Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » ELEKTRONICKÉ MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJE (vše sem)

Vykupminci.cz
Numisargo

ELEKTRONICKÉ MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJE (vše sem)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
sbírá někdo (krom mne) také staré elektronické měřící přístroje? Třeba takové RLC můstky nebo osciloskopy s elektronkama? Anebo jsem takto potrefený jen já sám? Dělám to už 40 let a vždy když nějaký starý měřící přístroj najdu, tak ho vyčistím, zprovozním, uvedu do, pokud možno, původního stavu. Jen jeden takový přklad v odkaze:
« Poslední úpravu provedl(a) bbcuk v 8. 4. 2018, 9:54. »
Registrovaný uživatel
Keď vše sem,tak vše sem.. :)
Našiel som to aj na internete,moc sa o to nebijú.Asi je to nové,je toho plná pr... moc,nesmie sa to už používať,neobsahuje to elektrónky...
Ja som si to zobral len preto,že si do toho kufríka dám mince..
Dnes som si akýsi aparát všimol v garáži.Neviem čo to je,keď to očistím,ukážem.Tam by mohla byť aj elektrónka,ale vyzerá to ako doma vyrobený prístroj.Na čo to bolo,to netuším..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měřič izolačních odporů.
Registrovaný uživatel
Díky.Dá sa to dohľadať,resp.je to tam asi aj napísané,ale že by som tušil čo sú izolačné odpory,tak to teda nie.Mňa živého elektrikári nedostanú.. :P
Tak vymeniť žiarovku.Ani pri tom nedýcham...Dal som to sem len preto,lebo to bbcuk v názve témy vyžaduje a možno sa niečo nové dozviem.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
je to od Metry Blansko, tento podnik vyráběl celkem slušné přístroje, které jsou i dnes ještě oceňované. Ten Váš podle fotky vypadá v dobrém stavu, takže bych ho být Vámi nelikvidoval. Když pro něj nemáte použití, zkuste ho dát na aukro. Pár stovek za něj jistě dostanete. Tak 500 Kč jistě. Za to si koupíte nový kufřík na mince.
Registrovaný uživatel
Dík.A skúšal si vkladanie tých fotiek? Prepáč,že Ti tykám,ja to tu až na pár výnimiek tak robím.
-s-
Registrovaný uživatel
historický RLC můstek firmy Hewlett Packard. Po generálce opět fungující.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jojo vkládání funguje, radši jsem ten náhled vynechal :)
Registrovaný uživatel
Už môžeš aj "náhledovať." :) Problémy sú pri otvorení novej témy.Ale aj to sa dá...Niektorí to vedia.
Keď budeš niekoho citovať a tam chcieť dať obrázok,tak to zase zblbne..Asi.Mne to tak robí.
-s-
Registrovaný uživatel
Mám takového krasavce " Univerzal Prüftafel " , čili " Univerzální testovací panel a byl by na prodej . Kontakt 733 708 357, cena 4300, - CZK
Rozměr panelu , 60 x 60

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem či tú cenu bude niekto akceptovať. Predsa len takých nadšencov medzi zberateľmi je asi málo. No v každom prípade sa jedná o zaujímavý panel. Čo tak skúsiť poslať mail užívateľovi bbcuk, ktorý sa touto oblasťou zaoberá?
Registrovaný uživatel
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/87056876/Tesla-soko.php
Tiez jedna zaujimavost
Registrovaný uživatel
Mam tady par starych nejakych zarizeni ktere jsou sice vyrobeny ze skla ale asi museji mit nejakou spojitost s elektrikou. Je to ze stare zrusene skoly. Nekdo to taky sbira?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomi napsal
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/87056876/Tesla-soko.php
Tiez jedna zaujimavost


Je to mizerně vyfocené, takže se nedá rozpoznat o co vlastně jde.
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Mám takového krasavce " Univerzal Prüftafel " , čili " Univerzální testovací panel a byl by na prodej . Kontakt 733 708 357, cena 4300, - CZK
Rozměr panelu , 60 x 60

