Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Drahý opál - Dubník - Slovensko

Vykupminci.cz
Numisargo

Drahý opál - Dubník - Slovensko

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vdaka,ukazem manzelke,ak sa jej zapaci,hned vam
pisem. dakujem
Registrovaný uživatel
vdaka,ak sa zapaci manzelke,hned vam napisem a kupim ho. dakujem
Registrovaný uživatel
Vzorky drahého opálu z lomu Mariánská skála.
Bohužel mi neříkají pane.
Oba vzorky cca 3 x 3 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pohled na Mariánskou skálu. Je to přímo v centru u labského nábřeží. Projížděl jsem Ústím včera, ale na lom čas nebyl, mrknu tam v létě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Náznak vzácneho čierného drahého opalu obklopeného hyalitom, vzorka drahého opalu cca 3mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A to že je odkud? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Dubník
Registrovaný uživatel
V Ústí jsem kdysi studovala. Škoda, že jsem toto nevěděla tenkrát, myslím si, že bych tam byla často :-) Pravda ale také je, že nás ve škole právě před Mariánskou skálou varovali, že se tam nachází zamořená oblast - infikovaná klíšťata lymeskou boreliozou, takže i přes to, že jsem sbírala kameny, byla jsem tam jen jednou a moc jsem se tam raději nezdržovala. Takže pokud to někoho naláká, nepodceňujte repelenty na klíšťata, mohou Vám zachránit zdraví...
Registrovaný uživatel
Z Dubníka mám peknú veľkú vzorku zo žilami čierneho drahého opálu - vyskytuje sa tam naozaj len výnimočne.
Registrovaný uživatel
Atacik. Toto nevyzerá ne čierny opál to je skor hyalit okolo drahého opálu ktorý može byť trochu dofarbený od limonitu a tak to potom vyzerá ako čierny opál. Videl som to viac krát na Šimonke.
Registrovaný uživatel
hod sem fotku
_______________
Registrovaný uživatel
Môže v tom byť aj limonit, kedže je na celkovej vzorke, no vzhľadom na miniatúrnu veľkosť má drahý opál nádhernu farbohru a možno je aj čierny, kiežby mal niekto v sobotu v Prešove na burze vzorku čierného drahého opálu na porovnanie, alebo aspoň sem priloží foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrubá a dlhá žila čierneho opálu spolu s drahým opálom - túto vzorku môžete nájsť aj v novej knihe o mineráloch na Dubníku:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
strana 69 uz vidím a ďakujem
Registrovaný uživatel
Krásna symbióza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ani som netušil, že existuje takýto rádiový úlet o Dubnických baniach https://www.rtvs.sk/search?q=Plecotus&btnSubmit=
Registrovaný uživatel
Cau power,
nemas este, prosim Ta, na predaj ten velky dubnicky opal za 120 eur co si kedysi ponukal?
Registrovaný uživatel
Ahoj dady, nemas jeste na prodej ten opal 10x8 co jsi nabizel, nebo podobny? vzal bych ho. Klidne mailem.
Registrovaný uživatel
Jeden náš reprezentant, nájdeny podľa literatúry od P. Semráda v Paríži v mineralogickom múzeu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ondra169 napsal
Ahoj dady, nemas jeste na prodej ten opal 10x8 co jsi nabizel, nebo podobny? vzal bych ho. Klidne mailem.


mam
moj mail dady2@centrum.sk
Registrovaný uživatel
inak paradny opal skoda ze popraskany ale urcite uz ma nejaky ten rok
Registrovaný uživatel
Historicky je zaznamenané opál z Dubnickej oblasti putoval do šperkov cez Rím aj faraonom Egypta.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V piatok a sobotu bude v prešove burza.Dufam ze sa mi podari nejaký ten opál kúpiť.
Registrovaný uživatel
matej-repka napsal
V piatok a sobotu bude v prešove burza.Dufam ze sa mi podari nejaký ten opál kúpiť.


Špecializujete sa na Dubnícke opály ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nie,dá sa povedať že som len začinajúci zberaťeľ.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Drahý opál - Dubník - Slovensko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1