Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Takže už mě utekl podruhý. :evil: U Tebe se mu určitě líbit nebude. U mě by mu bylo líp. :lol:
Registrovaný uživatel
Peknej kocour! :-)
Registrovaný uživatel
Karel IV. fenik na návštěvu Dortmundu, poslední cesta císaře do Německa, rok 1377

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Karel I.Nech. A/VII/11 ? Váha 0,37g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
bertik-b1
přijde mi, že mince je ražena pouze jednostranně?
lev a v opisovém kruhu KAROLVS REX - ev. křížek na počátku a znaménko mezi slovy opisu nejsou na fotce patrné
provedení ražené strany odpovídá laufským Karlovým ražbám
mám za to, že i jednostranné se někdy objevují
Registrovaný uživatel
Ano.Dohledal jsem to ve svém chaosu.Vydraženo v Brně,165.aukce,položka90.
Registrovaný uživatel
Toto se mi nedaří určit. Pomůže někdo? Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bavory otto III. vygugli si MA SHOPS 35300312 mel sem podobny s mitrama
Registrovaný uživatel
Díky.Prodejce to kdysi deklaroval jako společnou ražbu Karla IV. a Václava IV. To jsem ještě neměl Nechanického Českou Falc. Taže půjde z domu.
Moderátor
celkem jednoduchá pomůcka k odlišení ražeb Karla a Václava je přítomnost koruny na hlavách - nemá-li to na hlavě korunu, ale jen nějakou "čepici" či "vlasy" - pak to jejich ražba není
Registrovaný uživatel
Díky.
Moderátor
!!! Právě jejich podobností využívají prodejci k oklamání sběratelů !!!

Takže, jak napsal Jacx. Pokud to nemá na hlavě evidentní korunu, tak to není ani Karel, ani Václav. Pokud to je prostovlasý, a nebo to má kulatej klobouk, tak taky ne.

Koruna je vždy výrazná jak na líci, tak i rubu. Takže se to nedá splést. Když si člověk není jist, měl by k nim vždy přistupovat, jako že se jedná o běžnou Falc. Vyhne se tak zklamání. To, že by tomu bylo naopak je velice nepravděpodobné (i když z vlastní zkušenosti vím, že ne nemožné).

Ale nic to nemění na tom, že to je pěknej kousek. :P
Registrovaný uživatel
Zdravím, našel by se ochotný majitel kruhového peníze se lvem typ par. řada A var. 5 (Hána), neboli I.18 (Rad.).
Sháním kvalitní foto pokud možno co nejlépe raženého kusu. Díky moc a případně na mail
Moderátor
Mám v evidenci mizernej kousek. Ale není I.18 spíš Hána A/4? Nemám ho teď u sebe, ale i.18 je 4+3, kdežto A/5 je 3+3.
Registrovaný uživatel
Zdravím, myslel sem že I.18 je A/5. Přibyl mi tenhle kousek..neodolal sem. Je tam sice dvouráz ale myslím že by to mohla být pararelní řada A? Omluva za foto,ale lepší teď nepořídím. Fotku nelze nahrát hází mi to chybu serveru, tak alespoň takto:
http://www.uschovna.cz/zasilka/JK4JWM26JIWGRSKW-GB5/
Moderátor
Jo, vypadá to, že to je Hána paralelní řada A/2. 4+4 měsíčky, malá hlava. Uvažoval jsem i o A/1, ale zůstanu u té A/2.
Registrovaný uživatel
Díky, čím víc ty fufníky porovnáván tím větší v tom je guláš
Registrovaný uživatel
Přidám další moravskou šachovanou orlici italského provedení.Korunovanou.Aquileia,denár,Jan Soběslav Lucemburský, 1387-1394. Bernardi 62? Škoda toho ořezání.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím, chci se zeptat znalců jestli to nejsou beischlagy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Myslím si, že by i mohly bejt. Kombinace provedení koruny, štítu a i písmen je odlišné od originálních.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Myslím si, že by i mohly bejt. Kombinace provedení koruny, štítu a i písmen je odlišné od originálních.

vypadá to na dobové falza, ale to by dělali podle mě podle nějaké origo mince. toto je něco co nikde nemožu najít,proto si myslím,že to sú beischlagy.
váha 0.6g
Moderátor
prave naopak. dobova falza delana podle origo minci prave velmi casto nesou podobne znaky, tj. nepresne interpretovane obrazy a texty. vybornou ukazkou toho jsou napr. falza uherskych denaru - nekdy napr. nejde z opisu a pismenek poznat, zda se snazili napodobit jmeno Ferdinanda nebo Ludvika a prozradi to az jine znaky.

aby byl v pravem slova smyslu beischlag beischlagem (dle definice [1]), mel by byt napodobeninou vykazujici stejnou nebo neprilis horsi kvalitu (resp. presneji by mel mit beischlag stejny nebo velmi podobny obsah draheho kovu). pokud tomu tak neni, tak je otazka, zda existuje opravneni takovou razbu oznacovat jako beischlag a zda by se nemela takova mince proste oznacit za falzum.

ono v numismatice je podle mne v tomto pekny bordel (a ten hned tak nezmizi), protoze leckdy se za napodobeniny oznacuji mince, ktere by mely byt oznaceny jako falza.

je dost mozne, ze obe mince na obrazku neobsahuji vyznamne mnozstvi stribra, je docela mozne, ze to jsou razby pocinovane. pokud se mame drzet definice, ze beischlag neni falzum, pak bych obe razby nize oznacil natvrdo jako falza. ovsem k tomu je treba zjistit jejich slozeni.

_____________________

[1] PETRÁŇ, Zdeněk - RADOMĚRSKÝ, Pavel: Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezské numismatiky. 2. vyd. Praha: Libri, 2006. 310 s. ISBN 80-7277-319-4.
Moderátor
mam dotaz. disponuje nekdo falzem cerneho penizu Vladislava II. Jagellonskeho?
Moderátor
a jeste jeden dotaz. shanim kvalitni foto bileho penizu Vladislava II. Jagellonskeho, konkretne to musi byt Cn.II.8B [1], GP 7.B [2], tedy s opisem WLADISLAUS SECUNDUS R:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

_____________________
[1] CASTELIN, C. O.: Ke chronologii bílých peněz Vladislava II. Numismatický časopis československý VI, 1930, s. 75–94.
[2] CASTELIN, Karel. Grossus Pragensis. Der Prager Groschen und seine Teilstücke, 1300-1547. 2. vyd. Nakladatelství Klinkhardt & Biermann · Braunschweig, 1973. 90 p.
Moderátor
oliver napsal
mam dotaz. disponuje nekdo falzem cerneho penizu Vladislava II. Jagellonskeho?


jedno se objevilo nedávno tady na fóru
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dobova-falza-_post_-419203#post419203

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1