Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Teď jsem se díval na Aukru na tu aktuální dražbu, a je to prodejce s " nulovou " historií, bez jakéhokoliv předchozího hodnocení . Navíc , nemá ve způsobech odběru uvedenu ani možnost "osobního převzetí " . Pouze " Balík do ruky ".
Registrovaný uživatel
Ruku na srdce a upřímně, kdo v obraze dole (při zakrytém podpisu) by poznal E.F. a kdyby si "musel " vybrat, tak zda-li by obrazu dole dal přednost ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Ruku na srdce a upřímně, kdo v obraze dole (při zakrytém podpisu) by poznal E.F. a kdyby si "musel " vybrat, tak zda-li by obrazu dole dal přednost ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Takhle to je špatně položená otázka - ten obraz na tom aukru si mohu zvětšit a vidím, jak hnusně (!) je namalovaný, vidím ty podivné primární krakely v podivné barevné vrstvě, atd... kdo se někdy přiblížil k pravému Fillovi a není úplně slepý, tak má jasno a takový obraz by si nevybral, ani kdyby to byl poslední obraz na světě, protože to neobstojí ani jako dekorace (neb proč si vyzdobit byt něčím podobným? Je to v podstatě na stejné úrovni jako drátěný Švejk s půllitrem). To co jste sem dal vy, vidím jenom jako malou neostrou fotku, takže u něj nemůžu soudit.
(Já mám ovšem profesní deformaci, že na obraze nesleduju ani tak, CO na něm je namalované, ale JAK je to namalované)
Registrovaný uživatel
Já vám nevím, to je tak těžké se držet zásady, nekupovat co neznám?

Sám jsem v byl pokušení si pořídit pár kousků, i spíš pro okrasu než investici, jenže o umění mám v podstatě nulovou znalost a aukčním síním nevěřím, byť se tváří sebectihodněji.
A beru si to velice osobně a emotivně, když vycítím jakýkoliv náznak podvodu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Jak Kolemjdoucí správně poznamenala: "Pokud chcete o obraze vědět opravdu všechno, je RTG nutností". ;)
Registrovaný uživatel
Filla už dlouho není o umění.
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Ruku na srdce a upřímně, kdo v obraze dole (při zakrytém podpisu) by poznal E.F. a kdyby si "musel " vybrat, tak zda-li by obrazu dole dal přednost ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Ja hned, Filla, ac se muze nekomu zdat ze kopiroval Picassa a Braqua mel svuj hodne vyrazny rukopis, nejsem v tehle vecech vlastenec, ale Fillova zatisi jsou pro me z techto tri rozhodne nejlepsi a nejlepe samozrejme vyniknou az nazivo. Ten padelek na aukru proste neni Fillovi blizky ani na sto honu, nesedi tam nic. ALe neni to uplne spatne to ne. On i Filla ma nektere obrazy z meho pohledu technicky proste "odflakle" ale jako celek to pusobi dobr a o tom to je, on tento styl neni upne o technicke dokonalosti.
Registrovaný uživatel
Přesně tak , je to o tom , jak na něm vydělat.
Artman napsal
Filla už dlouho není o umění.
Registrovaný uživatel
"...On i Filla ma nektere obrazy z meho pohledu technicky proste "odflakle" ale jako celek to pusobi dobr a o tom to je, on tento styl neni upne o technicke dokonalosti..."

Ono by se dalo hodně dlouho mluvit o tom, co ten terminus technicus ("Technická dokonalost") vlastně znamená. Ale tak do cca poloviny minulého století malíř k práci nepřistupoval tak, že : "... a teď udělám UMĚNÍ, tak nemám čas na nějakou blbou technologii.." ).
Oni ti pánové - i ti, co klidně namalovali nos místo oka ;) - oni totiž uměli i to řemeslo. Technologie je (resp. byla) součástí výtvarného procesu.

Jistě, dá se najít obraz, u kterého došlo k nějaké autorově technologické chybě, ale nelze říci, že nějaký styl je (nebo není) o technické dokonalosti.
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

