Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nemáte někdo ve sbírce lépe zachovaný vídeňský fenik CNA Fa5? Jedná se o fenik, jako na tomto obrázku.
Mince nemusí být vyražena celá, ale musí jít jednoznačně určit. Jde mi o detail písmene nad štítem (Al) a nalevo vedle štítu (Tvs).

Potřebuji je pro článek a mám jen horší fotky.

Pokud byste je byl ochoten někdo poskytnout, buď je uveďte zde, nebo mi písněte na:
mail.greggy zavináč tiscali.cz

Abychom domluvili podrobnosti.

Dík za případnou ochotu. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosím o Váš názor jestli by to mohl být Karlův dutý haléř (foto mám jen tu hrůzu ale zkusil sem to trochu poštelovat). A dále mám záludný dotaz..jak se dá odlišit dutý haléř se lvem a denár Cach 954? V literatuře uvedené hmotnosti a velikosti se překrývají v širokém rozmezí a variant je tolik že v tom nevidím rozdíl, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
odlišit se to dá - ovšem u lépe zachovaných kusů, nebo u lepších fotek - především podle tvaru lva
tady ze lva moc nevidím,ale vidím tam náznak něčeho jako perlovce a to uvnitř i vně vypouklého kruhu kolem lva - to by sedělo na brakteáty Přemysla, Karlův dutý haléř toto nemá
zároveň se mi zdá (i když to z této fotky je spíše spekulace), že lev má hlavu trojúhelníkového tvaru en face a to také nesedí na Karlův dutý haléř
Registrovaný uživatel
takže spíš brakteát? když sem zalovil na netu tak je ten rozdíl opravdu velký, jestli by se daly tyto dva kusy považovat za ,,typické" zástupce obou skupin? díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) chalko v 3. 9. 2018, 19:49. »
Registrovaný uživatel
Myslíte, že by išlo zistiť, či je medzi REX BOEMIE bodka alebo krúžok? Mám sa posnažiť o lepšie foto alebo je to márne? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koupím stříbrné mince grošoveho období.
Email: Lesnik00@seznam.cz
Moderátor
V grošovém období - grošové měně - jsou vlastně všechny mince (groše i jejich díly - drobné mince) stříbrné (až na některé husitské výjimky).
Registrovaný uživatel
přísně vzato jsou v grošovém období i zlaté mince. U nás např. florény a dukáty.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
denar napsal
přísně vzato jsou v grošovém období i zlaté mince. U nás např. florény a dukáty.

To je samozřejmě pravda.
Proto jsem tam připojil sousloví - "v grošové měně."
Stříbrná grošová a zlatá florénová (dukátová) "měna" byly na sobě nezávislé. Vzájemný kurz výrazně kolísal dle aktuální ceny drahého kovu. Zlaté ražby se v běžném platebním styku téměř neuplatňovaly.
Moje poznámka měla (a má) znamenat, že stříbrné jsou v grošovém období v podstatě téměř všechny mince ;) .
Registrovaný uživatel
Ahojte chlapi v drobnych minciach grosoveho obdobia sa az tak neorientujem. Ak sa nemylim na tejto minci je preklep a to N namiesto M. Je to zaujimavost, alebo to nikto neriesi? Dik za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Sorry moja chyba N ko je tam spravne, asi navecer blbnem.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Trochu sa snazim zorientovat v tychto minciach. Mam to urcene ako Bily peniz, Rudolf II, Kutna Hora, bezny typ s letopoctom. Spravne?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás přátelé, potřeboval bych poradit s tímto fenikem :roll:
Děkuji předem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Falc. Ruprecht I. a Ruprecht II. (1353 - 1390). Mincovna Amberg
Registrovaný uživatel
Díky Jene ;)
Moderátor
Byla to dřina, a člověk se někdy dlouho načeká. Ale konečně se u mně sešly všechny základní typy haléřů Ludvíka Jagellonského.

V první řadě
Typ I. - zákeřnej je tím, že je na velmi tenkých střížcích, takže jsou málokdy kompletní.
Typ II. - velmi těžko se shání dokonale vyražená koruna
Typ III. - nejvzácnější Ludvíček. Čekal jsem na něj téměř 13 let. Proto oželím i mírné nedoražení.
Typ IV. - relativně běžný typ. Často mívá prohozena písmena R a P

V druhé řadě
Varianta IV.b - Jediný dvoustranný typ. Otázkou je, jestli patří mezi české Ludvíky
Typ V. - Těžko se shání, ale je z několika různých razidel. Takže šance je relativně velká.
Typ VI. - ražby tohoto typu bývají nejlépe zachovány. Má nejvíc variant.
Typ VII.a - Taktéž spousta variant.

V třetí řadě celkem běžné varianty VII.b, VII.c a VIII.a Ta je navíc zajímavá častou chyboražbou s otočeným písmenem R.

Ještě jednou veliké díky Baissovi, který mně na typ III. v aukci. upozornil.

Tak a hurá na Ferdinandy, :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pavelgregor napsal
... konečně se u mně sešly všechny základní typy haléřů Ludvíka Jagellonského. ..


Hezké, moc hezké. Věřím, že u tebe jim bude dobře. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Tak tak, paráda. Kde sú tie časy, keď nás tu okrem Pavla pravidelne zásoboval Milstr fotkami takýchto kolekcií krásnej českej drobotiny.
Registrovaný uživatel
Mohu poprosit, dovede někdo určit ?? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Narazil som na tento fenig Karola IV., Nech.26, mincovňa Erlangen, pričom v popise má uvedené, že sa jedná o jednostrannú razbu. Foto reverzu bohužiaľ chýba.
Ja som našiel len obojstranné razby a síce s rovnakými obrazmi na oboch stranách. Razili sa teda aj jednostranné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
spis to byva dost casto vylozene nedorazene (viz spousta feniku - rakouske, bavorske), ale uplne bych nevyloucil ani tu moznost, o niz mluvis - ale moc o tom nevim, takze si urcite pockej na nazor nekoho povolanejsiho
Registrovaný uživatel
Tiež som skeptický, preto som to sem dal. Aj som vyššie písal, že bohužiaľ nie je foto reverzu.
V KH bola o tom tuším prednáška, mal som dávať lepší pozor...
Registrovaný uživatel
Nicméně prodejce neuvádí že se jedná o jednostranný fenik-nýbrž píše(v překladu)
:
Korunovaná hlava zepředu mezi E-K
Korunovaná hlava(zde již bez dodatku E-K) mezi dvěma sloupy..

Pokud by mělo jít o Nech.26 pak by mělo jít na rubu o variantu RVb což znamená sloupky spojeny gotickým obloukem-což v popisu nevzpomíná.
Popis pasuje spíše na méně vzácný Nech.25,čili RIIIb...tedy bez oblouku.

Bohužel bez fota reverzu nelze blíže specifikovat...
Registrovaný uživatel
Áno, máš pravdu, zmiatla ma tá debilná fotka (averz-averz) a popis som len preletel očami. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
V pohodě..

Mimoch.:Ten vtip"Lemrouch"- S chutí jsem se ráno zasmál. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1