Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
PEHU_ : jo tak soráč, myslel jsem že sháníš tuto :oops:
Registrovaný uživatel
to pavelgregor: Numishobby taky znám a zkušenosti velmi dobré.
Registrovaný uživatel
však o nic nejde - beru každou radu díky

kacuro napsal
PEHU_ : jo tak soráč, myslel jsem že sháníš tuto :oops:
Moderátor
PEHU: Mám to. Prefotím a koncom týždňa Ti to pošlem fyzicky poštou. Adresu by som niekde mal mať, ale pre istotu všetko ešte dohodneme mailom.
Registrovaný uživatel
to Archy: úžasný, díky moc, budu velkým dlužníkem, adresu posílám do mailu
Moderátor
OK, pošlem to koncom týždňa.
Registrovaný uživatel
Je tu někdo kdo by dokázal pourčovat feniky z let 1380-1480, oblast německých států?
Registrovaný uživatel
mincicka napsal
A ještě jedna mincička u které si nevím rady ze stejného nálezu. Váha 0,44g a průměr 14,2mm.
Obrázek vložený uživatelem
Jak jsem si všiml, trochu jsem to přehnal s velikostí fotek :oops:


Ten kruhový peníz je:
Kladsko,
rod pánů z Kunštátu a Poděbrad (1454 - 1500)
peníz kutnohorského typu
Nechanický-Šafář: III./11
Registrovaný uživatel
Díky za určení! :D
Moderátor
http://www.aukro.cz/item257357786_kruhovy_peniz_se_lvem_4_4_4.html
No tento je zaujímavý, nie? Nie je to prvý nástupca peniaza s levom a štvorrázom na okrúhlom strížku? Asi ide o "mezivládí" r. 1439-1453 ak sa nemýlim. Pekná mincička, na Aukre sa tak často nevidí.
Registrovaný uživatel
Díky za pochvalu mé mince! ;)
Moderátor
:) áááá Bože... až teraz som si to dal do kopy... inak niet za čo. ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
:) áááá Bože... až teraz som si to dal do kopy... inak niet za čo. ;)


:D :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Pokud by měl někdo z Vás zájem o takovou kvalitu, je možná výměna za jiné z tohoto období. ;) :D :mrgreen:
Registrovaný uživatel
to Pehu pardon moc nechodím do tejto sekcie:literatúru už sem dal domnievam sa Patason,dokonca je priamo oxeroksovaná celá kniha.
Ja mám doma vydanie kníh:České,Moravské a Slezské Mince.od Háskovej,Smolíkove Pražské Grose a ich diely a Háskovú Pražské groše z rokov-1471-1526.
Tým chcem povedať je vydávané modernejšie spracovanie.
PEHU_ napsal
to grofik: mohu požádat o radu kde sehnat literaturu na grošové období?
Namátkou knihu Hásková Jarmila : Pražské groše z let 1471 - 1526 se pokouším sehnat už dost dlouho a kde nic tu nic. Za jakoukoliv radu budu velmi vděčný.

grofik napsal
nákup literatúry je dosť ľahká záležitosť
Moderátor
To mincička : No, zájem by byl, ale asi nemám co nabídnout :(
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
To mincička : No, zájem by byl, ale asi nemám co nabídnout :(

Brala bych i literaturu, klidně i okopírovanou, zvlášť vše o drobné minci grošového období ( Castelin, Radoměrský, Sejbal), případně Smolíka. Mohu nabídnout opravdu sbírkové kusy moravských ražeb a kruhových peněz se lvem. :)
Moderátor
Teď jsem přijel ze služebky. Ufffffff.
TO Mincička : No, nějakou literaturu bych asi našel pošli mi na můj mail kontakt :
mail.greggy@tiscali.cz

Pošlu Ti seznam, co mám. Možná se Ti něco bude z toho bude hodit.
Registrovaný uživatel
teda řeknu Vám, to je hrůza, šli teď na aukru drobásky Vládi a Ludvy Jagelonců a v kapse mi ulpí jen jeden kousek z tolika, ten MAD-RAB snad vykradl banku, v poslední sekundě tam hodí nějakou obrovskou cifru a vždy mě přehodí :oops:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
teda řeknu Vám, to je hrůza, šli teď na aukru drobásky Vládi a Ludvy Jagelonců a v kapse mi ulpí jen jeden kousek z tolika, ten MAD-RAB snad vykradl banku, v poslední sekundě tam hodí nějakou obrovskou cifru a vždy mě přehodí :oops:

Jo, jo. To jsme na tom stejně, mě nechal gentleman taky jenom jednu! :roll: :'(
Moderátor
No, mě ten syčák taky vyfouknul jednoho Ferdu. Jenom aby to nebyl nějaký vykuk, který to za pár dní nebude otáčet za předražený částky.

To Mincička : no alespoň, že ti dopadl ten Vláďa , co jsem na něj taky přihazoval. Něchtěl jsem ti to zbytečně předražovat.
Moderátor
O MAD-RAB som už písal, skopíroval som to sem z inej diskusie:

"MAD-RAB nie je chlap, ale holka a veľmi príjemná osoba. Nemyslím že sa jedná o človeka s veľkými skúsenosťami, pred časom veľmi draho vyhrala nejakú repliku v aukcii, ktorú sme tu už pranierovali. Táto pani pravdepodobne začína, ešte sa priučí. Myslím že tá aukcia do ktorej sa bezhlavo vrhla bola replika Jáchymovského toliara k svetovej výstave r. 1967. No a pani za to vycálovala niečo do litra. Aj som ju dodatočne na tento "obchod" upozornil... Inak asi chápete že platí vysoké začiatočnícke dane, viď. výsledky tých Ludvíkov a Vladislavov vyššie... ... inak skutočne príjemná pani, bolo mi cťou s ňou obchodovať."
Registrovaný uživatel
No tak alespoň nejsem samotná ženská co dělá mince. :D Jinak díky za to že jsme se moc nepřehazovali. Budu si muset zjistit Vaše nicky na aukru ať Vám taky moc nelozím do zelí. To že začátečník platí daň koupí kopií a padělků, případně přeplácením normálních mincí je běžné. To se stane každýmu. :lol:
Moderátor
mincicka, ja som to o Vás tušil že ste "taky holka". ;)
Moderátor
Mincicka: Príde vám mail s novou ponukou v aukcii, určite si všimnete aký mám nick na Aukre. ;) Všetko dobré...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1