Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
to by spis mluvilo ve prospech razbam pred 1419 (i kdyz mam jednu, co se spis tvari jako flutek a pritom budi dojem stribrne). no pockame, treba takovy greggy by nam k tomu rekl vic...
Registrovaný uživatel
Fabrikou mi to sedí také spíše na ražbu před r. 1419, zařadil bych ho k někam k penízkům se lvem a čtyřrázem Václava IV.
Moderátor
Přikláněl bych se k Vaškovi. Asi něco jako typ II.b podle Jirky Hány (Pr.groše Václava IV.)
Registrovaný uživatel
Tak velice děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek,
mohl by to být typ (Há) IV.1 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
halo halo, někdo se zkušeným okem by se nenašel? asi to zapadlo tak budu tak smělý a zkusím to ještě raz. díky
Registrovaný uživatel
chalko: S určením souhlasím
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Ano, je to IV.1. Tedy 4+4+4 a čelist dolů.

Za upozornění stojí ten měsíček v ocase. Není to však nepopsaná varianta, ale ukázka toho, jak se ryl tvar ocasu. U těchto typů je to často krásně vidět, že se ryla linka ocasu, na konec se vyrazil měsíček a na něj se vyrazil zbytek ocasu (v jehož dolní části je výběžek, který na měsíček navazoval. Zde se však rytec trošičku netrefil.
Registrovaný uživatel
díky oběma za reakci i poučení, já si říkal že tam ten krucánek moc nepasuje.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer
Poprosil bych znalce o určení tohoto drobného mědáku, opravdu si nevím rady o co by mohlo jít... :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.ngccoin.com/price-guide/world/swiss-cantons-unterwalden-12-kreuzer-km-24-1730-1733-cuid-86301-duid-235146
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Suvorov děkuji: Jinak mám tu ještě 2 mince na určení. Je tato mince denár? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano. Uherský denár "moneta nova". Mincovna není bohužel určitelná.
Registrovaný uživatel
Denáry díky a ještě jedna i když s dírou asi haléř, nevím.Slezsko??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Ano. Uherský denár "moneta nova". Mincovna není bohužel určitelná.


Značka L-S je tam celkom pekne vidieť, zrejme Smolník, rok 1524.
Moderátor
sigur: máš na to oko ;)
kptjaros: ta druhá mince je saský fenik, 2. polovina 15. století
Registrovaný uživatel
Děkuji moc jsem o něco moudřejší. Jdu na lyžovačku venku je krásně a bílo. Přeji krásný den kpt J.
Moderátor
prosim o pomoc - hledam do sve prace srovnavaci foto co nejlepe vyrazeneho exemplare bileho penizu Vladislava II. Jagellonskeho, dle Cast. jde o peniz druhe skupiny, typu 8, opis. var. B, tedy II.8.B, nebo zkracene, chcete-li 8.B.

podminkou je, ze zaroven s poskytnutim velmi kvalitni fotografie chci zaroven pozadat i o svoleni s jejim opublikovanim (samozrejme s uvedenim podekovani)

dulezity je predevsim co nejkompletneji zachovany opis v celem rozsahu, lev muze byt prumerny

pro ty z vas, kteri nevite, jak tento typ poznat. opis bude WLADISLAVS SECUNDVS R, pricemz W i V bude goticke, tedy ve tvaru spise jako UU a U. mezi nohama NEbude tecka a v hrive NEbudou krouzky ani mesicky.

predem diky za vas cas!

lev bude vypadat takto:
Obrázek vložený uživatelem

nejlepsi co mam je toto (pozor, toto je 8.C - tedy opis WLADISLAVS SECUNDVS) a to mi kvalitou nestaci:
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bohužel mám jen tohohle mrzáčka. Tedy mám ještě druhého, kde je líp vyryt lev, ale opisy jsou na prd. Pokud by se Ti tenhle hodil, tak si ho budeš moc vyfotit v KH.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
diky i za nej, prece jen bych potreboval ty opisy v lepsim stavu (kvuli te chyborazbe). clovek by nerek, jak se takova blbost spatne shani :)
Registrovaný uživatel
Oli,mám pouze tohoto .
Momentálně Ti to lépe nenafotím.
Ale pokud by Ti i tento kousek mohl pomoci,tak mi napiš Tvoji adresu(nemám ji uloženou z minula) a já Ti jej pošlu ,stejně to nesbírám :P :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Ahoj, diky moc za milou nabidku! Ten Tvuj je typove spravne, ale ma opis koncici RB, tedy typ A (tj. II.8.A) a to mi pro muj konkretni problem nepomuze. Opis sice neni zcela idelani, ale je to docela hezky kousek s prijemnou patinou. Ja uz podobny mam, tak by nebylo fer si jej od Tebe brat pro sebe (s tim co mam jsem spokojen), ale pokud by Ti to nevadilo, zeptam se svych pratel, zda by nemeli zajem jej s Tebou za neco vymenit - zbytek kdyztak na mail.
Moderátor
a ted na to koukam, ze i ten Greggyho je take II.8.A a ne II.8.B!
Moderátor
Nevím proč, myslel jsem, že sháníš opis RB. Takže zpět. Koncovku R bohužel nemám. :oops:
Registrovaný uživatel
tohle Ti asi také nepomůže, ale když už jsem to vyfotil, tak to vystavím :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1