Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » E-bay

Vykupminci.cz
Numisargo

E-bay

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ja som predával do USA, a kupujúci odtiaľ inú možnosť ani nepoznajú. Preto som si otvoril účet na paypal. Len ako dostať peniaze na ten účet, ktoré mi ebay už uvolnil.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Hurley napsal
Když zvolíte tyto možnosti (viz obrázek), ani tam ta platba volná není?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ani pri tejto možnosti nie sú ešte peniaze, len ten základný vklad na paypal.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Hurley napsal
Myslím, že to trvá to 21 dní, než se platba připíše na paypal účet a bude "available".


To viem, ale jedna platba už je "available" od 7.11. a stále to nemám na paypal učte.


Ono je to myslím tak, že ta platba je uvolněna po 21 dnech na e-bay pokud to kupující nepotvrdí (a tím neuvolní) dřív, že je vše OK, ale na paypal to přijde daleko později pokud se nepletu. Alespoň tak nějak jsem to měl při prvním prodeji na eBAy já.
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Moderátor
Evropa1 napsal
Výhodnost a nevýhodnost Paypal.

Když jsem platil poslední sálovou aukci u Raucha měl jsem dvě možnosti a přes převod na účet jsem zaplatil o 8,25 € méně, než bych platil přes Paypal.

A bankovni poplatky 9+9 EUR (pripadne 9 EUR pri pouziti SHA) vam nevadi? Nebo to tak vyslo uz po odecteni bankovnich poplatku?
Obecne to vychazi u Raucha tusim do 8 tisic vyhodnejsi pres PayPal, pri vyssich castkach pres bankovni prevod.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Obecne to vychazi u Raucha tusim do 8 tisic vyhodnejsi pres PayPal, pri vyssich castkach pres bankovni prevod.


Pokud člověk draží v cizině, pak má zájem získat něco, co doma nemá šanci získat a tedy zákonitě se jedná o zajímavější ražby.
Jinak i na ebay jsou případy rodejců, od kterých mám z mého oboru šanci něco získat, že Paypal odmítají. Proto jsem si ho nenechal zavést.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 11. 2013, 13:06. »
Moderátor
Ako postupovať, keď kupujúci poslal na nesprávny email peniaze na paypal. Email ktorý použil je síce môj, ale nie paypalovi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Evropa1 napsal
tenzor napsal
Obecne to vychazi u Raucha tusim do 8 tisic vyhodnejsi pres PayPal, pri vyssich castkach pres bankovni prevod.


Pokud člověk draží v cizině, pak má zájem získat něco, co doma nemá šanci získat a tedy zákonitě se jedná o zajímavější ražby.
Jinak i na ebay jsou případy rodejců, od kterých mám z mého oboru šanci něco získat, že Paypal odmítají. Proto jsem si ho nenechal zavést.

No, jednak jsme ve filatelii a za druhe, i kdyz se budeme bavit o mincich, tak spousta razeb, co tady nemam sanci sehnat, se da koupit i za par set. Vickrat jsem platil castky do dvou tisic a kdybych k tomu zaplatil skoro 500 na poplatcich, tak budou mince neumerne drahe. A to se bavime o EU, jinam by poplatky mohly vylezt i na nekolik tisic.
Prodejci na eBayi, kteri odmitaji PayPal, jsou naprostou vyjimkou (logicky, vzhledem k rozsirenosti jsou sami proti sobe), naopak je dost caste, ze narazite na prodejce, ktery krome PayPal nenabizi jinou moznost placeni. Moznost platit pres PayPal bezne nabizi i velke aukcni firmy jako Kunker (pravda, priplatite si). Par zajimavych minci bych dnes nemel, kdybych byl bez PayPalu.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 12. 11. 2013, 15:41. »
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ako postupovať, keď kupujúci poslal na nesprávny email peniaze na paypal. Email ktorý použil je síce môj, ale nie paypalovi.

