Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Rád ;)

http://www.galeriekodl.cz/cz/aukce/detail.html?id_aukce=30

K zamysleniu je akurát tak tá cena.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Kolemjdouci napsal
stepanik napsal
peterM61 napsal
Mne to trochu pripomína výsledky prác art terapie pri liečení rôznych porúch a závislosti :) :) ....ale ten predošlý obraz, ktorý ste tu vložil je krásny


Za pár peněz je k mání u Kodla :)


Opravdu? Dejte, prosím odkaz. Díky


Rád ;)

http://www.galeriekodl.cz/cz/aukce/detail.html?id_aukce=30

já se omlouvám, ale asi jsem slepá... ananas nevidím...
Registrovaný uživatel
stani napsal
[K zamysleniu je akurát tak tá cena.. :D
-s-


Nebo spíše cena konečná :D Svoji představu mám ;)
Registrovaný uživatel

já se omlouvám, ale asi jsem slepá... ananas nevidím...


peterM61 měl na mysli a také já jsem reagoval na jiný obraz než ten s kyselým ananasem, tento:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepanik napsal

já se omlouvám, ale asi jsem slepá... ananas nevidím...


peterM61 měl na mysli a také já jsem reagoval na jiný obraz než ten s kyselým ananasem, tento:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


nojo, to pak jo... ale o tomhle obraze se tady všeobecně nebavíme. To je jiná liga než kyselý ananas nebo ta vysypaná nákupní taška.
Registrovaný uživatel
Zátiší k zamyšlení... :)
-s-
Moderátor
handz napsal
Wjem napsal
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
Tož, já bych v tom druhém ananasovém obrazu Fillu neviděl...
To, že to prodali v 1. Art Consulting, coby "ověnčené dvěma znaleckými posudky, za víc jak 1 mega, mi je srdečně jedno. Já bych to nekoupil...


Wjeme, upřímně?
Byť nechci soudit dle malé fotky, jsem podobně rozpolcena. Strašně ráda bych od toho ananasu viděla RTG ;)


Já ani nepotřebuji to RTG... Celá ta "malba" je prostě humpolácká a primitivní, a pokud to opravdu "vytvořil" Filla, tak musel mít v sobě tak 10 piv a panáků a ještě k tomu kouřit jointa :)



Hodne odvazne tvrzeni. Nechci vas urazit, ale videl jste nejake kubisticke obrazy znamych maliru na vlastni oci? Prosvitajici platno bez podmalby, chlupy od stetce, skapana barva a hrudky kde to urcite nebyl umysl.... Tenhle obraz bude urcite rozmerove maly. V knize o Fillovi (obri monografie od Lahody) je podobnych nekolik, Filla proste obcas delal veci jako darek pro pratele a podobne na kterych se tolik nenadrel, ale maji jeho osobity rukopis a styl. Tohle je podle me original a vse sedi dost verne.


Tož, odborný expert "PhDr. Zemina si naopak nemyslí, že se na tom dílku Filla nenadřel a hodnotí ho po čertech jinak :-) Půvabný.... :-)

„Tento půvabný obraz vznikl v jednom z Fillových nejšťastnějších tvůrčích období na rozhraní dvacátých a třicátých let a tehdejší práce patří k vrcholům jeho tvorby.“
PhDr. Jaromír Zemina

Zde celý pdkaz: http://www.acb.cz/Filla-Emil-Zatisi-s-ananasem-38122


Á propos, klidně si vesele a radostně nakupujte "echtovní" kubistická díla s chlupama, hrudkama, skapanou barvou apod. Jsem ten poslední, kdo Vám v tom bude bránit...
Registrovaný uživatel
Zátiší k zamyšlení... :)
-s-
Registrovaný uživatel
To som nechcel,ani neviem ako sa to mohlo stať.Tá duplicita.. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Tak k tomu kyselému ananasu, konečně jsem se díky Wjemovu odkazu dostala k nějakým fotkám toho obrazu.. ale no nevím. Min. chybí mi ten RTG, který je zmíněn , lež neuveřejněn.
Jinak jsou to takové povšechné řeči.

K tomu "nadření" a "nenadření".... ty hrudky, chlupy, podklady, skapaná barva... to vše jsou jenom jakési vnější znaky tvůrčího boje. Těžko se to vysvětluje v anonymní diskuzi. Ale ono se dá rozeznat (makroskopicky, mikroskopicky, RTG, UV, IR) ... tak z 95 % ... jestli je ta malba věrohodná, nebo si na to hraje padělatel, který má nějakou předlohu (inspiraci)... útěchou může být, že drtivá většina padělatelů jsou primitivové, kteří obmalovávají pohlednice, aniž by chápali, o co jde v tvůrčím procesu.
Jediné štěstí!
Registrovaný uživatel
Zátiší s artyčokem... :)
To tá korytnačka (želva,aby ste to dlho nehľadali..)je ten artyčok? Kedysi som to aj vypestoval,ale podľa obrazu by som to určite nespoznal. :P
Je to sila ten kubizmus.No nekúp to za cca 2 milióny.. ;)

https://www.google.sk/search?q=arty%C4%8Dok&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi59vuU3c7aAhWCFJoKHQlJB-gQ_AUICigB&biw=1366&bih=662

