Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Druhoválečné talíře - značení

Vykupminci.cz
Numisargo

Druhoválečné talíře - značení

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

na internetech jsem nyní řešil pravost značení německých talířů. Šlo tedy o výrobu v Čechách, kde je logo porcelánky doplněno německou orlicí.

Porcelánu se věnuji, ale druhoválečný (ve smyslu kde je křížek, musím to mít) mě nezajímá.
Vlastníci talířů mi tvrdí, že je to samozřejmě pravé, ale mně se to nějak nezdá. Značka mi přijde hodně prvoplánová a divně zpracovaná. Nezdá se mi, že by to bylo úplně stejné u vícero porcelánek. Na jedněch stránkách o značení porcelánu uvádějí tuto orlici jako falešnou. Přijde mi divné, že se o tom nemluví v žádné publikaci o porcelánu a ani v knize Česká keramika, kde je zmiňována jiná orlice.
U značky Loket, jsem vyčetl, že Elbogen se používalo do roku 1930 a pak Germany a Deutschland. Přijde mi divné, že by se vrátili, ke staré firemní značce a přidali k ní orlici.

Samozřejmě se mohu mýlit. Vše je založené na mém dojmu. Je tu někdo, kdo mi může říct, jak se věc má? Případně mě odkázat na nějakou publikaci, kde je to určené jako pravé?

Psal jsem i do VHÚ, tak jsem zvědavý, co mi odpoví (jestli).

Nedá mi to zkrátka spát :)

Přikládám fotky mně podezřelých značek.

Děkuji

Jaroslav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne zaujala ta "přesná" data, tedy roky uvedené na každém talíři :shock:
Když si vzpomenete, co dá kolikrát práce u značených věcí určit přesnější dobu výroby...
Registrovaný uživatel
... protože se ale této tématice nevěnuji, můžu být vedle jak ta jedle. Třeba ta data patří k pověstnému německému ordnungu.
Co se týče dotazu na Elbogen-našel jsem tyto značky

1939 - 1945 - ten druhý údajně pro potřeby Luftwaffe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
o té luftwaffe je v knize zmínka. Proto je mi také divné, že o té druhé nic ani u jedné ze značek. Uvidíme. Třeba se nakonec odborník najde :)
Registrovaný uživatel
zkuste se obrátit na:
http://badatelna.eu/fond/10432/
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
Děkuji, to vypadá slibně.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Druhoválečné talíře - značení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1