Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
http://www.aukro.cz/item257357786_kruhovy_peniz_se_lvem_4_4_4.html
Fíha, z mincicky je veľká predajkyňa... ;) Gratulujem. Fakt som nečakal, že to vystrelí až tak vysoko. Našťastie som túto mincu na jar náhodou kúpil od Králika v Kremnici za 50,-Sk. Tomu hovorím šťastie... :D
Registrovaný uživatel
Neměl by tam ještě nějakou?
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Našťastie som túto mincu na jar náhodou kúpil od Králika v Kremnici za 50,-Sk. Tomu hovorím šťastie... :D

vidis vidis...keby to clovek vedel :) .dobre si nakupil;)
Moderátor
Vtedy som mu to presnoril celé. On sa v tomto období českého mincovníctva absolútne nevyzná (už som tu niekde spomínal, že keď som pýtal pražské groše, tak mi stále ponúkal novorazby /vedel samozrejme že sú to novorazby, aj ich tak ponúkal/ a keď som chcel originály, tak na mňa pozeral dosť divne, že som od toho upustil)... takže toto nie je ozaj jeho parketa. Mal tam z grošového zopár penízkov se lvem, tak som si ich so záujmom prezeral. Mal ich tam asi desať, po 50,-Sk. Keď som tam túto mincu zazrel, skoro som vyletel z kože (a to som ešte nevedel, že na Aukre pôjde takto hore), mal som ohromnú radosť. Keď som ich zobral všetky, p. Králikovi sa zjavne uľavilo, že sa "tak dobre" zbavil toľkého bordelu.
Registrovaný uživatel
p. Králik keby toto vidi asi ta uz do obchodu nepusti takto rabovat :)
Registrovaný uživatel
Pěkně jsi napsal, že jsi skoupil všechno co měl. Ono se nic jiného čekat nedalo, ale optat se člověk musí. ;)
Moderátor
PEHU: Ale to bolo fakt ešte niekedy na jar. Ja sa tam asi aj chystám. Ak by sa niečo podobné našlo, tak Ti príde doporučený list zo Slovenska. Predbežne ale nič nesľubujem. Inak tu je foto toho môjho peniazu, zas tak skvelý nie je... ale za padíka?... 8)

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdyby něco měl, budu vděčný a rád nějakou tu korunku na tvůj účet pošlu. Díky.
No pěkně jsi koupil. Hezký penízek.
Moderátor
Vďaka, mám z neho veľkú radosť. Keby niečo, dám vedieť.
Registrovaný uživatel
Archy, penízek je nějaký šišatý, že Tys ho samou láskou tiskl tak, až si ho zešišatil? :D
Moderátor
Je z neho bohužiaľ kúsok vylomený :? ... no ale nevadí mi to.
Moderátor
Teda Mincička, takových pěkných kousků se zbavuješ, a ani se s nima tady nepochlubíš. :| Ty, Ty, Ty.
Moderátor
http://www.aukro.cz/item260890913_kruhovy_peniz_se_lvem_4_4_4.html

No mincicka sa rozbehla... ;)
Registrovaný uživatel
No rozjela, no. :D Mám jich ještě pár. ;) taky jsem nečekala že to poleze tak vysoko, ale nezlobím se. Stejně to utratím za jiný mince. :mrgreen:
Moderátor
Fakt nie?... Neviem prečo, ale myslel som si že sa hneváte... :)
Registrovaný uživatel
Fakt šikovně mincičko... koukám teda kam až to vyběhlo :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
to mi povídejte, měl jsem o ně zájem a tak mám na konečné částce lví podíl, i když stejně neskončili v mé kapse :( teda až na jednu ...
Registrovaný uživatel
zapomněl jsi na to, že tu jednu co jsi vyhrál, jsi mi vyfouknul před nosem, počkej, pomsta bude sladká :P

kacuro napsal
to mi povídejte, měl jsem o ně zájem a tak mám na konečné částce lví podíl, i když stejně neskončili v mé kapse :( teda až na jednu ...
Registrovaný uživatel
PEHU_: no promiň, nabyl jsem dojmu, že jí až zase tolik nechceš ;) věřím, že si brzy seženeš jinou, lepší ... :twisted:
Registrovaný uživatel
Tak dvě mince s kterými si nevím rady, v obou případech jde o kruhové peníze se lvem. Bohužel v mé literatuře jsem se s těmito variantami nesetkala, pokud někdo bude vědět ať napíše o co jde. První foto: tečky v osmičce ocasu. Druhé foto: měsíček před osmičkou ocasu, ten se však vyskytuje na mincích se čtyřrázem. Děkuji. ;) Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A teď něco pro potěchu oka. Denárový haléř markraběte Jošta. Typ IO s písmeny Y. Sejbal uvádí u všech ražeb a to nejen s písmenem Y nápis s IO, já však vlastním haléř s pořadím písmen OI! Obrázek vložený uživatelem
:D
Registrovaný uživatel
a kde je ta fotka? :)
Registrovaný uživatel
To mincicka: Tak ten peníz opravdu stojí za to. Btw. kdyby byla finanční nouze, bral bych ho všema deseti.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
a kde je ta fotka? :)

Která? :?
Registrovaný uživatel
pardón, předtím se mi ty fotky nenačetli. pěkné pěkné, ten peníz se lvem nevím, ještě jsem to snad neviděl ... a denárek je mooc pěkný :D jak dlouho to sbíráš?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1