Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Dotaz na RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky, myslel jsem si to vzhledem k těm okrajům... :?
Registrovaný uživatel
Mohu ještě po jist době otázku ... Na začátku tohoto tématu https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dotaz-na-ru-7810
je razítko Vaduz, teď po jisté době jsem rozhodl LICH/AUSTR. sbírat (zatím pouze ražené známky a ne celistvosti. Má otázka zní následovně ... Jedná se na již přiložené fotce VADUZ o zálepku nebo o korespondenční lístek ... Dle hledání bych řekl , že to bude zálepka ... Když jsem po době měl opět v ruce tento výstřižek, všiml jsem si že obsahuje průsvitku T ... navíc co jsem zde neuvedl již předtím, jedná se o velmi slabí papír ... Nejedná se tedy o nějaký švindl ??
Moderátor
Může jít o výstřižek z obálky. Zkus se podívat do katalogu, na kterých celinách byla tato známka vytištěna.
Registrovaný uživatel
Příslušný katalog, právě nemám k dispozici... Chtěl jsem jestli by mě to tady nenapsal někdo z vás ... zkušených sběratelů, jestli některé z dopisnic, zálepek ... obsahovaly také průsvitky. Kdyby někdo věděl odkud pochází tento výstřižek a napsal by to sem .... Děkuju moc (mám katalog special Rakousko), toto vněm však není ....
Moderátor
Do práce si katalogy zpravidla nenosím :). Pokud vydržíš, doma zkusím dohledat.
Pokud jde o průsvitku v papíře, v 19. století je to celkem běžný standard.
Registrovaný uživatel
V papíře jako ve známkách to vím (blbý nejsem a něco jsem sbíral) ale dopisnice apod... že by i v nich byly průsvitky to jsem nevěděl (na to jsem katalog neměl ani jsem to nikdy nezjišťoval a nesbíral). Jinak budeš moc hodný, nijak to nespěchá jen jsem se chtěl ujistit , že to není falzum ... Měl jsem doma 1fi PČ1919 (cervena cislice) ... falzum ... hned to likviduju... :D .............
Moderátor
Myslel jsem to tak, že v té době byla průsvitka běžná v jakémkoliv papíře (psacím, pro výrobu obálek apod.). U dopisnic to až tak běžné není, dopisnice RU tuším nemají průsvitky vůbec (ale třeba u dopisnic Německa jsou celkem běžné).
Moderátor
Známka existuje i na obálkách; až do roku 1899 se k výrobě obálek používal papír s průsvitkou "BRIEFCOUVERT". Uvedená známka je tedy vystřižená z obálky.
Registrovaný uživatel
Děkuju moc chlape :o)
Registrovaný uživatel
Ještě bych se zde chtěl zeptat má tu někdo specializovaný katalog Lichnštejnska ?? Snad tím neporuším autorská práva nebo něco takového když případně toho dotyčného poprosím o nějaké ilustrační foto právě k razítkům (Vaduz, Triesen, Nendeln, Balzers a Schann). Jelikož vůbec netuším kolik stran z toho katalogu je věnováno kombinaci těchto razítek s RU materiálem. A asik by bylo zbytečné kupovat katalog jen tak naslepo kvůli pár stránkám. Kdyby tomu tak nebylo klidně mě vyveďte z omylu. Ještě pokud by ste někdo vlastnili nějakou literaturu v PC formě vztahující se k této tématice , rád bych vás také poprosil. Zatím jsem ale nic takového nenašel a Michel odkazuje pouze na tento katalog (Michel-Schweiz-Liechtenstein-Katalog). Děkuji moc ... Snad tím nikoho nepohorším.
Moderátor
Bohužel Michla jsem zapůjčil, takže momentálně nemohu sloužit. Ještě existuje speciál Zumstein.
Registrovaný uživatel
Nevadí dejvy , když si náhodou někdy vzpomeneš :) ... Tak jak to tady pozoruji, budeš asik velký fajnšmekr ve filatelii :) .
Moderátor
Ani ne :lol:.
Registrovaný uživatel
To Pivrlec :
Bohužel mám doma jen speciál Michel z roku 1980. K počátkům jejich pošty tam jsou tyto údaje : viz obr.
Na tuto oblast jsem si zatím nic novějšího nepořizoval. Určitě se tu najde někdo, kdo bude mít novější materiály a bude tam i něco víc. Nevím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud si pamatuji, tyto stránky se v podstatě dodnes nezměnily.
Registrovaný uživatel
Dejvy děkuju moc :) ... frajer :)
Registrovaný uživatel
Ještě další otázka... Nic se tu ohledně Rakouska neděje ... Tak aspoň toto jedná asik o vadu při tisku týká se 1 kr. série 1890. Je to ona kaňka mezi levými hodnotami 1 kr o stejné barvě. Má otázka je prostá jedná se o náhodnou vadu nebo opakující se ,, Desková ´´ . Děkuji, odkaz: http://skroty.rajce.idnes.cz/Foto#DSC03405.jpg
Moderátor
To Pivrlec: Lichtenštejnská razítka na rakouských známkách jsou v takové cenové relaci, že se Ti rozhodně vyplatí koupit Speciál Švýcarsko, i starší.
Registrovaný uživatel
Přesně tak už to vidím úplně stejně ... Jednou bude krásná sbírka :o)
Registrovaný uživatel
Nevěděl by někdo co je to za pečeť?
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat z kterého roku je tento dopis? O jakou pečeť se jedná, nevím, ale myslím, že i razítko je zajímavé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Není tam nic jiného než to co je vidět na fotce. Mně se to moc líbilo a bylo laciné tak jsem si to jen tak koupil. :P ;)
Registrovaný uživatel
Takže dopis asi není úplný a jedná se pouze o obálku. Z obsahu by jsme se dozvěděli to důležité, ale bohužel to podstatné zde není.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Podle použité korunky(9 perel), byl majitel znaku "Hrabě". Tím se to dost zúžuje a můžeš začít hledat, začal bych Rakouskem a pokračoval případně v Německu. I když znaky dle mého názoru ukazují spíše na německou oblast(ta je ale zase rozsáhlejší). Typoval bych to na rodinné pečetítka manželů(každý jeden znak), ale nelze vyloučit ani rodové linie s více znaky, v německé oblasti celkem časté...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Pivrlec, ještě sháníš speciál na lichtenštejnská razítka na rakouských známkách?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Rakousko » Dotaz na RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1