Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Drahý opál - Dubník - Slovensko

Vykupminci.cz
Numisargo

Drahý opál - Dubník - Slovensko

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nie je, ale snáď potešil.
Registrovaný uživatel
dubnik 15x16mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Informácia pre mineralógov a zberateľov.

Popis minerálu by mal obsahovať:
názov krajiny - Slovensko, názov oblasti kde bol nájdený- Červenica, prípadne banský revír Libanka, Dubník, Šimonka. . ., popis o aký minerál sa jedná - Slovenský opál, rozmery 15x16 mm.
Ohľadom opálu dávame do pozornosti:

Slovenský opál je certifikované zemepisné označenie drahého opálu, ktorý pochádza z ložísk v Slanských vrchoch na Východnom Slovensku. Slovenský opál je prírodný amorfný oxid kremičitý s premenlivým obsahom vody (SiO2. nH2O) charakteristický svojou hrou farieb a vysokou estetickou hodnotou.

https://www.opalovebane.com/slovensky-opal/
Registrovaný uživatel
Matrix opál z Dubníka veľkosť cca 5-20mm hrana, bez konzervácie (oleja či laku) len pre potechu oka :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre porovnanie matrix opál Honduras Erandique-Lempira baňa Gualguire 5,1ct 15x8x3mm tiež bez konzervácie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slovenský opál je len výplod ľudí, ktorí nevedia, čo robiť od radosti. A hanba úradov, ktoré ani nerozumejú tomu, čo schvália. To, čo nazývate slovenským opálom, je drahý opál a ten sa označuje príslušnou lokalitou, čiže drahý opál Šimonka, Libanka apod.
Slovakiaopal - nevnucujte tu svoje názvy, ktoré sú ešte k tomu nesprávne. Ten schválený názov je blud a Vy to dobre viete. Len už neviete, ako sa viac zviditeľniť a preto vymýšľate takéto nezmysly.
Registrovaný uživatel
Citovat
Slovenský opál je len výplod ľudí, ktorí nevedia, čo robiť od radosti. A hanba úradov, ktoré ani nerozumejú tomu, čo schvália.


Keby od radosti ešte by som bral..., pravdepodobnosť hraničiaca s istotou je druhá časť vety. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
a ešte by som chcel doplniť kolegov, že sme v téme Drahý opál - Dubník - Slovensko
takže nevidím dôvod to tam písať
_______________
Registrovaný uživatel
Neosočujem , len smutne konštatujem ...
Pokiaľ prejdem ku faktom ; opál na Slovensku sa ťažil od staršej doby bronzovej a vozil sa až do Egypta ,Rímskej ríše, atď., stredovek detto , nálezmi v Austrálii ťažba utlmovala .
"Komanči" nič moc , ale to je viacej kde to nebolo správne orechové za tej doby ...
Opálové bane po zmene začala propagovať vo svete až publikácia vytlačená za pomoci Taliana u nás zatiaľ prebiehalo ťažké svinstvo... Potom sa začalo trochu akože premýšľať ako ... ;)

Drahý opál na Slovensku má ešte svoju svetlú budúcnosť vzhľadom na rozlohu ložiska , len niekoľko osôb to viac brzdí ako pomáha rozvoju , nakoľko si urobilo vynikajúcu bezpracnú zárobkovú činnosť , ale to je pri skládkach , haldách kde ročne tečie okolo 100mil€ na nič...

Ohľadne opálov , či drahých , drevných , voskových vzhľadom na našu rozlohu sme mimoriadne dobre na tom , žiaľ len ... :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ Dargor6 nebude súhlasiť z nechaním svojho mena pri nicku do hodiny zmažem.
Jedno s pravidiel na našom vebe slovakiaopal je , že pokiaľ aj viem meno osoby nepoužívám !!!
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Podle mne je potřeba rozlišovat Slovenský opál a slovenský opál. Podle všeho je ten s velkým S až konkrétní výrobek. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Kľudne sa môže ponechávať moje meno, s tým vôbec nemám problém, ja si za svojimi názormi stojím:-)

Mňa teraz trápi napríklad aj alunogénka - viacerí ľudia, ktorým verím tvrdia, že vidia cudzincov ako za doprovodu ľudí nemenovaného spolku rabujú alunogénku a odnášajú sírany. Všimnite si, že aj na ebay koľko je kusov z nového zberu - najmä Co-pickeringitov. Nájomca síce tvrdí, že mu tie sírany ukradli, ja osobne tomu neverím. Len to bohužiaľ neviem dokázať.
Registrovaný uživatel
Poprosím vrátiť príspevok. Vyjadrovať sa k "viacerí ľudia, ktorým verím tvrdia" je nezaujímavé, nakoľko opätovne sa jedná o ohováranie.
Dávam do pozornosti náš príspevok k vzorke. Napísali sme niečo zlé?
A hneď na to prichádzajú nevraživé texty. Zberateľov vždy privítame otvorenou náručou aj v Alunogénke, aj keď pre bežných turistov nie je sprístupnená a to Dragor6 by ste mali vedieť, keď máte tak dobré informácie od ľudí ktorým veríte.