-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo sa deje? Príspevky sa duplujú,obrázok,aj keď v "náhledě" bol sa nezobrazil...
Asi náznak,že by som mal prestať,pokiaľ to neschytám. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemohu si pomoci, ale to Fillovo Zátiší k zamyšlení mi přijde ze všech nabízených obrazů opravdu za nejpůsobivější :) a možná z těch všech zátiší k jednomu z nejpěknějších...

https://sdeleni.idnes.cz/spickova-dila-vystavuje-galerie-kodl-ds7-/zpr_sdeleni.aspx?c=A180416_121304_zpr_sdeleni_rest
Registrovaný uživatel
Lide jsou vazne vtipalci... https://ostatni.bazos.cz/inzerat/88637446/Predam-stare-olej-malba-emil-filla-60x-50cm.php
Registrovaný uživatel
Zahřej troubu , stavím se Honzo v sobotu .3 - 4 plechy " Fillů " napečeme .
handz napsal
Lide jsou vazne vtipalci... https://ostatni.bazos.cz/inzerat/88637446/Predam-stare-olej-malba-emil-filla-60x-50cm.php
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/emil-filla-zatisi-s-mandolinou-6927017856?tab=more-history
Registrovaný uživatel
No vida , tak aukce zrušena . To se asi zdálo prodejci těch 99 tisíc málo .
peterM61 napsal
https://aukro.cz/emil-filla-zatisi-s-mandolinou-6927017856?tab=more-history
Registrovaný uživatel
Zdravím lachtane, určitě mi řeknete, že tohle jste napsal jen ze srandy

" Takže pokud někdo něco takového koupí na Aukru ve vidině snadného zisku a myslí si, že to prodává člověk, který je úplný vůl a nezná ceny a že ho oškube on , tak si zaslouží dostat přes pazoury a není jiný, než prodávající, protože je korunovaný vůl :D"

avšak toto uvažování je tipické pro podvodníka, který by měl sedět, než se z toho vzpamatuje :)

lachtan napsal
Už jsem to kdysi psal prostudujte si trestní zákoník a budete v obraze. MUSÍTE PROKÁZAT ÚMYSL, někoho poškodit a od toho se vše odvíjí pro trestní stíhání. Prokázat úmysl , když někdo napíše možná Filla, nebo Filla ??? je velmi těžké a je na kupujícím, jestli zabere na splávek. Jedině by se mohl poškozený, který to koupil domáhat vrácení peněz v občanskoprávním řízení u soudu , pokud by zaplatil balík za bezcennou mazaninu, ale to je dost složité. Takže pokud někdo něco takového koupí na Aukru ve vidině snadného zisku a myslí si, že to prodává člověk, který je úplný vůl a nezná ceny a že ho oškube on , tak si zaslouží dostat přes pazoury a není jiný, než prodávající, protože je korunovaný vůl :D
Registrovaný uživatel
Reltek napsal
Zdravím lachtane, určitě mi řeknete, že tohle jste napsal jen ze srandy

" Takže pokud někdo něco takového koupí na Aukru ve vidině snadného zisku a myslí si, že to prodává člověk, který je úplný vůl a nezná ceny a že ho oškube on , tak si zaslouží dostat přes pazoury a není jiný, než prodávající, protože je korunovaný vůl :D"

avšak toto uvažování je tipické pro podvodníka, který by měl sedět, než se z toho vzpamatuje :)

