Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » eBay-nákup

Vykupminci.cz
Numisargo

eBay-nákup

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Čau.
Má někdo zkušenosti s posíláním novodobých bankovek ze zemí mimi evropskou unii.
Zaregistroval jsem se na eBay a Paypal. (Zatím jsem zkusil obchod v Itálii. Platba proběhla na zásilku čekám.) Při procházení aukcí s cenou kup teď jsem zjistil, že nejvíce nabídek mají prodejci z Thajska a třeba i Turecka, mají i nejlepší ceny. Při určité ceně např. nad 100 dolarů je i poštovné zdarma. Jde mi o to, jak je to u sběratelských předmětů s DPH. To by se mělo platit nad 22 euro a plus clo při celkové ceně nad 150 euro. Pokud jsem hledal správně, tak se i zmiňovalo něco o ceně 45 euro při posílání jako dárku. To nevím přesně co znamená. Uvnitř zásilky není něco jako vyúčtování a na obálu se píše GIFT?
Nemůže někdo poradit.
Některé ceny jsou na Aukru vůči eBay úplně někde jinde. Zbytečně drahé plus poštovné ještě dražší.
Předem děkuji za případné rady.
:P :P :P
Registrovaný uživatel
Kupoval jsem bankovky z Itálie v ceně 850Euro a přišly mi bez problémů. Myslím si, že si děláš zbytečnou hlavu s DPH. Sběratelský materiál má tzv. zvláštní režim DPH.
Registrovaný uživatel
U čehokoliv zasílaného ze zemí mimo EU platíš při ceně nad 22€ dle nařízení EU DPH(pokud nemáš štěstí a neprojde to celnicí bez povšimnutí), nechat si psát gift nedoporučuji, otevírají to pak pro kontrolu s větší pravděpodobností.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Kupoval jsem bankovky z Itálie v ceně 850Euro a přišly mi bez problémů. Myslím si, že si děláš zbytečnou hlavu s DPH. Sběratelský materiál má tzv. zvláštní režim DPH.


U zemí mimo EU to není pravda, řešil jsem takto s celnicí mince za méně jak 50USD zaslané z Bolivie(podobně i z Asie). Byl jsem na celnici už řešit dokonce i knihu v ceně méně než 30USD, kde byla na zásilce i cena správně vyznačena na poštovní nálepce pro celnici o obsahu zásilky. Pošta si dělá co chce, protože za kazdou uloženou zásilku si účtuje poplatky 96Kč a více jen za uložení a zaslanou výzvu... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Muj nazor a zkusenost je ., kdyz to prodejce posle jako balik , je vzdy problem, bud chcou moc penez anebo problem ze clem.
Kdyz to posilaji jako doporucene psani tak vse bez problemu !
Registrovaný uživatel
Nejlepší je na si na obálku napsat "legal docs" a říci prodejci ať tam nedává fakturu. Mimo obálek otevírají skoro vše co přichází mimo EU. Obálky skenují rentgenem, ale když tam jsou mince tak to otevřou, ty jsou na rentgenu vidět, bankovky ne.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
mischel13 napsal
Kupoval jsem bankovky z Itálie v ceně 850Euro a přišly mi bez problémů. Myslím si, že si děláš zbytečnou hlavu s DPH. Sběratelský materiál má tzv. zvláštní režim DPH.


U zemí mimo EU to není pravda, řešil jsem takto s celnicí mince za méně jak 50USD zaslané z Bolivie(podobně i z Asie). Byl jsem na celnici už řešit dokonce i knihu v ceně méně než 30USD, kde byla na zásilce i cena správně vyznačena na poštovní nálepce pro celnici o obsahu zásilky. Pošta si dělá co chce, protože za kazdou uloženou zásilku si účtuje poplatky 96Kč a více jen za uložení a zaslanou výzvu... :|

Tak mimo země EU je to určitě jiné, mě se to naštěstí zatím nestalo! :roll:
Registrovaný uživatel
mne napr. zrovna dnes prisla minca z Turecka, stala cca 50 eur.. ked som sledoval zasieku, tak bola aj na colnici, pustili to bez problemov. v obalke nebola ani faktura, ani vyuctovanie, nebola oznacena ako gift. viackrat mi prisli mince, bankovky alebo vyznamenanie aj z exotickych krajin mimo EU, ale s colnicou som nemal docinenia za 6 rokov..ale mozno som mal zatial len stastie :)
Registrovaný uživatel
Ze Slovenska to říká hodně lidí že to mají OK odkudkoliv, stejně jako z dalších zemí, ale v ČR si z toho pošta udělala bezpracný kšeft a zneužívá toho což v jiných zemích nebývá...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
U čehokoliv zasílaného ze zemí mimo EU platíš při ceně nad 22€ dle nařízení EU DPH(pokud nemáš štěstí a neprojde to celnicí bez povšimnutí), nechat si psát gift nedoporučuji, otevírají to pak pro kontrolu s větší pravděpodobností.

Bože vy máte debilní zákony, to by mně trefil šlak. :evil:
U nás se do 1000 dolarů neplatí nic. Pokud je to dražší, řeším to dvěma způsoby, buď požádám prodejce aby vložil účet na menší částku nebo třeba Knopik z Německa vkládá kartičku:
“Vracím Vám mince které jste mi poslal k posouzení”.
Zatím mi každý prodejce rád vyhověla nejen z eBay. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Bože vy máte debilní zákony, to by mně trefil šlak. :evil:
...

Ano máš pravdu(je to směrnice z EU užívaná a poštou zneužívaná u nás cca poslední 3 roky), odnaučila mne z 98% nakupovat mince mimo EU :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ta posta me taky dostava - i kdyz se zjisti, ze DPH a CLO platit nebudes, tak vyberou 96 Kc.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
ta posta me taky dostava - i kdyz se zjisti, ze DPH a CLO platit nebudes, tak vyberou 96 Kc.