A ako sa to dielko volá?
Modrohnedouchý Tom cat v šiltovke and ananás..? Môže to byť tak,alebo som nepochopil,čo za objekt (subjekt?) je to vedľa toho ananásu...? Ten by byť mohol. :roll: :P
Ja by som si vybral :ani jeden,ale ak by som vedel,že je to známy autor,chcel by som aj tretí...Tak to funguje.
O technologických postupoch pri dobrej,alebo zlej maľbe sa nevyjadrujem,nerozumiem tomu,ale plne súhlasím s pani klmjdc..Určite sa to dá spoznať.
Ja píšem o "ľúbivosti" obrazov a tú tam postrádam.Nemusí to byť fáterland,ale toto je sila...Asi nebudem príliš kubisticky postihnutý..A Pablo? To isté,len v bledomodrom a španielskom vydaní.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Stani,
je to Zátiší s ananasem a pohárem,
f.
Registrovaný uživatel
Ja tam vidím kocúra.A každé ucho má iné.. :P
To je možno na tých obrazoch pekné,že si tam každý môže dosadiť to,čo chce,to,čo vidí.. :)
Díky fm,aj tak tam ten Nový Bor úplne nevidím..To bude z toho tepla.
Ale je dnes pekne,že?
-s-
Registrovaný uživatel
A tááák.Ono sa to tak skutočne volá..Nehľadal som. :)
-s-
Moderátor
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...
Registrovaný uživatel
Mne to trochu pripomína výsledky prác art terapie pri liečení rôznych porúch a závislosti :) :) ....ale ten predošlý obraz, ktorý ste tu vložil je krásny....
stepanik napsal
Ruku na srdce a upřímně, kdo v obraze dole (při zakrytém podpisu) by poznal E.F. a kdyby si "musel " vybrat, tak zda-li by obrazu dole dal přednost ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám jednoho Emila F., ale bohužel je to 100% FEJK. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tohle spíš připomíná styl jednoho amatérského rakouského malíře, kterého nevzali ani na akademii...

ale pěkný obrázek to je :) zátíší a krajinky mám raději než držky mrtvých lidí co neznám.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...


Wjeme, upřímně?
Byť nechci soudit dle malé fotky, jsem podobně rozpolcena. Strašně ráda bych od toho ananasu viděla RTG ;)
Registrovaný uživatel
Pro vlad_dracul1989:

z mé strany to byl chabý pokus o vtip. Autor chaloupky se jmenuje Emil Fejk
(dle dostupných pramenů narozen 1896 , studium Praha a Drážďany).
S tím rakouským amatérským malířem, kterého zmiňujete, má možná podobný styl (při vyšší kvalitě), jeho obrazy se však prodávají mnohonásobně levněji. Ten na fotografii, malovaný na lepence o rozměru 34 x 49 cm, může být vč. krásného původního rámu (žádná sádra) Váš, nebo kohokoli jiného, a to za 3 tis. Kč.
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...


Wjeme, upřímně?
Byť nechci soudit dle malé fotky, jsem podobně rozpolcena. Strašně ráda bych od toho ananasu viděla RTG ;)


Já ani nepotřebuji to RTG... Celá ta "malba" je prostě humpolácká a primitivní, a pokud to opravdu "vytvořil" Filla, tak musel mít v sobě tak 10 piv a panáků a ještě k tomu kouřit jointa :)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...


Wjeme, upřímně?
Byť nechci soudit dle malé fotky, jsem podobně rozpolcena. Strašně ráda bych od toho ananasu viděla RTG ;)


Já ani nepotřebuji to RTG... Celá ta "malba" je prostě humpolácká a primitivní, a pokud to opravdu "vytvořil" Filla, tak musel mít v sobě tak 10 piv a panáků a ještě k tomu kouřit jointa :)


Nojo, ale když já musím pocity dokládat vědecky ;)
Registrovaný uživatel
peterM61 napsal
Mne to trochu pripomína výsledky prác art terapie pri liečení rôznych porúch a závislosti :) :) ....ale ten predošlý obraz, ktorý ste tu vložil je krásny


Za pár peněz je k mání u Kodla :)
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
peterM61 napsal
Mne to trochu pripomína výsledky prác art terapie pri liečení rôznych porúch a závislosti :) :) ....ale ten predošlý obraz, ktorý ste tu vložil je krásny


Za pár peněz je k mání u Kodla :)


Opravdu? Dejte, prosím odkaz. Díky
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
stepanik napsal
peterM61 napsal
Mne to trochu pripomína výsledky prác art terapie pri liečení rôznych porúch a závislosti :) :) ....ale ten predošlý obraz, ktorý ste tu vložil je krásny


Za pár peněz je k mání u Kodla :)


Opravdu? Dejte, prosím odkaz. Díky


Rád ;)

http://www.galeriekodl.cz/cz/aukce/detail.html?id_aukce=30
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...


Wjeme, upřímně?
Byť nechci soudit dle malé fotky, jsem podobně rozpolcena. Strašně ráda bych od toho ananasu viděla RTG ;)


Já ani nepotřebuji to RTG... Celá ta "malba" je prostě humpolácká a primitivní, a pokud to opravdu "vytvořil" Filla, tak musel mít v sobě tak 10 piv a panáků a ještě k tomu kouřit jointa :)



Hodne odvazne tvrzeni. Nechci vas urazit, ale videl jste nejake kubisticke obrazy znamych maliru na vlastni oci? Prosvitajici platno bez podmalby, chlupy od stetce, skapana barva a hrudky kde to urcite nebyl umysl.... Tenhle obraz bude urcite rozmerove maly. V knize o Fillovi (obri monografie od Lahody) je podobnych nekolik, Filla proste obcas delal veci jako darek pro pratele a podobne na kterych se tolik nenadrel, ale maji jeho osobity rukopis a styl. Tohle je podle me original a vse sedi dost verne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1