Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Ebay podvody

Vykupminci.cz
Numisargo

Ebay podvody

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chcel by som sa opytat, ci je mozme reportovat uzivatela/predajcu, ak pouziva dalsi ucet na to, aby zvysoval cenu svojich poloziek?

Konkretne sa mi jedna o tuto aukciu http://www.ebay.com/itm/301647265511?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT a uzivatela -***d(5)

Na kazdej polozke tohoto predavajuceho robi neumerne vela bidov a nikdy nevyhra...a prakticke biduje IBA pri tomto predajcovi.

Btw. aky by ste odporucili cenu setu v linku? :)
Registrovaný uživatel
http://pages.ebay.com/help/policies/seller-shill-bidding.html
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Mňa zaujalo, že sa daný set známok vydražil za 20% katalógovej ceny. Rovnako som na Bratislavských zberateľských dňoch videl predávať filatelistov s reklamou "Michel-80%". K čomu je katalóg, ktorý udáva nezmyselné ceny ? To je vydavateľ tak neznalý trhu alebo len zúfalo oceňuje svoju zbierku ?
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
prodavat a kupovat znamky za 100 procent katalogu je zvyk,nebo nezvyk v ces-
kych a slovenskych zemich,zasadni otazky pri nakupu znamek v zahranici jsou:
mate to co mne zajima?za kolik procent katalogu prodavate?katalogove ceny
jsou pouze smerove....je jasne,ze pri nakupu spickovych veci musite hodne pilo-
vat na cene,bezne veci se prodavaji za 50 a mene procent katalogu..
Moderátor
Maxmilian napsal
prodavat a kupovat znamky za 100 procent katalogu je zvyk,nebo nezvyk v ces-
kych a slovenskych zemich,zasadni otazky pri nakupu znamek v zahranici jsou:
mate to co mne zajima?za kolik procent katalogu prodavate?katalogove ceny
jsou pouze smerove....je jasne,ze pri nakupu spickovych veci musite hodne pilo-
vat na cene,bezne veci se prodavaji za 50 a mene procent katalogu..


Presne tak.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Třeba u Michelu běžně kupuju kolem 5Kč za MiE, takže ani 20%. U běžných věcí i za míň.
Moderátor
zavisi aka krajina a aka emisia, u mna je to cca aj 10,-kc za MiE ale ked viem, ze sa ta emisa neda zohnat a v kat. ma smiesnu cenu tak som ochotny ju kupit aj za viac.
_______________
Registrovaný uživatel
Na mna bola ta konecna cena vysoka...limit som mal cca 200Eur. A okrem toho ta 2Kr nemala bohvieake zubkovanie.

V jednom eshope v CR maju tento set za 260E v lepsom stave. Takze sa nemam kam ponahlat :)
Registrovaný uživatel
Fajn, len ste mi potvrdili čo som si myslel. Ale stále nechápem, prečo je tomu tak. Moja otázka bola, prečo katalóg Michel zverejňuje nezmyselné a netrhové ceny. Aký to má význam pre vydavateľa katalógu ? Je to zámer vydavateľa či absolútna neznalosť trhu ? V každom prípade katalóg, ktorý zverejňuje nezmyselné bludy, je prakticky nepoužiteľný.
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi- stale sa opakujes... Ktory katalog je aktualny? Ktory ma pravdive ceny ? Mozno tak letak z Lidlu... Ked sa pozriem do katalogu, tak podla cien len zistim aky je pomer vzacnosti oproti inej znamke , minci atd... Lebo ako sam pises je to trh. A na trhu je jeden den nieco vyhladavane a dobre zaplatene a na druhy den sa nalada meni..
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Fidzi - katalog je tak jak píše Jano... není to netto, je to jen ukazatel "vzácnosti" známek... Ani POFIS katalog chlubící se tržníma cenama není tak úplně netto...Ceny ber jako orientační ukazatele... Mi€ cca průměrně 3-4 Kč...u vzácných kusů klidně 1:1, u běžných klidně téměř nulový hodnota i když Mi udává 0,05/0,1 €...
Moderátor
jano7B9 napsal
Ked sa pozriem do katalogu, tak podla cien len zistim aky je pomer vzacnosti oproti inej znamke , minci atd...

Což taky není tak úplně pravda. Na to člověk přijde až chce získat relativně levnou známku a náhle zjistí že na trhu neexistuje a pokud ano, jedná se o padělky, což není při neuváděném nákladu ani moc divu, kdežto známku o dva řády dražší celkem běžně (nebo s mnohem menší námahou a hledáním) seženeš.
Registrovaný uživatel
celkem mě baví jak se dohadujete nad cenami katalogů, dle mých / 6o letitých/ zkušeností je každá známka tak drahá jak je ten co ji chce - ochoten zaplatit Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
no to asi jo, ale jsem z toho i tak dost překvapen, u mincí jsem zvyklí na +- cenu dle "katalogu", ne, že se většina prodává za zlomek (psáno tady 20%)
Registrovaný uživatel
k původní otázce ohledně eBay, jsem na eBay už od roku 2004 a občas narazím na někoho, kdo si přihazuje na vlastní účet, anebo si nechává přihazovat od známého. Pokud to zjistím, prostě se té aukce neúčastním. Obecně mi ale přijde eBay mnohem dúvěryhodnější a spolehlivější než české aukro.
Pokud jde o ceny a katalogy, zastávám názor, že každá věcv má takovou cenu, za kolik se dokáže prodat. Jestliže objevím aukci s něčím, co se mi líbí a chci to, je logické, že si budu muset připlatit, abych tu věc získal. Když si připlatím a koupím ji, pak má ta věc prostě tu cenu, za jakou jsem ji koupil. Jiná otázka je, zda tu věc dokážu za danou cenu prodat a kdy. Dnes můžu koupit nějakou věc za 100 euro a má tedy hodnotu 100 euro. Za 5 let ji můžu prodat třeba za 200 euro nebo jen za 50 euro. Logicky za 5 let bude ta věc mít takovou cenu, za kolik jsem ji dokázal prodat. V době krize , v letech 2008-2010 se dalo koupit spousta věcí za nízké ceny, byla krize a byl převis nabídky nad poptávkou. Dnes je to skoro opačně, ceny jsou vysoko. Hodnota věcí stoupla, lidé jsou ochotni zaplatit více, protože je konjunktura a lidé mají více peněz.
Moderátor
Mám raději věci za které zaplatím třeba 150 Kč a mají cenu 1500 ... a nesnáším známky který nekoupím za 2500 Kč a mají cenu 50000 (a hodí se mi do sbírky ještě k tomu)!!

Mimochodem, abych udělal reklamu, své obchodnické zdatnosti si můžete vyzkoušet tento pátek (13. dubna - a pátek, 13., nešťasný to den?) v Brně na Výstavišti!! A ještě si poslat dopis s extra R-nálepkou (a mobilním apostem, ovšem bez extra popisu, ačkoliv, třeba to ještě změní).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Ebay podvody

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1