Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to bertik-měl bych dotaz na ten 1/2 krejcar 1694,jestli by nebyl náhodou na výměnu?Můj email je honnval@seznam.cz
Díky
Moderátor
mozna se nekomu muze hodit:

Hans-Jörg Kellner: Neue Münzfunde aus Passau und dem Umland
Moderátor
Oli: Dík za oba odkazy.

Nemáte někdo nějaké info ( články atd. ) o flútku se lvem o velikosti haléře? Snažím se dát do kupy nějaké informace. Předem dík. :P

Dále oprašuju svůj starší dotaz, jestli nemáte někdo fotografie (odkazy ) dobových falz z Koněprus, Štramberka, Střely, nebo Křídla. Dost by mi to pomohlo.
Moderátor
Pavle bohužel ti neodpovím, ale na oplátku se zeptám ;)
prosím - co bys mi řekl k tomuto penízi se lvem a čtyřrázem?
0,35g 12,9 x 15,1 mm (15,1 po úhlopříčce)
střížek krásně osmihranný a ten lev je prostě "ňákej divnej"
vypadá to na AR
podobné jsou v Chaurově sbírce pod čísly 331-334 s označením Peníz se čtyřrázem, mincovna: Praha ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hehe, dost mi to pripomina patasonovu ikonku
Moderátor
oliver napsal
hehe, dost mi to pripomina patasonovu ikonku

to mě nenapadlo, ale je to pravda - napíši si tedy určení: ala ikona patason :D
Registrovaný uživatel
Co tento.Váha 0,42 g.Hodí se?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro P Gregora

posílám tři snímky falz,
1. Koněpruská jeskyně
odstřižky a miskovité střížky připravené na ražbu
2. Duté haléře, Moravský Kras jeskynní nálezez /Sloup?/
3. měděné střížky Moravský Kras jeskynní nález
Pocházejí ze sbírky zemřelého kolegy, byly umístěny do sbírky v 50/60 letech.
Víc info nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebo tohle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to nebude ceske, to bude nejake nemecko (?) zrejme
Moderátor
pravdepodobne napodobenina neceho takoveho:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za upřesnění,píšu si.
Moderátor
no bylo by dobre, kdyby to jeste nekdo potvrdil / dementoval, jisty si nejsem, vyjadruju svuj dojem / nazor
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se jen zeptat odborníků, kruhový peníz se lvem z doby mezivládí, Ladislava Pohrobka a Jiřího z Poděbrad obíhal i po roce 1469 jako bílý peníz /to je 1/7 groše/ nebo byl devalvován na 1/14 groše a stal se černým penizem?
Haléře s korunou obíhaly nadále jako černý peníz, haléř nebo se po reformě staly jeho polovinou a nebo byly staženy?

Dočetl jsem se nějaké matoucí informace, horské peníze jsou myšleny haléře se čtyřrázem nebo bez něj z doby Václava IV. a husitské ražby? Nebo i tyto starší kruhové peníze z letk kolem 1450?
Poreformní peníz Jiřího z Poděbrad je s perlovcem, je to ten typ Rad. 21 a 22 nebo ještě neco jiného? Mám v tom docela chaos...Dík za objasnění.
Registrovaný uživatel
já si osobně myslím že kruhové peníze se lvem nebo orlicí a haléře s korunkou byli stahovány z oběhu a nahradili je bílé a černé peníze Vladislava II.,které byli v oběhu až do začátku 30.leté války
Registrovaný uživatel
Další brněnský peníz.Je to rubní značka?Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
máš to strašně přeostřené,že ani nejde poznat jestli je mince měděná nebo nedočistěná.jinak rubní značky u těchto mincí jsem nikdy neviděl.udělej lepší foto a pak se uvidí co to tam je na rubu vyrazené.vypadá to zajímavě.
Registrovaný uživatel
Mne to príde ako preražba, vidím tam aj hlavu
Registrovaný uživatel
Snad tyto fotky budou lepší.Fotil jsem to pod markýzou,ne na přímém slunci.Ještě doplním váhu- 0,42 g.Materiál podle mně je Cu.
Uvítám každou dobrou radu,co udělat lépe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
myslím si, že to bude jen nějaká věc vzniklá náhodně ražbou
- je to něco jako vystouplý kříž v prohlubni, nebo naopak propadlý křížek v mírně vyším okolí - viz pootočený (poslední) obrázek - co je na druhé straně mince proti tomu útvaru - není to v místě pařátů - viz obrázky s malůvkama
- kontramarku, bych na této minci skutečně nečekal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
puvodne jsem si myslel totez, ale otocenim jsem zjistil, ze v prekryvu to neni. napadlo mne spis, zda to neni prerazba nejake drivejsi razby, napr. nejake takove (tj. urcite ne teto, je to jen priklad):

http://www.mcsearch.info/record.html?id=987786

kontramarkovani drobaku by asi byla pakarna, nevim, zda by se to pro mrzkou luzu vubec vyplatilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nicmene - ty fotky jsou fakt HODNE spatne (sorry za uprimnost) a tudiz cekat nejakej seriozni zavery k nim je spise nerealne
Registrovaný uživatel
nejspíš nahodilost otisku nerovnoměrného podkladu při ražbě...

A vůbec příště nesmíš ty padělky razit na místě kde je zrovna hlava křížového šroubu :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jestli je to měd tak je to jisté dobové falzum.nejspíš Bratříci.tím pádem to bude vyražené na nějakém střížku,kde se před tím ražba nepovedla.už sem se s tím několikrát setkal.toto vypadá na nějakou přeražbu polského denáru.
Moderátor
Tu mincičku jsem měl možnost mít před časem v ruce. Nemyslím si, že by to vzniklo současně při ražbě penízku. Spíš je to něco, co bylo na původní minci.

Ono to je strašně mrňavý a díky poréznosti povrchu se téměř nedá poznat, co to je. Mně se to pořádně nafotit taky nepodařilo. Původně jsem si myslel, že to je ocas orlice, ale na to to je moc malý ( jedině, že by to bylo jako část půleného štítu. Pak by to rozměry odpovídalo). Taky se to může jevit, jako lilie na konci žezla. Snažil jsem se něco podobného tenkrát najít, ale nic odpovídající obrazu jsem nenašel ( něco podobného sice bylo na chebských fenicích, ale to je trošku mimo mísu ).

Jo, jinak všem děkuju, co zareagovali na můj původní dotaz. Byl jsem pár dní fuč.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Tu mincičku jsem měl možnost mít před časem v ruce. Nemyslím si, že by to vzniklo současně při ražbě penízku. Spíš je to něco, co bylo na původní minci.

Ono to je strašně mrňavý a díky poréznosti povrchu se téměř nedá poznat, co to je. Mně se to pořádně nafotit taky nepodařilo. Původně jsem si myslel, že to je ocas orlice, ale na to to je moc malý ( jedině, že by to bylo jako část půleného štítu. Pak by to rozměry odpovídalo). Taky se to může jevit, jako lilie na konci žezla. Snažil jsem se něco podobného tenkrát najít, ale nic odpovídající obrazu jsem nenašel ( něco podobného sice bylo na chebských fenicích, ale to je trošku mimo mísu ).

Jo, jinak všem děkuju, co zareagovali na můj původní dotaz. Byl jsem pár dní fuč.

na lilii to nevypadá,spíš na křížek jaké měla polská koruna na denárech.viz.můj příspěvek víše

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1