Tak přesně toto se mi stalo. Měl jsem novou email adresu, změnil jsem si jí na PayPal ale ne v profilu prodejce na eBay.
Tři kupující mi zaplatil, peníze z jejich účtů odešly ale mně pochopitelně nepřišli. Všem jsem napsal a vysvětlil že musí na svém PayPal účtu platbu zrušit a zaplatit znovu na správnou adresu. Dva to okamžitě pochopili ale ten třetí byl podezíravý člověk s nízkou inteligencí a teprve po třech týdnech a osmi mailech platbu zrušil ale znovu už nezaplatil a z obchodu sešlo. :(
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Prodejci na eBayi, kteri odmitaji PayPal, jsou naprostou vyjimkou (logicky, vzhledem k rozsirenosti jsou sami proti sobe)...


Přesně tak, na eBay jsem uskutečnil 6oo transakcí a na osobu bez PayPal narazil za tu dobu dvakrát, jeden v Německu a jeden v Rakousku.
Navíc při platbě přes PayPal máte na eBay větší spotřebitelskou ochranu.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přesně tak, na eBay jsem uskutečnil 6oo transakcí a na osobu bez PayPal narazil za tu dobu dvakrát, jeden v Německu a jeden v Rakousku.
Navíc při platbě přes PayPal máte na eBay větší spotřebitelskou ochranu.


Tomu rozumím, o to víc mě udivila nechuť přijímat platby přes Paypal, na ebay, jednou z největších evropských aukčních firem. Myslím, že se dokonce jednalo o firmu Künker.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
podla mna sa to zda byt velmi zlozite a priznam sa, ze paypal nemam
_______________
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
turtleoverhead napsal
Přesně tak, na eBay jsem uskutečnil 6oo transakcí a na osobu bez PayPal narazil za tu dobu dvakrát, jeden v Německu a jeden v Rakousku.
Navíc při platbě přes PayPal máte na eBay větší spotřebitelskou ochranu.


Tomu rozumím, o to víc mě udivila nechuť přijímat platby přes Paypal, na ebay, jednou z největších evropských aukčních firem. Myslím, že se dokonce jednalo o firmu Künker.


Pro právnické osoby platí jiná pravidla než pro fyzické osoby.
Moderátor
Mně od Künkera po první aukci, kde jsem získal nějaké položky napsali, že můžu platit i přes PayPal, jenom by to znamenalo navýšit platbu +4.5% (u Raucha je to +2.5%).
Registrovaný uživatel
turtle:Přesně tak, na eBay jsem uskutečnil 6oo transakcí a na osobu bez PayPal narazil za tu dobu dvakrát, jeden v Německu a jeden v Rakousku.

no ten jeden jsem zrejme ja..nedela mi problem vyplnit prevodku a penize ne-
chat poslat bankou a to uz v 1500 pripadech...
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
podla mna sa to zda byt velmi zlozite a priznam sa, ze paypal nemam


Na CZ/SK internetu mas desitky polopatickejch navodu + vsemozny poradny a diskuzni fora jak pri registraci Paypalu postupovat a jak Paypal pouzivat.. Anebo pozadej nejakyho (PC znalyho) znamyho kamarada, aby ti pomohl se zaregistrovat = je to prace na par minut..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
smith napsal
Ako postupovať, keď kupujúci poslal na nesprávny email peniaze na paypal. Email ktorý použil je síce môj, ale nie paypalovi.

Tak přesně toto se mi stalo. Měl jsem novou email adresu, změnil jsem si jí na PayPal ale ne v profilu prodejce na eBay.
Tři kupující mi zaplatil, peníze z jejich účtů odešly ale mně pochopitelně nepřišli. Všem jsem napsal a vysvětlil že musí na svém PayPal účtu platbu zrušit a zaplatit znovu na správnou adresu. Dva to okamžitě pochopili ale ten třetí byl podezíravý člověk s nízkou inteligencí a teprve po třech týdnech a osmi mailech platbu zrušil ale znovu už nezaplatil a z obchodu sešlo. :(


Ten clovek byl spis hodne opatrnej (mozna az nad miru) nezli "mene inteligentni" (to ja bych byl ostatne v tomhle tebou popisovanym pripade taky). Mozna se uz v minulosti takto spalil.. Presne tyhle totozny podvody tykajici se udajny zmeny e-mailovy adresy se totiz ve velkym dely uz pred dlouhymi lety - v zacatcich Paypalu.. Ono se nekomu dostat do jeho email schranky anebo treba odeslat anonymni email tvym jmenem zas takovy problem neni/byt nemusi.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 15. 11. 2013, 11:05. »
Moderátor
elle napsal
babygulka napsal
podla mna sa to zda byt velmi zlozite a priznam sa, ze paypal nemam