Ano, 96 Kč je za posouzení, že nic platit nebudeš. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Hanes159 napsal
Ano, 96 Kč je za posouzení, že nic platit nebudeš. :mrgreen:

Přičemž to posouzení provádí nějaké úplně blbá Libuna z korkárny a to platí kdekoli na světě.
Také jste si všimli že pošta, a to v kterékoli zemi, zaměstnává určitý druh lidí? :D
Registrovaný uživatel
Tak to se na Slovensku mají. Já si myslím, že náš pseudo stát potřebuje buzerovat a nechat platit poctivé lidi, co se snaží hledět si svého, pracovat a když si náhodou chtějí ještě navíc udělat sem tam radost, tak znovu pořádně oškubat. Vybírat peníze, kde by měli to nechtějí, protože by šáhli na svůj píseček.
Zásilka z Itálie dorazilo v pořádku. Dala se sledovat na netu. Jen mě zarazilo, že se objevila ve schránce a nemusel jsem pro ni na poštu. Objednával jsem na http://www.cristianocoins.it/ celkem jsem si vybral, mají poštovné zdarma od 100 euro. Ale úpně na 100% jsem spokojený nebyl. Pán sice použil bublinkovou obálku, ale zásilka měla 80 bankovek a ty vytvoří trochu větší tloušťku. Bankovky byly mezi kartóny, ale ty byly dost slabé a ke všemu k vyplacení zásilky použil 4 známky. Pracovník pošty je samozřejmě orazítkoval, ale jak bylo vše tlustější, razítko sklouzlo a na pár kouscích udělalo propadlou výraznou hranu. Nejdřív jsem si myslel, že, jak jsem se zde na fóru dočet, by to mohlo být od počítačky, ale až jsem z koše výtáhl výztužný karton, tak jsem byl doma, krásná čtyři kolečka od razítka až na druhou stranu horního kartonu. Bohužel se pracovník pošty trefil naprosto přesně zničily se hrany nejdražších bankovek v místě stříbrného pásku. Zkoušel jsem to narovnat, ale přes ten pásek asi není šance, taky jsem trochu slušně řečeno lehce vytočitelný a bankovky skončily v koši. Je to určitě škoda, ale u novodobýc bankovek je kvalita UNC asi nutnost a ve sbírce bych je stejně nechtěl. Dělal jsem první pokus, tak újma není zase tak velká něco přes 13 euro, ale zamrzí to. Musím mu napsat, aby při větším počtu bankovek výztuhu zlepšil.
Když nakupujete na eBay píšete prodávajícímu nějakou podobnou zprávu o kvalitě balení nebo prostě věříte. Vždyť u dražších bankovek je to celkem dost zásadní věc. Jak jsem zjistil, tak ani bublinková obálka není stoprocentní ochrana. Nebo na dražší kousky si raději počkat na veletrh sběratel v Praze?
Registrovaný uživatel
Tento mail mi přišel dneska ráno od prodejce z ameriky:
We mailed your item.
We mailed it in a plain white envelope with cardboard inside for protection.
To keep discrete and private we did not use customs forms.
You can save money that way.
The sender's name on your envelope is ............
Notify us when you receive this.
Thank you.
Je vidět, že už to znají s celní poštou.... ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Hanes159 napsal
Ano, 96 Kč je za posouzení, že nic platit nebudeš. :mrgreen:

Přičemž to posouzení provádí nějaké úplně blbá Libuna z korkárny a to platí kdekoli na světě.
Také jste si všimli že pošta, a to v kterékoli zemi, zaměstnává určitý druh lidí? :D


uz jsi cetl od Charlese Bukowski "Postovni urad"?Tam lezi odpoved... :lol:
Registrovaný uživatel
Čau.
Po nákupu se mi dostala do rukou podobně deformovaná bankovka. I na některých aukcích, kde je velký obrázek, je celkem dost často vidět tato deformace v oblasti bankovního pásku. Nevíte čím to vzniká? Počítačkou bankovek? A dá se bankovka s tímto průhybem brát vůbec jako UNC. Nebo není nějaký šetný postup, jak tuto deformaci trochu vyhladit.
Dík za případné rady a názory.
:roll: :( :roll: :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pokud si zde přečteš starší debaty na fóru, tak by jsi měl najít odpověď...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
asi vznikne pri rezani harkov...
Ochranny pruzok ma ine vlastnost ako papier (elasticky?)
a takto sa deformuje cely balik bankoviek.
Moderátor
vola sa "cutting cup"
https://www.google.sk/search?num=10&safe=off&q=banknote+%22Cutting+Cup%22&oq=banknote+%22Cutting+Cup%22
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
pokud si zde přečteš starší debaty na fóru, tak by jsi měl najít odpověď...

Nešlo by nasměrovat alepoň na sekci, Rady začátečníkům, Světová papírová platidla....?
Registrovaný uživatel
mark70 napsal
Dracek napsal
pokud si zde přečteš starší debaty na fóru, tak by jsi měl najít odpověď...

Nešlo by nasměrovat alepoň na sekci, Rady začátečníkům, Světová papírová platidla....?


vzdyt uz tam mas odpoved od numpsziho ... presne tak to je.
Registrovaný uživatel
Čau.
Když se podíváš na hodiny, tak byl prostě rychlejší. Já to až později odeslal.
Ale stejně včera jsem pročítal dost vláken a na toto téma jsem nenarazil.
A na odpověď jestli se s tím dá něco maličko dělat taky ne.
Hezký den.
Moderátor
mark70 napsal
A na odpověď jestli se s tím dá něco maličko dělat taky ne.


Nedá sa.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » eBay-nákup

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1