Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A co ještě bylo v tom nálezu ;)
_______________
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 3 jsem dostal a zbylích 60 jsem koupil na burze ve dvou listech po 30 kusech. Ještě jich tam asi 50 má ;)
Registrovaný uživatel
Kdybych je našel, už by byly dávno v muzeu :)
Registrovaný uživatel
Ještě jedna prosba. Tuhle minci jsem kupoval jako Znojmo, ale za mě je to tedy Brno jestli se nemýlím. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen mě napadlo spojení Pivopit - Ivankovipivánko :-)
_______________
Registrovaný uživatel
pěkný :roll: :mrgreen: :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Přišlo ti to tedy na mail?

pavelgregor napsal
Tak to je nějaká zrada. Mám ho nastavený, jako veřejný.

napiš na: mail.greggy chcíplá ryba tiscali.cz
_______________
Moderátor
Přišlo to v pořádku. Byl jsem mimo PC. Zítra posílám určení. Mělo by to být v pohodě.
Registrovaný uživatel
Ok díky moc
_______________
Registrovaný uživatel
Trochu jsem se nudil, tak jsem ti na mail poslal fotky po kusech :D
_______________
Registrovaný uživatel
Pomůžete mi prosím někdo s určením tohoto 4-rázu s orlicí?
Zkoušel jsem to podle Sejbala, má tam spoustu fotek, ale na tom mém je nedoražená hlava, tak si s tím nevím rady.
Předem moc děkuji.
(Omlouvám se, že dávám příspěvek sem, a ne do Moravských ražeb, ale tam už dva roky nikdo nechodí.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak spatne ta mince na tom podle mne neni, ja tam tu linii celkem dobre vidim a to jsem to ani netahal pres dalsi upravy, v realu to musi byt pod dobrym svetlem videt slusne (je to podle mne takova ta "mongoloidni" orlice s rozplaclym zobakem):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pripadne, po uprave, tu tam na mne jeste leze prodlouzena linie zobaku, viz nize. To se musis rozhodnout sam, co tam vidis, kdyz s tim trosku pootocis v dobrem svetle, s lupou pripadne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
,,mongoloidni,, :)

Smekám před každým, kdo dokáže toto určovat. Chce to dobré oči a hodně zkušeností. Na oči koupím brýle a ty zkušenosti snad do důchodu nasbírám. :roll:

Nejvíc mi na to pasuje 111.

Zeptám se, jak se to zapisuje?

Určeno dle:
Jiří Sejbal, Moravské mince doby husitské

Markrabská mincovna v Brně
Albrecht Rakouský 1423-1435
IX. Čtyřstranná mince s hladkou orlicí mladšího typu
D. Menší orlice s krátkým, obloučkovitě zahnutým zobákem
111. Orlice se silným, zašpičatělým zobákem. Hrotová koruna.


Moc děkuji
Moderátor
on to podle toho neurcuje skoro nikdo, protoze se velice brzy dostavuje trauma. ostatne kdybys chvili hledal, najdes na foru nekolik let stare vylevy mne samotneho - a uprimne dodnes jsem se nikam neposunul, nemam na to cas. realita je takova, ze je to spise neuplny korpus razidel nez nejaka typologie, proto to urcovani podle toho moc nejde. vyhodou i nevyhodou zaroven je, ze pokud se dobre pamatuju, cele to stoji na 2-3 vetsich nalezech. kdyz se s necim z toho ztotoznis, tak uvedes cislo, nebo aspon skupinu/obdobi. kdyz to nenajdes, nic to neznamena.

jen perlicka na zaver. jsou tam mezi oficialnimi razbami zahrnuta nerozpoznana a dobre (stribrne) vypadajici falza. na zaklade podezreni jsem mel moznost vybrane mince z nalezu pomoci prenosneho pristroje primo na oddeleni analyzovat a jsou tam ma oblibena pocinovana falza. a dost pravdepodobne tam bude i jina dobova levota (tez autorem nepovsimnuta). jen jeste nebyl cas to publikovat.
Registrovaný uživatel
V aukcích většinou odkazují a Radoměrského, nebo SNS. Asi jsem to vzal ze špatného konce, co?
Radoměrského mám doma, mám i SNS 1, bohužel stránky s fotkami právě z tohoto období někdo vytrhl, já to koupil přes internet a doma velké zklamání. :'(
Registrovaný uživatel
Já to koupil přes internet a doma velké zklamání.
A to se nedalo vrátit?
Registrovaný uživatel
opal napsal
Já to koupil přes internet a doma velké zklamání.
A to se nedalo vrátit?

Diskuze o vrácení platby proběhla. Vzhledem k víši poštovného mi zůstala i kniha (torzo knihy), ale je k ničemu. :'(
Moderátor
Není bůhvíjaký ale konečně mám jeden Joštův haléř i já :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
sice hodně mělká ražba, ale zase se zdá střížek být v celkem dobrém stavu (což u těchto mincí vždy nebývá) a podstatné věci na minci jsou vidět + o něco vzácnější varianta s křížky v úhlech rubního kříže
= gratulace
Moderátor
Naživo vypadá lépe. Váha 0,18 gramu (lepší váhu nemám) a průměr 11 mm
Registrovaný uživatel
Taky mám mrňouska doma. Nedovedu si představit, že bych něčím takovým měl platit. Určitě bych to dřív ztratil. :o

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jeden Joštův peníz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím znalce na peníze se lvem. poprosil bych přesné určení těchto dvou kusů.
měli by to byt klasické kruháče, ale zaráží mě ty tvary střížků, že jsou ostřihané a s tímto typem lva jsem se také nikdy nesetkal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
lepsi fotka by nebyla? a realnejsi barvy? takhle z toho co vidim bych nevyloucil, ze by nemohlo jit o falza

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1