Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » eBay

Vykupminci.cz
Numisargo

eBay

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jsem starý, přiměřeně blbý s kostrbatou angličtinou.
Chtěl bych něco koupit na eBay, udělal jsem si registraci, dostal jsem ebay kod 20 místný, a v závěru odkaz na UNICREDIT bank, a dále č.ú a transfer ID kod.
Může být někdo tak laskav a srozumitelně mi vysvětlit, co a jak použiju při platbě na e Bay ?? děkuji
Moderátor
V podstatě pokud od někoho něco koupíte, tak po koupi dostanete jeho číslo bankovního účtu (do zahraničí také IBAN, SWIFT čísla), případně PayPal účtu. Takže ppřed koupí bych to neřešil. Ale musíte počítat s tím, že když budete posílat peníze z účtu do zahraničí, prodraží se Vám to na poplatku bance za platbu do zahraničí.
V tomo případě je lepší zřídit si také PayPal, ale ne všichni prodejci ho akceptují.
Registrovaný uživatel
To co jsem uvedl, je právě PayPal - č.ú do Unicredit banka ID transfer kod
Moderátor
Nevím co je ten eBay kód, ale při platbě PayPalem není tenhle ani transfer ID kód netřeba. Pokud se nepletu, transfer ID kód by se měl použít v případě doplnění peněz na PayPal účet z normálního účtu (aby věděli, od koho to jde), stačí ho uvést jako zprávu pro příjemce. Pokud máte s PayPal účtem svázanou kartu, tak je to jedno.
Moderátor
A máte zřízený paypal?
Registrovaný uživatel
Zdravím,

na eBay pravidelně nakupuji i platím pomocí PayPalu, trochu to shrnu.

1) PayPal je platební brána. Přes ní se dá pohodlně platit za nákupy na eBay i posílat přímo peníze na jiný PayPal účet. Ke zřízení PayPal účtu potřebujete platební kartu. Zvolíte si PayPal ID (jméno účtu), což je VŽDY Vaše e-mailová adresa, kam Vám potom budou chodit zprávy o transakcích. Při otevření účtu se zadává číslo Vaší karty. Když vyprší platnost, zadá se jiná karta.

2) S Vaším účtem u PayPalu je svázaný nějaký interní účet, jehož stav uvidíte po přihlášení do "paypal.com". Dají se tam poslat peníze z libovolného účtu i vybrat na svázanou kartu, ale je to k ničemu. Pro platbu se ty peníze použijí pouze pokud je na tom účtu dostatek, jinak se berou z karty podobně jako běžná platba kartou. Než tam peníze převodem dorazí, nějaký den to trvá. Lepší je nechat je strhávat rovnou z karty, blokace je okamžitá a vyrovnání přijde za nějaký den.

3) Jestli si to dobře pamatuju, tak při aktivaci PayPal účtu se zkušebně strhne asi 1EUR z karty a pak se musí účet plně aktivovat zadáním kódu, který je v poznámce k té transakci. Ta částka se pak na účet vrátí - je to zkušební transakce.

Osobně jsem se toho trochu bál, ale je to bezpečné, pohodlné a rychlé. Jen je třeba dát pozor, jestli prodejce přijímá platby přes PayPal.
Moderátor
solmyr napsal
Zdravím,

na eBay pravidelně nakupuji i platím pomocí PayPalu, trochu to shrnu.

1) PayPal je platební brána. Přes ní se dá pohodlně platit za nákupy na eBay i posílat přímo peníze na jiný PayPal účet. Ke zřízení PayPal účtu potřebujete platební kartu. Zvolíte si PayPal ID (jméno účtu), což je VŽDY Vaše e-mailová adresa, kam Vám potom budou chodit zprávy o transakcích. Při otevření účtu se zadává číslo Vaší karty. Když vyprší platnost, zadá se jiná karta.

Neni pravda, jde to i bez karty (mimochodem pouzivat dnes kartu na internetové nákupy je dost rizikova vec, me ji zneuzili presto, ze jsem mel tyto platby zakazane).
Registrovaný uživatel
Zdravím,

tady bych zmínil, že platba kartou při nákupu po internetu a platba PayPalem jsou dvě rozdílné věci. V prvním případě (platba kartou při nákupu po internetu) předáváte obchodníkovi všechny citlivé informace ke kartě při každém nákupu. Je na serióznosti obchodníka, aby si z karty strhnul jen částku za obchod a data karty nikde dále neuchovával. Tady se hodí karta s možností ovládání blokace internetových transakcí. V případě PayPalu jsou data o kartě uchována v databázi PayPalu a transakce se schvaluje po přihlášení k PayPal účtu. PayPal systém pak zprostředkuje převod částky z karty na cílový účet. Podle mého je tento systém relativně bezpečný - do té doby, než někdo ukradne databázi PayPalu, ale to už jsme se zabezpečením někde jinde.

