Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Dvě antické mince

Vykupminci.cz
Numismatika

Dvě antické mince

Moderátoři: jano7B9, Misak33, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

dokázal by mi někdo pomoci s určením těchto dvou římských mincí? Vím, že stav je špatný (nálezový). Čistit to dál nijak nechci, abych je nezničil. To už nechám na profících v muzeu ;)
Zajímalo by mě jestli z toho dá aspoň vyčíst panovník nebo je přibližně datovat.
Váhu nemám, ta první má průměr cca 2cm a ta druhá je z podstatně tenčího plíšku a průměr má cca 1,5cm.
DĚKUJI!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Ta prvni vypada zajimave, nebot mi pripomina as Septimia Severa, to S C na reversu tam asi je, tak nebude provincni. Alespon portret je jeho. Rozme docela maly, ale jde videt, ze chybi opisy.
Druha bude mozna Konstantin, neco jako tohle
https://www.acsearch.info/search.html?id=4645670
Registrovaný uživatel
Děkuji. Na té první je skutečně vidět písmeno "S". Na té fotce je to trochu méně výrazné. Je hodně otřelá a obroušená, opisy jsou bohužel pryč. Ta druhá snad po profesionálním dočištění bude lépe čitelná. Obě jsou pouze opláchnuté vodou, nechtěl jsem do nich zasahovat.
Registrovaný uživatel
Jo, to je nejlepsi reseni. I kdyz odmoceni par dni v destilce a zubni kartacek ji poskodit nemuze. Jsem zvedav, co reknou na tu prvni minci kolegove.
Moderátor
Také bych to tak viděl, as Septimia Severa (193-211) a konstantinovský bronz nejspíš z 2. čtvrtiny 4. století.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Dvě antické mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1