Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je možné že je tohle originál, nějak mi to neštymuje:-))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď se o Velikonocích hodně peklo , mazance a tak . Možná , aby se ekonomicky vytížila trouba , někdo přihodil k " propečení " a náležité krakeláži i tohoto Fillu.
Registrovaný uživatel
michalk napsal
Je možné že je tohle originál, ,

Není ;)
Registrovaný uživatel
cim vic razitek, tim vic original...
Registrovaný uživatel
Jsem zvědav na kolik se to zítra vyšroubuje! :-)
Moderátor
Vzadu je tam 2 x uvedeno, že je to údajně z r. 1930.
Ovšem na signatuře je zcela zřetelně datace 1932...
Navíc je ten obraz "přecpaný". Originály jsou mnohem "vzdušnější"

Neboli, už ani ti padělatelé nejsou co bývali... :P

Á propos, já bych si na Aukro koupil od Filly s klidným srdcem pouze některou z knih, které ilustroval...
Registrovaný uživatel
Padělatel uvažoval nejspíš způsobem . " čím víc věcí na stole " , tím větší potenciální cena .
Registrovaný uživatel
Prosimvas, tech 30 osob co prihazuje, to jsou chovanci nejakeho ustavu? Obraz se mi osobne libi, za par tisic by to jiste byl hezky kup, videl jsem uz spoustu horsich padelku a napodobenin Filly, ale co tu prosimvas ti lide blbnou?Na original fillu to nevypada ani nahodou i kdyz se autor hodne snazil malovat v jeho stylu.
Moderátor
handz napsal
Prosimvas, tech 30 osob co prihazuje, to jsou chovanci nejakeho ustavu? Obraz se mi osobne libi, za par tisic by to jiste byl hezky kup, videl jsem uz spoustu horsich padelku a napodobenin Filly, ale co tu prosimvas ti lide blbnou?Na original fillu to nevypada ani nahodou i kdyz se autor hodne snazil malovat v jeho stylu.


Podle mě je to uměle šponované. Řada těch přihazovačů má u nicku jen nulu, anebo velmi nízké číslo...
Registrovaný uživatel
Pozerám, že už je to cez 100 tis. ....
Registrovaný uživatel
handz napsal
Prosimvas, tech 30 osob co prihazuje, to jsou chovanci nejakeho ustavu? Obraz se mi osobne libi, za par tisic by to jiste byl hezky kup, videl jsem uz spoustu horsich padelku a napodobenin Filly, ale co tu prosimvas ti lide blbnou?Na original fillu to nevypada ani nahodou i kdyz se autor hodne snazil malovat v jeho stylu.


Ano, je tam pár detailů a lá Filla, ale jinak to vypadá, že někdo na stůl vysypal celou nákupní tašku ;)

Ale toto je jiné kafe ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.....260100,- korun českých! Kdo to koupil, tak snad zvolí předání v nějaké galerii za přítomnosti pčr:-))
Registrovaný uživatel
peterM61 napsal
Pozerám, že už je to cez 100 tis. ....


A prodán, bratru za čtvrt milionu,
f.
Registrovaný uživatel
No jo , něco jiného je vydražit a něco jiného zaplatit .
filomena napsal
peterM61 napsal
Pozerám, že už je to cez 100 tis. ....


A prodán, bratru za čtvrt milionu,
f.
Registrovaný uživatel
A já si říkal , že se " odvážu " a do pátnácti stovek v té aukci " pudu ".
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
A já si říkal , že se " odvážu " a do pátnácti stovek v té aukci " pudu ".


Proč?
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
A já si říkal , že se " odvážu " a do pátnácti stovek v té aukci " pudu ".


Proč?

Musím přiznat že já si to říkal také. :roll:
Jednak se mi ten obraz docela líbí a má pěkný rám. Ten falešný podpis bych zamaloval ;)
Registrovaný uživatel
Celkově to špatné není , Filla , neFilla.
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
A já si říkal , že se " odvážu " a do pátnácti stovek v té aukci " pudu ".


Proč?
Moderátor
Podle mě je to hodně špatné. Nebýt tam ten fejknutý podpis, tak by mi Filla ani na mysl nepřišel. Spíš tak nějaký (polo)amatérský "neokubista", prodávající svá sériová dílka za pár šupů na Aukru...
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Celkově to špatné není , Filla , neFilla.
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
A já si říkal , že se " odvážu " a do pátnácti stovek v té aukci " pudu ".


Proč?


Je to padělek. Tím se to myslím dostává mimo škálu hodnocení kvality.
Nebo snad chcete říct, že dobrý padělek koupíte? Jako co? Jako falešnou dekoraci?
Jste sběratel padělků, nebo umění?
Uvědomme si, že každý padělek znamená degradaci trhu s uměním a je hodně nefér jak vůči novému majiteli, tak i vůči tomu danému malíři. Padělek kazí "dobré jméno" malíře a mj. znečitelňuje jeho hodnotu na trhu.
Takto prvoplánový podepsaný padělek je prostě .... pííííp.....
Registrovaný uživatel
Za 1500-3000 by to byl fajn obraz do domaci galerie, zadny super kus to neni, ale zase lepsi nez spousta "kubistu" na aukru, dost casto tam jsou opravdove hruzy. Tohle je dost preplacane a nahnacane v jednom shluku - Filla, Braque atd to meli vzdusnejsi a celkove lepe komponovane (dnes jsem si konecne vypujcil tu 800 strankovou Fillovu monografii, tak to nadsene prokoukavam).

Zajimalo by me kdo to koupil, proc, zac, nac, mohla by to byt zajimava taskarice. Na Ebay jsou ted snad 3-4 fillove... ale tam se prodaji vetsinou max 3-5000 korun. Ale nedavno tam jeden "picasso" skoncil za 250 000,-
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Je to padělek. Tím se to myslím dostává mimo škálu hodnocení kvality.
,

Padělek z toho udělal až ten podpis a ten tam vůbec nemusel dát autor obrazu. :roll:
Registrovaný uživatel
tak fajn, posunme to o dalsi level. Co delat v pripade, ze mame falsum s podpisem a renomovanym posudkem o pravosti. Kdo je odpovedny za prodej padelku, majitel, nebo autor posudku?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kolemjdouci napsal
Je to padělek. Tím se to myslím dostává mimo škálu hodnocení kvality.
,

Padělek z toho udělal až ten podpis a ten tam vůbec nemusel dát autor obrazu. :roll:


Jasně, to máte pravdu. Teoreticky by to tak jistě mohlo být...
Registrovaný uživatel
floodland napsal
tak fajn, posunme to o dalsi level. Co delat v pripade, ze mame falsum s podpisem a renomovanym posudkem o pravosti. Kdo je odpovedny za prodej padelku, majitel, nebo autor posudku?


nooo.... za posudek pravosti na prokazatelně falešný obraz může ten, kdo jej vystavil. Je to jeho odpovědnost za špatnou práci.
Pokud majitel ví, že má padělek (posudek, neposudek), a prodává jej, no tak je za prodej padělku odpovědný on, ne?
Každý je odpovědný sám za sebe a své konání, řekla bych, není-liž pravda?
Leč nejsem naštěstí právník, beru to jako otázku etickou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1