Co se týče používání PayPalu bez karty - pokud to jde, pak je to pro mě novinka, zatím jsem o tom neslyšel. Zkusím o tom něco najít. Pokud to někdo tady provozuje, rád se něčemu novému přiučím ... ;)
Moderátor
Jistě, při platbě přes PayPal druhá strana číslo karty nevidí, takže je to bezpečné.. teoreticky. Problém by nastal ve chvíli, kdy se k PayPal účtu někdo dostane, může pak okamžitě vybílit celý bankovní účet.
Placení přes PayPal bez karty, je úplně normální, byť jsou tam různá omezení, ale osobně nevidím důvod, proč tam kartu přidávat, když si z čtu můžu příkazem vždycky doplnit peníze a pak utrácím jen to, co tam mám.
Number of cards active on your account: 0
:)
Registrovaný uživatel
Zdravím,

osobně mám na účtu svázaném s kartou jen minimální zůstatek. Pokud potřebuju platit větší částku, převedu tam ze spořícího pod-účtu a pak platím. Takže potenciální vybílení účtu mě nijak neohrožuje.

Pokud nebudu mít u Paypal účtu zaregistrovanou kartu, pak musím před každou platbou podat příkaz k převodu peněz z běžného účtu na Paypal účet a to trvá minimálně jeden den. Je to možná bezpečnější, ale pomalejší. Každý má možnost si vybrat podle svého gusta.
Moderátor
a mam otazocku ked nakupujem z Amazonu musel som tam zaregistrovat svoju bankomatovu kartu, je to OK?
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
a mam otazocku ked nakupujem z Amazonu musel som tam zaregistrovat svoju bankomatovu kartu, je to OK?

Amazon je bezpečný obchod a tady bych se vůbec neobával.Mám kartu reg.strovanou i v Hong Kongu a nic se neděje. Přes kartu jsem kupoval a platil řadu věcí a nikdy se mi nestalo nic špatného.Mám dojem, že větší pravděpodobnost je být okraden čtečkou u bankomatu než při platbě kartou na internetu...
Moderátor
tak mozem spokojne bubat :-), dik...
_______________
Registrovaný uživatel
Tak jsem se otřepal a koupil komplet katalog Michel Afriku za cca 630 CZK, nejstrší je z roku 2007 a jinak 2009 :-).
Moderátor
tak gratulujem, a cez ebay? nie je tam nahodou komplet Europa tak po roku 2000?
_______________
Registrovaný uživatel
Ale nenapsal jsem, že na DVD, což mne vůbec nevadí (ušetřím místo) a tady bych to za tu cenu nesehnal ani na tom DVD. Evropa tam nějaká je, ale ročník 2000 jsem neviděl, spíše tak různá léta...
Moderátor
Ynhoj napsal
Ale nenapsal jsem, že na DVD, což mne vůbec nevadí (ušetřím místo) a tady bych to za tu cenu nesehnal ani na tom DVD. Evropa tam nějaká je, ale ročník 2000 jsem neviděl, spíše tak různá léta...

Předpokládám, že to bylo i s autorskými právy :roll: .
Registrovaný uživatel
To uvidím až to přijde....
Registrovaný uživatel
nikde som nenarazil na to, že by Hlinka bez pretlače existoval v spojkách, ako tuto na ebay. Čo si o tom myslíte?

http://www.ebay.co.uk/itm/Slovakia-Andrej-Hlinka-Mi-35A-gutter-pair-expertised-/201285056807?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2edd863927

prípadne toto zúbkovanie:

http://www.ebay.co.uk/itm/Slovakia-Andrej-Hlinka-Mi-36XB-perforation-10-1-2-/201280953535?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2edd479cbf
« Poslední úpravu provedl(a) jimbopepo v 12. 2. 2015, 13:33. »
Moderátor
Pokud dobře vidím, meziarší je slepované a známka je přezoubkovaná.
Registrovaný uživatel
to prve je falzum jednoznacne zlepene medziarsie. Tento predajca ma toho viacej ja som mu uz pred mesiacom pisal a hadal sa s nim ze su to vsetko falza ale nedal si povedat. Jednoznacne podvodnik

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filatelie aukce » eBay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1