Na CZ/SK internetu mas desitky polopatickejch navodu + vsemozny poradny a diskuzni fora jak pri registraci Paypalu postupovat a jak Paypal pouzivat.. Anebo pozadej nejakyho (PC znalyho) znamyho kamarada, aby ti pomohl se zaregistrovat = je to prace na par minut..



ja viem :mrgreen: mam kamarata ktory uz roky pouziva tuto metodu, ale zatial mi ju k zivotu netreba...
_______________
Registrovaný uživatel
Uz chvilku na ebay predavam, teraz sa mi vsak prvykrat stalo ze zrovna dvaja kupujuci sa ozvali, ze zasielku nedostali a otvorili "case". Jedna zasielka bola posielana obycajnym listom a hodnota nebola prilis velka, druha bola poslana doporucenym registrovanym listom a jej hodnota bola cca 100 dolarov. Zatial su pripady v stadiu riesenia a kupujuci cakaju ci im pridu zasielky. Chcem sa vsak spytat ak nahodou nepridu, ako sa dalej postupuje? Riesil uz niekto nieco podobne?
Registrovaný uživatel
Ak ste to posielal obycajne, tak to je neprijemne a asi to skonci vratenim penazi z vasej strany.

Ak to islo doporucene, tak je to lepsie, lebo sa to da dat dohladat na poste a mate aj doklad ktory mozete podsunut pri rieseni daneho "case-u".

Asi som vam moc nepomohol. Mal som podobny pripad, no kupujuci som bol ja a posielane to bolo obycajne. Vratili mi peniaze. Inak, po tejto skusenosti, si davam posielat veci doporucene ak to stoji nejake vaznejsie peniaze (20-25€ a viac).

Este odporucam diskusne fora o samotnom Ebay-i. Je ich dost (aj Ebay samotny ma forum) a toto je tam riesene dost casto a pomerne konkretne aj dostatocne podrobne.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ako postupovať, keď kupujúci poslal na nesprávny email peniaze na paypal. Email ktorý použil je síce môj, ale nie paypalovi.

toto je bohuzial tvoja chyba,
paypal ucet treba vzdy zadat uz pri vystaveni aukcie,
aby pri platbe peniaze automaticky odisli kam treba.

niesom si isty ci kupujuci moze zrusit platbu.
to tusim mozes len ty,
pripadne sa to zrusi samo (po30 alebo 60 dnoch, neviem presne) ak na danom emaile neexistuje paypal ucet.
_______________
Registrovaný uživatel
príklad: http://pages.ebay.com/help/sell/unpaid-items.html
Registrovaný uživatel
madres:
o peniaze prides.
ebay je nastaveny tak ze chrani len kupujucich.
aj ked ti zasielku, a to aj doporucenu, strati posta, nesies zodpovednost ty.
_______________
Moderátor
Za doporučenou dostaneš náhradu. Záleží na tom, kolik stál obsah. Opravdu cenný-vzácný věci (i když za relativně málo peněz) bych posílal výhradně v cenném psaní.
Registrovaný uživatel
tak samozrejme, nahradu dostane, ale od posty, podla typu zasielky.
za obycajnu nic, za doporucenu do zahranicia je max nejakych 30-35 eur, za poistenu zasielku plnu sumu.
lenze zo slovenska napriklad neni mozne poslat poisteny list do USA, Britanie, a vela inych krajin.

kedy boli tie zasielky odoslane? mozno su este na ceste
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 21. 11. 2013, 15:03. »
Moderátor
tocomabyt napsal
lenze zo slovenska napriklad neni mozne poslat poisteny list do USA, Britanie, a vela inych krajin.

Tam se krade tak, že to nikdo nepojistí nebo proč? Chápal bych to do nějakého bantustanu, ale do Británie? Navíc člen EU ... Tohle by mne fakt zajímalo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » E-bay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1