Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Drahý kameň Alexandrit

Vykupminci.cz
Numisargo

Drahý kameň Alexandrit

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokial budu kamene prave odporucam aukcnu sien Vieden.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Alexandr11 napsal
dady ale vždyť jsem psal ,že prstýnky pocházi z období vzniku 1. republiky až 1929.


Tady je odkaz, co jsem sem dával už pár stránek nazpět a mj. se tam píše, že první imitace alexandritu jsou už někdy z roku 1909...
http://www.alexandrite.net/chapters/chapter7/index.html
_______________
Registrovaný uživatel
Dobry den, jsem tady nova, prosila bych o pomoc. Mam nekolik drobnych nebroušenych kaminku Alexandritu (?). Pri večernim svetle nemeni barvu. Jestli by meli menit barvu i tyhle nebroušene kousky, nebo je treba aby kaminek mel určitou velikost? Ty vetši maji dimenzi 9 mm a menši 6 mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moze to byt chryzoberyl.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik: co v té firmě Optima Ostrava dělají?
Oni dokáží rozeznat kameneny?
Registrovaný uživatel
Brúsia drahé kamene -všetky druhy , cenník majú na webe.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Doplním ohľadne F. Optima , navrhujú a vyrábajú aj šperky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Moze to byt chryzoberyl.


Opakuju podruhé, když byl první příspěvek smazán.
Podle špatné fotky se zásadně neurčuje.
Může to být cokoliv.
Grofik nepiš nesmysly.

kpt
Registrovaný uživatel
Odpovedal som na otazku, ze to moze byt chryzoberyl!!!
Pokial mate iny nazor na polozenu otazku, poprosim postacuje uviest len nazor bez citacie ineho...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pardon grofiku, ale otázka nezněla co to je. Maria se ptala, jestli i u nebroušeného alexandritu lze pozorovat barvoměnu... já to nevím, ale taky by mě to zajímalo ;) A z té fotky opravdu nelze vyčíst zhola nic.
_______________
Registrovaný uživatel
Maria pomenovala kamene ako alexandrity, zrejme ich kupila, dostala darom to netusim ani to nie je moj problem. .
Nakolko podla tvrdenia Marie nemaju farbomenu ostava zaklad, cize chryzoberyl...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dekuji za komentare.
grofik napsal
Maria pomenovala kamene ako alexandrity, zrejme ich kupila, dostala darom to netusim ani to nie je moj problem. .
Nakolko podla tvrdenia Marie nemaju farbomenu ostava zaklad, cize chryzoberyl...
Registrovaný uživatel
zkusím to znova ;)
Je u alexandritu, který není vybroušený a tím pádem do něj pořádně není vidět a tudíž se v něm ani neláme světlo, vždy pozorovatelná barvoměna?? Já nevím, ale nejsem si jist...
Krom toho dnešní umělé ostvětlení se často chová jako denní světlo (např. studené LED žárovky), chce to podívat se na kámen nejlépe pod klasickou žárovkou a porovnat s denním světlem.

Ano, jak píše grofik, z výše popsaných důvodů je možné, že to je chryzoberyl, ale stejně tak to může být sto jiných kamenů... Bavíte-li se tady o odbornosti tohoto fóra, je taky třeba se tak chovat. Věštění a odborný názor je rozdíl 8)
_______________
Registrovaný uživatel
osobne si ako grofik na 70% myslím že je to chryzoberyl a áno jezevec barvomena je vidieť aj u nebrúsených kamenov,kedže nemá nič spoločné s výbrusom
Registrovaný uživatel
Chtělo by to menší fotku. Takhle je bez šance cokoliv říct.
Registrovaný uživatel
Doplním ku otázke marie-i , podľa fotky a vlastných skúseností ohľadne alexandritovej a chryzoberylovej surovine, tú na fotke by som priradil ku Afrike konkrétne Tanzánia , ale či mám pravdu sa zrejme nedozviem ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Koupil bych to.
Registrovaný uživatel
Ja bych tonnekupoval.
Registrovaný uživatel
Ano, piše že je puvod Tanzanije.
grofik napsal
Doplním ku otázke marie-i , podľa fotky a vlastných skúseností ohľadne alexandritovej a chryzoberylovej surovine, tú na fotke by som priradil ku Afrike konkrétne Tanzánia , ale či mám pravdu sa zrejme nedozviem ?
Registrovaný uživatel
Zdravím, kde se dá koupit pravý Alexandrit a jak se dá poznat od syntetického? Chěl bych nechat udělat pro manželku prstýnek. Zde je případně i můj email: hl.m.praha@seznam.cz Díky moc za odpovědi a jeli možno foto
Registrovaný uživatel
myslím OPTIMA Ostrava , pokiaľ má byť alexandrit kvalitný odporúčam si pripraviť peňaženku...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
maria-i napsal
Dobry den, jsem tady nova, prosila bych o pomoc. Mam nekolik drobnych nebroušenych kaminku Alexandritu (?). Pri večernim svetle nemeni barvu. Jestli by meli menit barvu i tyhle nebroušene kousky, nebo je treba aby kaminek mel určitou velikost? Ty vetši maji dimenzi 9 mm a menši 6 mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Před časem se tady vedla diskuse ohledně těchto kamínků a podle té pidifotky jste to vyhodnotili jako chrysoberyl z Tanzánie...
Mě se teď do ruky dostal stejný materiál (myslím že i ze stejného zdroje), taky jako "alexandrit z Tanzánie". Jeden z těch kamínků jsem nedávno vybrousil, je to sice 4mm drobek (0.2ct), má trochu inkluzí, vidět jsou jen při zvětšení a na fotce, ale pouhým okem vypadá fakt moc hezky. Přidávám dvojfotku (denní světlo/žárovka)... nejsem tedy žádný odborník, ale myslím že tohle chrysoberyl nedělá ;-)
_______________
Registrovaný uživatel
... nechápu proč nejde přidat fotka k citovanýmu příspěvku??? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Alexandrit odhadujem farbomena do 50-60%.
Velka gratulacia jezevec.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No ještě jich pár mám a nejmíň jeden by se mohl podařit i větší ;-) V surovým stavu ta barvoměna skoro není vidět, ukázalo se to, až když se ten kámen rozsvítil po vybroušení...
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Minerály » Drahý kameň Alexandrit

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1