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ten panel je pěkný, ale vzhledem k tomu, že bude nefungující, je cena fakt vysoká a to i na eBay ceny. Na německém eBay by se možná při velkém štěstí dalo doáhnout 100 euro. Z toho ale skoro 20% padne na poplatky eBay a PayPalu.
Já osobně jsem ochoten dát max. 1000 Kč, potože s tím bude pár desítek hodin práce se zprovozněním.
« Poslední úpravu provedl(a) bbcuk v 9. 7. 2018, 9:09. »
Registrovaný uživatel
marie2018 napsal
Mam tady par starych nejakych zarizeni ktere jsou sice vyrobeny ze skla ale asi museji mit nejakou spojitost s elektrikou. Je to ze stare zrusene skoly. Nekdo to taky sbira?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



To sloužilo k demonstraci výbojů při výuce fyziky. Musíte k tomu mít zdroj vysokého napětí a být při práci s tím nesmírně opatrná, jinak 100% skončíte v márnici. Já bych to koupil do mého muzea, pokud to prodáte za rozumnou cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) bbcuk v 9. 7. 2018, 9:14. »
Registrovaný uživatel
marie2018 napsal
Mam tady par starych nejakych zarizeni ktere jsou sice vyrobeny ze skla ale asi museji mit nejakou spojitost s elektrikou. Je to ze stare zrusene skoly. Nekdo to taky sbira?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Dobry den, mel bych o to zajem. Muzete me kontaktrovat na emailu georgiusag(zavinac)seznam.cz. Diky
Registrovaný uživatel
uote=bbcuk]Dobry den zhanam skolni demonstracny merak nahodou nemate nieco?Jedna sa o zahranicnu firmu v dreve.
marie2018 napsal
Mam tady par starych nejakych zarizeni ktere jsou sice vyrobeny ze skla ale asi museji mit nejakou spojitost s elektrikou. Je to ze stare zrusene skoly. Nekdo to taky sbira?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



To sloužilo k demonstraci výbojů při výuce fyziky. Musíte k tomu mít zdroj vysokého napětí a být při práci s tím nesmírně opatrná, jinak 100% skončíte v márnici. Já bych to koupil do mého muzea, pokud to prodáte za rozumnou cenu.
Registrovaný uživatel
Nahodou nemate demonstracne meradlo V A meter v dreve?Zahranicna firma.
Registrovaný uživatel
Zhanam demonstracne meradlo v dreve,taktiez som zberatel.Jedna sa o zahranicnu vyrobu.
bbcuk napsal
sbírá někdo (krom mne) také staré elektronické měřící přístroje? Třeba takové RLC můstky nebo osciloskopy s elektronkama? Anebo jsem takto potrefený jen já sám? Dělám to už 40 let a vždy když nějaký starý měřící přístroj najdu, tak ho vyčistím, zprovozním, uvedu do, pokud možno, původního stavu. Jen jeden takový přklad v odkaze:
Registrovaný uživatel
To je pekne,nahodou nemate demonstracne pristroje v dreve zahranicnej firmy?
Registrovaný uživatel
Galvanometer, špatně slyším, nesháníte náhodou "demonstracne meradlo v dreve zahranicnej firmy?"
Registrovaný uživatel
Ano shanam,no pozor nie metra blansko.Zhanam 20-50roky.magnetoelektricky alebo feromagnetickym systemom.Moje cislo 0907638549 email:vladokulisek4@gmail.com
Registrovaný uživatel
Je vertikalny pristroj na fyzikalni pokusy.Na lezato su laboratorne s toleranciou 0,1-1%.
Registrovaný uživatel
Je to bud Ampermeter,Voltmeter jednoducho vyrobeny na vyuku alebo Galvanometer.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » ELEKTRONICKÉ MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJE (vše sem)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1