľa mňa to tu neocení nikto:-) Tá drevorezba mi tiež pripadá ako nedokončená, myslím, že bude aj novšieho dáta. Nie sú tam žiadne náznaky polychrómie, ale vidieť, ako keby sa ju niekto snažil moriť alebo čo. Je naozaj zvláštna. Možno by napomohol pôvod, viete o nej niečo viac?
Registrovaný uživatel
Pre porovnanie cien pridávam moju poslednú kúpu, Kristus má na výšku 58 cm, drevorezba s polychrómiou. Cena 1 400 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím viete niekto datovať túto rezbu? Pekné celkom detailné prevedenie, výška korpusu bez ruky je cca 55 cm. Moc ďakujem:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na ocenění sakrální dřevořezby Ježíše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1