Chcel by som Vás úctivo poprosiť o vysvetlenie textu čo ste uviedol: "Drahý opál na Slovensku má ešte svoju svetlú budúcnosť vzhľadom na rozlohu ložiska , len niekoľko osôb to viac brzdí ako pomáha rozvoju , nakoľko si urobilo vynikajúcu bezpracnú zárobkovú činnosť , ale to je pri skládkach , haldách kde ročne tečie okolo 100mil€ na nič.."
Registrovaný uživatel
Mne ide o to, že tu opravujete zberateľa, ako má pomenovať svoju vzorku a nesprávne ešte k tomu. Jediný správny názov je drahý opál s uvedením príslušnej lokality. Váš "úradný" názov na tom nič nemení, tu nie sme na úrade ale v sekcii zberateľstva. A keďže názov témy je jasne daný, každý vie, o čo sa jedná.
Ja len neverím, že tie vzorky Co-pickeringitov pochádzajú z minuloročnej krádeže. Každý má právo na svoj názor. Aj tie údaje o cene limonitu v novinách a televízii boli mimo realitu - rovnaký farebný a ešte aj krajší limonit z Banskej Štiavnice sa predáva kus po 2-3 eurá. Na Vašej stránke ste donedávna mali dva kusy veľkosti dlane s cenou prevyšujúcou 300 Eur. No s takými cenami je jasné, že Vám vyšla nereálna hodnota ukradnutého limonitu za 50 tisíc eur. Zdá sa mi, a nielen mne, že verejnosť dosť zavádzate s nie moc pravdivými informáciami.
Ale týmto končím na túto tému, keďže tu sme zberatelia a máme sa baviť o vzorkách a nie osobných sporoch.
Registrovaný uživatel
Ešte stále ste nevrátili náš príspevok - komentár.

Apropo pri obrázku bol uvedený názov - dubnik 15x16mm :) :) :)
Mne ide o to, že tu bol neúplný údaj.
To bol príklad!
Viete čítať prosím?
Popis minerálu by mal obsahovať:
názov krajiny - Slovensko, názov oblasti kde bol nájdený- Červenica, prípadne banský revír Libanka, Dubník, Šimonka. . ., popis o aký minerál sa jedná - Slovenský opál, rozmery 15x16 mm.
Ohľadom opálu dávame do pozornosti: . . . .

Vysvetlite prosím vaše tvrdenie " len niekoľko osôb to viac brzdí ako pomáha rozvoju , nakoľko si urobilo vynikajúcu bezpracnú zárobkovú činnosť , ale to je pri skládkach , haldách kde ročne tečie okolo 100mil€ na nič.."

Čo kde tečie? Čo tu trepete.
Registrovaný uživatel
Zmazané príspevky sa neobnovujú .

Pokiaľ ide o peniaze investované v spomenutej výške , bolo to myslené za celé Slovensko ako celok , verejne dostupná informácia .
Verím , banskú činnosť ovládate... , čiže pokiaľ si pozriete jednotlivé správy na čo boli použité peniaze , nepotrebuje to bližšie komentár...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
a to mal ten opálik potešiť....
Registrovaný uživatel
Potešil ... , neboj. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni jsem tu ode dneška, tedy nový.
Mám asi 5 let pár drobných opálků z Dubníka.
Při příštím přihlášení dodám pár fot.
Snad Vás potěší.
Registrovaný uživatel
Vítame a tešíme sa na fotografie:-) Skúste potom pridať nejaké merítko alebo napísať rozmer, aby sme si vedeli urobiť lepšiu predstavu.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to stihl ještě dnes.
Ve focení opálů jsem ale naprostý začátečník.
Přeji pěkný den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za přivítání.
Registrovaný uživatel
Opály sa fotia veľmi ťažko veru. Sú to pekné kúsky do zbierky, nech robia radosť:-)
Registrovaný uživatel
Mám, takúto otázku. Koľko stojí opál v materskej hornine, čo by zdobil moju poličku :)? Zaujíma ma rozmer a príslušná cena.
Registrovaný uživatel
Pekne vzorky, tiež potešili.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Drahý opál - Dubník - Slovensko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1