Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na puncovní značení, značku

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na puncovní značení, značku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by mi někdo pomoci v určení co znamená vyražené značení na křížku vysokém 8cm. Prosím také o případné určení uvedeného křížku. Moc děkuji a přeji všem krásné dny. PK

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No toto Vám viem povedať presne. Tiež som naletela a kúpila tento kríž ako kríž zo striebra s ruskými puncami. Bohužiaľ pán bol z ČR, a tak som si ho nešla prehliadnuť osobne. Už na prvý dotyk bolo jasné, že to striebro nie je a niekto to vyrazil so snahou napodobniť ruský punc pre striebro o rýdzosti 84 zolotnikov. Jedná sa ale o novodobý fake a ja len dúfam, že ste zaň nedali veľa peňazí. Momentálne sú tieto kríže ponúkané aj na aukre a bazoši.
Registrovaný uživatel
Děkuji za radu a pomoc, zatím jsem nekoupil a nekoupím:)
Registrovaný uživatel
Ak sa pán Pekett neurazí využijem tento príspevok na identifikáciu (pravosť/ ľavosť, obdobie, poprípade cena..) krížika východnej cirkvi, materiál je pravdepodobne pomedený cín, rozmerovo cca 15x10cm. Zadná strana hladká bez značenia, foto bohužiaľ nemám..

Budem sa tešiť hlavne na reakciu pani Dargor6, ktorú nejaký čas evidujem ako znalú problematiky sakrálnych vecí + ochotnú pomôcť, poradiť či podeliť sa o vedomosti. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Prasarna:
To bude byzanc, podle vychrtlého krista.
Registrovaný uživatel
Byzanc to určitě není, protože tam nejsou řecká písmena. Spíše to vypadá na Rusko, Bulharsko ze začátku 20.století.
Také to může být novější kopie, zhotovená pro věřící bez úmyslu klamat sběratele.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Dlhšie som nebola na internete, tak sa ospravedlňujem za opozdenú reakciu. Váš kríž je určite ruský, presne tieto typy odlievali ruskí majstri kovolejári od začiatku 18. storočia až po 20. storočie. Keď si pozriete webumenia.sk, je tam viacero podobných krížov. Určiť presné datovanie by dokázal len odborník v múzeu resp. iný znalec. Môže to byť veľmi starý kúsok ale kľudne aj novodobejšia kópia. Pretože dnes je na trhu kopec prípravkov, ktorými sa dá dosiahnuť krásna patina ako na starom kúsku a je to za pár hodín. Materiál bývala najčastejšie mosadz. Skúste sa obrátiť na odborníka nech ho prehliadne osobne:-)

https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.P_2318
Registrovaný uživatel
A ešte sa vrátim aj k prvému krížu - pridávam link na aukro, kde sa za nemalú sumu ponúka na predaj. Pána som upozornila, uvidíme, čo s ponukou urobí.

https://aukro.cz/stribrny-kriz-rusko-19-stol-6928811849
Moderátor
Na Aukru se prodá vše, nakoukl jsem, je to vše v novodělech, v Rusku to prodávají jako suvenýry za pár rublíku, Já jen tuto medaile, neb je vzácná a v originálu je cena zhruba 800-1000 euro. Zde kopie prodaná za 2345 Kč.
Přitom jsme tuto medaili podrobně i s historii popsali v časopise Signum a na kopie upozornili. Časopis má 4 čísla do roka za 350 Kč, ale já již říkám, každý se musí vyškolit sám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem za každú odpoveď k môjmu krížiku (hlavne p.Adalbertovi a p. Dargor :), krížik nie je môj ale pani majiteľke som ponúkol myslím férovú sumu tak uvidíme... Ak náhodou skončí u mňa pridám lepšie foto a určite
sa obrátim na doporučeného odborníka. Ten webumenia je úplne super ďakujem za tip ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Vedel by niekto identifikovať znak a pôvod nádoby na omáčku. Neviem či je to strieborné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Striebro to nie je ale alpaka. Pravdepodobne Sandrik.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale ja som laik a veľmi nerozumiem tým názvom. Ak by ste mi to mohlo trošku vysvetliť. Ďakujem pekne za ochotu
Registrovaný uživatel
http://www.rybicka.cz/rybicka/5-CLANKY/9-Historie-znacky-Sandrik .... http://cojeto.superia.cz/materialy/alpaka.php
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 2. 6. 2018, 18:26. »
Registrovaný uživatel
jinak alpace se říkalo stříbro chudých a mosazi zlato chudých...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jinak alpace se říkalo stříbro chudých a mosazi zlato chudých...
.................a štrasu se říkalo- šperky chudých

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na puncovní značení, značku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1