Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dve znacky na porcelanu

Vykupminci.cz
Numisargo

Dve znacky na porcelanu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,muze mi nekdo vysvetlit dve znacky na porcelanu? Dve znacky jsou jen na jednou kusu. Osobne si myslim,ze je to nejaka masova vyroba 19.stol.takze cena asi nijak zavratna ale proc ty dve znacky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Modrá je podglazurní značka Vídeň.
Ta zelená je jen novější.
Je to nezaručená informace,o porcelain se moc nezajímám.
Registrovaný uživatel
Není to Dubí...?😉
Registrovaný uživatel
A co to tedy je zac? Mam nekompletni servis,chtela bych ho doplnit ale nevim jak to najit,co tam vlastne ma byt.je hodne stary. Znacka vidne je na vsech kusech ale nikde jsme nenasla nic konkretniho. Jsou na tom obrazy A.Kauffman,coz je pry bezne pro "padelky" ale podle pribehu ktery k nim je,to nebude jen tak nejake nadobi.
Registrovaný uživatel
Není pravda,že všechny informace mám z dětské encyklopedie vesmíru. RD :-)

Kouzlo keramiky a porcelánu-Alena Braunová

Cituji: Značky byly kresleny vždy ručně,a jsou proto ve srovnání s naprosto pravidelným tiskem nepravidelné.
TJ vaše modrá podglazurní značka je fake.Je tištěná.

Je to Stará Role Victoria A.G. Vyrobeno asi pred rokem 1918 (dohad ,není tam czechoslovakia,ale Austria). V r.1945 znárodněná.
Registrovaný uživatel
Se značkou císařské manufaktury se to lépe prodávalo.Souprava s klasicistními obrázky by se mi také líbila a svojí hodnotu jistě má.
Registrovaný uživatel
Me ani nejde o hodnotu,spis bych rada dohledala puvodni slozeni a pripadne sehnala zbytek. Hodnotu to ma ale ne penezni,poji se s tim samozrejme holocaust.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dve znacky na porcelanu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1