Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj, Brno nebo Jihlava? dík P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Brno
Registrovaný uživatel
Ba ne, to je Nové Město nad Metují :P :P :twisted: :twisted:
petr1596 napsal
ahoj, Brno nebo Jihlava? dík P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 20. 6. 2017, 7:30. »
Registrovaný uživatel
Tak vám chlapci oběma hezky děkuji!
Registrovaný uživatel
ahoj, kupoval jsem nějaké tretky, mohlo by toto být Kladsko, Nechanický číslo 11 ?
Píše že je znám jeden kus, ale určitě se od vydání knížky v roce 1983 něco objevilo, nemáte někdo porovnávací kus? Někde by tam mohlo u zadních tlapek být nějaké G. Dík p

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to Nechanický 11. Ale jinej kus v evidenci nemám.

Až mu budeš hledat ubytování, u mně by se měl dobře. :lol:
Registrovaný uživatel
Díky, dle katalogu má být ten první kus ve sbírce autora, tak se ho zeptám, teda jestli to nebyl Šafář, na to bych potřebovat duchařský stolek a tři lidi. Že by vážně žádný další nebyl?
Moderátor
No, ono spíš asi bude problém v tom, že drobáky nikoho moc nezajímaly. Takže ani nebyla touha je zveřejňovat. Typ popsán byl, tak co o něm psát? Ale určitě patří k těm méně častým.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
vkládám sem jeden hezký peníz se lvem, nejsem si zcela jist s určením. Mohlo by se jednat o peníz Jiřího z Poděbrad po roce 1469- Cast. 78 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásnej kousek. Těžko říct, jestli je to 77, nebo 78 (nikdy jsem ten rozdíl nepochopil), ale Podle Hány to je paralelní řada G/3
Registrovaný uživatel
Super, díky za upřesnění,
Moderátor
Měl bych prosím pěkně dotaz.
Tento peníz patří kam? Václav IV. nebo ražba husitského období?
Díky :)

14x13,5 mm
0,44 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pořídil jsem ti tento drobáček a dnes jsem strávil spoustu času ve vědecké knihovně, protože danou literaturu doma nemám. Moc se v tom neorientuji, pomůže mi s tím prosím někdo?

Podle mne je to Jiřík z Poděbrad, viz foto z knihy níže. Bohužel mi ji nepůjčili domů, tak mám jen toto mizerné foto.

Předem děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
knizky je idealni postupne kupovat, nektere informace v nich ale jiz nejsou nejaktualnejsi a lepsi je sledovat periodika, ktera u nas vychazeji a sem tam v nich vyjde i nejaka aktualizovana typologie. clovek se muze prihlasit do CNS a stat se pak napriklad clenem i nasi pobocky (neskryta reklama). moznosti je vic. hlavne to chce klid a nemyslet si, ze za den se da vsechno zvladnout a za mesic vsechno koupit. sbirani je zalezitost na cely zivot, je dobre nejdriv cist a orientovat se aspon trochu v cenach, jinak se muze stat, ze clovek koupi obycejny peniz nebo gros za cenu nepomerne vzacnejsiho a rozdil pak je klidne 10-ti ci 100-nasobny. stejne je to i s kvalitou.

mince na obrazku se obvykle uvadi jako kruhovy peniz se lvem z 2. 1/2 15. stoleti. jedna se o beznou vec, ale samozrejme existuji mezi nimi i speky nesrovnatelne mene caste a samozrejme drazsi
Registrovaný uživatel
Děkuji, vím že to není žádná vzácnost i cena tomu odpovídala. Brouzdal jsem po internetu a tak nějak jsem pochopil, že určování penízů se lvem není až tak jednoznačné. Popravdě jsem doufal, že bych ho mohl zařadit do období Jiřího z Poděbrad. Pro začátek bych si chtěl (v rámci možností) pořídit ,,,nějakou minci,,, od každého našeho panovníka, který mince razil. Je mi jasné že některé mít nebudu.
Jinak sbírám drobné mince Leopolda I. To mi sežere většinu volných financí. :D
Moderátor
v takovem pripade asi staci sbirat treba podle Nechanickeho (České mince grošového údobí) a nebo treba dle Smolika ci Castelina. A zadne dalsi presnejsi typologie spis moc neresit, protoze proniknout do toho chce nejakej cas a pokud to clovek nesbira na varianty, tak je snazsi se proste cas od casu tady zeptat, nez se to ucit kvuli par mincim (a kupovat literaturu).

ano s temi kruhovymi penizy to neni uplne jednoduche.

prikladam ukazku typologie cernych penez Ludvika (take levne a snadno sehnatelne), kterou sestavil Pavel Greggor:

http://www.cnspg.cz/public_files/varianty_cp_ludvika_2.pdf
Registrovaný uživatel
http://nszn.sweb.cz/PaperFullText.pdf VI/1
« Poslední úpravu provedl(a) Ctyrmecitmak v 25. 8. 2017, 12:16. »
Registrovaný uživatel
Děkuji, už to studuju. ;)
Moderátor
Nějaké blbiny z poslední doby, které se mi podařilo ukořistit. Okrajově obíhaly i u nás. Radost mám hlavně z první mince, je poměrně vzácná a dlouho se mi vyhýbala.

BAVORY - INGOLSTADT
Štěpán III. a Ludvík VII.
(1402 – 1413)
Fenik
Mincovna Wasserburg


BISK. BAMBERG
Anton v. Rothenau
(1431 -1459)
Fenik (po r. 1453)
Mincovna Bamberg


BISK. BAMBERG
Georg v. Schaumberg
(1459 – 1475)
Fenik
Bamberg


DOLNÍ RAKOUSY
Albrecht V.
(1411 – 1439)
½ fenik
Vídeň

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Peknej Stepan III. Nechybi mu korunka? 🤔
Registrovaný uživatel
Aby tomu tvýmu Štěpánovi nebylo smutno :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkný😊 Já mám tyhle drobné mince prostě rád. Doufám, ze zítra na Sběrateli ještě něco klofnu
Registrovaný uživatel
Tak třeba se poštěstí. Pokud sbíráš na varianty tak je pořád co shánět. Máš nějaké napodobeniny Hrabství Leuchtenberg?
Registrovaný uživatel
Něco takového. Moc se jich taky nevidí ale variant je hodně...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další podobné...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1