Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Dotaz na přetisk

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na přetisk

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o vyjádření, zda je u přetisku známky rozdíl
v její ceně, když šikmý přetisk směřuje u prvého exempláře známky zdola nahoru (směr zleva doprava) a u druhého shora dolů. Nalezl jsem to u známky Zambezia 2 1/2 reis s přetiskem 130 reis a Republika. Přetisk Republika je u této známky na stampworld.com i na colnect.com zobrazen jen v poloze zdola nahoru, u mého kusu je přetisk shora dolů. Děkuji
Moderátor
Bez fotky se nedá odpovědět.
A pokud se zeptám, zda jde o lisabonský nebo lokální přetisk, asi také nedostanu odpověď.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pro lepší představu posílám fotografii zmíněné známky. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podle tvaru přetisku jde o lisabonský přetisk.
Pokud jsem správně pochopil katalog, je lisabonský přetisk u této hodnoty takto správně, tj. šikmo shora dolů.
Lokální přetisk (má jiný tvar písmen a existuje běžně v barvě zelené, vzácněji v barvě červené) je u této hodnoty stejný jako u ostatních známek emise, tj. šikmo zdola nahoru.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji Vám za podrobnou odpověď.
Registrovaný uživatel
churita napsal
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o vyjádření, zda je u přetisku známky rozdíl
v její ceně, když šikmý přetisk směřuje u prvého exempláře známky zdola nahoru (směr zleva doprava) a u druhého shora dolů. Nalezl jsem to u známky Zambezia 2 1/2 reis s přetiskem 130 reis a Republika. Přetisk Republika je u této známky na stampworld.com i na colnect.com zobrazen jen v poloze zdola nahoru, u mého kusu je přetisk shora dolů. Děkuji

Nie je to táto známka?
https://colnect.com/sk/stamps/stamp/183306-Overprints-Zambezia-Portugalsk%C3%A9_kol%C3%B3nie_a_%C3%BAzemia_v_Afrike
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ano, je to ona. Záhadným způsobem jsem ji přehlédl. Děkuji Vám za upozornění.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám na vás prosbu. Tento certifikát má fotku známky která se mě zdá jiná než ta známka která je nabízena u tohoto certifikátu. Dívám se na spodní linky přetisku kde horní linka začíná na jiném místě u velkého písmene P, a jakoby ty linky byly posunuté výše než na známce u certifikátu. Jaký na to máte názor. Nebo je známka focená z jiného úhlu a jen se to zdá? Nevím. Děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa to nie sú totožné známky.
-s-
Moderátor
To jsou dvě různé známky. Není nad čím dumat.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za potvrzení a radu.
Moderátor
Ano, jsou to dvě různé známky.
Registrovaný uživatel
Ikánek děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Dotaz na přetisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1