lachtan napsal
Už jsem to kdysi psal prostudujte si trestní zákoník a budete v obraze. MUSÍTE PROKÁZAT ÚMYSL, někoho poškodit a od toho se vše odvíjí pro trestní stíhání. Prokázat úmysl , když někdo napíše možná Filla, nebo Filla ??? je velmi těžké a je na kupujícím, jestli zabere na splávek. Jedině by se mohl poškozený, který to koupil domáhat vrácení peněz v občanskoprávním řízení u soudu , pokud by zaplatil balík za bezcennou mazaninu, ale to je dost složité. Takže pokud někdo něco takového koupí na Aukru ve vidině snadného zisku a myslí si, že to prodává člověk, který je úplný vůl a nezná ceny a že ho oškube on , tak si zaslouží dostat přes pazoury a není jiný, než prodávající, protože je korunovaný vůl :D
Vy jste nepochopil, jak to myslím... samozřejmě. že neschvaluji podvody a ty, kteří okrádají OPRAVDOVÉ A SLUŠNÉ milovníky umění. Ale myslel jsem to tak, že spoustu začínajících a neznalých kšeftařů brouzdají po internetu a hledají starožitnosti , které někdo nabízí za hubičku ... koupí to s vidinou výdělku a říkají si to určitě prodává nějaký neználek a já chytrý na něm vydělám, protože vůbec neví co prodává... směje se mu , že prodává třeba toho Fillu a vůbec neví, že to je Filla ... takže jeho záměrem je oškubat neznalého prodávajícího .... jenomže v podstatě neoškube kupující prodávajícího , ale hejl je on. No a těm spekulantům to patří, že koupí falzum a zjistí, že prodělali a oškubánek je on.... lépe řečeno zloděj křičí pomóóc zloděj okradl zloděje :D
Registrovaný uživatel
V podstatě malého zloděje okrade větší zloděj...
Registrovaný uživatel
V devadesátých letech jsem chodil do jednoho antiku si občas koupit nějakou věc. Starožitník byl starý tehdy asi, jako já. Byl to namistrovaný všeználek a o knihách , kde mohl mnohé nastudovat se vyjadřoval ve smyslu , že jsou na h...o a podobně. Tehdy net nebyl samozřejmostí a znalosti se čerpaly buď z knih, nebo od zkušených sběratelů, které tento arogantní blb také neuznával No a tehdy jsem u něj objevil malý obrázek malíře, který je z mého regionu a je známý i v celé republice. On vůbec nevěděl o koho jde. Cena byla 800 Kč a protože jsem měl čtyři pro mne bezcenné dřevěné kafemlejnky, tak jsem mu řekl , že mu je za ten obrázek vyměním. Tehdy se jeden kafemlejnek prodával za cca 500 Kč, takže on v euforii, že jsem blbej, jako veverka po tom lačně skočil a vyměnil to. Vůbec nemám výčitky, protože jsem oškubal namyšleného kšeftaře, který uznával jen sebe a ostatní byli pro něj povl a díky tomu, že se nevzdělával, tak jako já tolik let... prodělal na prodeji. No a patřilo mu to, tehdy jsem byl u toho, když mu babička přinesla empírové sloupkové hodiny a on jí za ně nabídl 1500 Kč, takže zmetek. Naštěstí si to bábina rozmyslela a já jí pak venku řekl, že mají cenu cca 25 000 Kč v té době a dal jí adresu solidního sběratele, kterému to prodala. Tak nevím jsem zloděj já , nebo ten zmetek starožitník ?
Registrovaný uživatel
Ale to, lachtane, srovnáváte nesrovnatelné... to jste zcela legálně zhodnotil nějaké svoje znalosti. Ale tady je podstatné, že někdo dává na trh falzum. A jaksi nelze automaticky předjímat, že ten, kdo na to skočí, je taky podvodník, který chce prodejce přechytračit, takže dobře mu tak. Odpovědný je ten, kdo dává na trh "Fillu za korunu", i když, pravda, kdyby mu už pátý takový Filla zůstal za skříní, třeba by už nesnažil dát do oběhu šestého... ;)
O tom, že nákup a prodej umění chce aspoň elementární zájem se vzdělat v oboru, o tom spor nevedeme - v takovém případě by se obě strany přinejmenším dočetly, jak to s těmi Filly dneska je... 8)
Registrovaný uživatel
No a na to jsem psal, že je těžké někomu prokázat úmysl , aby to naplňovalo znaky skutkové podstaty trestného činu podvodu. Oni si ti podvodníci dají pozor, aby nenapsali, že se jedná o Fillu ... napíší třeba, nebo ASI FILLA, VE STYLU FILLY , nebo vůbec nenapíší , že by to mohl být Filla a jen tak mimoděk nafotí signaturu a ještě trošku rozmazaně. No a nějaký hejl se chytí a pokud je od koruny, tak pokud to vytáhne zájemce třeba na Aukru na 40 000 Kč je jeho problém ... kupoval jen obraz o kterém si myslel, že je Filla a to je jeho problém, protože prodávající nepíše, že to je Filla a kupující si to jen vyfantazíroval. Já se vám snažím naznačit, kdy se to dá stíhat a kdy ne. Pokud renomovaná síň, nebo kdokoliv bude prodávat falešného Fillu a deklarovat ho, jako originál ... tak potom by mohlo jít o podvod s ÚMYSLEM někoho podvést. A to ještě musíte prokázat to, že věděl o tom , že to je falzum ..... ÚMYSL !!!!!
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 5. 2018, 16:56. »
Registrovaný uživatel
Podvod ÚMYSLNÝ MU NEPROKÁŽETE, aby ho zavřeli , ale mohli by jste v občanskoprávním sporu dostat peníze zpět. Ale to je na několik let soudů... znáte to ne ?
Registrovaný uživatel
O tom nemluvím. Jenom podotýkám, že vámi zvolený příklad byl o něčem jiném.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emil Filla ? na aukru od 1kč? :-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1