Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Euromince

Vykupminci.cz
Numisargo

Euromince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lebo vytrca nad plochou..
Registrovaný uživatel
Nepoškodil by sa aj prstenec?
Registrovaný uživatel
Zabudol som dodať že druhá strana 2€ poškodená neni. Keby to bolo v klientoch mi príde logické že to bude aj na druhej strane no nie🤔
Moderátor
Aleks1: na te spanelske minci je nalepena folie a na ni je napis.
Moderátor
Mam dotaz na sberatele euro minci - jde mi o Andorra starter kit 2014, 22 minci, celkem 6,78 eura v plastovem sacku, viz napr. zde:
http://www.numismativy.fr/boutique/it/22-starterkits
Nenasel jsem pocet vydanych starter kitu v tomto provedeni, nevite nekdo?
Zarazi me ta cena 899 euro - z duvodu nizkeho nakladu?
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=iuG9R6bzm14
Tie "efekty," to tam lietajú 1Sk mince? :lol:
-s-
Registrovaný uživatel
Neviem či som to zaspal, ale len asi týždeň viem, že je na svete 10 cent SVK 2019. :shock: :shock:
Mal (dostal) ho kamarát v robote. Povedal som mu, že pár dní počkám a potom mu poviem, že (či) mu ho závidím... :) Dnes som ho našiel v peňaženke mojej drahej.
Tak nezávidím.
Asi konečne po 10 rokoch začali s razením iného ročníka ako 2009.
Nehovorím o sadách, ale o minci razenej pre obeh... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Mam dotaz na sberatele euro minci - jde mi o Andorra starter kit 2014, 22 minci, celkem 6,78 eura v plastovem sacku, viz napr. zde:
http://www.numismativy.fr/boutique/it/22-starterkits
Nenasel jsem pocet vydanych starter kitu v tomto provedeni, nevite nekdo?
Zarazi me ta cena 899 euro - z duvodu nizkeho nakladu?

Andorra nemela klasicky Starter-Kit, tzn. sacek minci ruznych nominalu, jako starter kit se povazuje sada 70 tis. kusu a je k mani za 70-80 euro.
Drahy starter kit maji jen Vatikan a Monako.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Asi konečne po 10 rokoch začali s razením iného ročníka ako 2009.
-s-


Už sa rozprávam sám so sebou. Je to zlé. :) :mrgreen:

Neviem či sú tieto čísla správne, sú z rôznych zdrojov, ale:
10 cent 2009-74 799 975 ks.
10 cent 2019-1.515.000 ks.
Je to veľa, ale spústa ich v obehu padne za vlasť.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Už sa rozprávam sám so sebou. Je to zlé. :)

Moja dcéra mi vždy odpovie:" Starneš otče"
_______________
Registrovaný uživatel
Aj Ty už cituješ sám seba? Ja som to tak myslel. Niekedy mi to pripadá, ako keby na mňa bolo uvalené nejaké embargo, nikto sa nechytí, neodpovie. Neurgujem...Poviem si, zrejme blbý dotaz. A tiež viem, že niekto ma moc nemusí.. ;) Viem s tým žiť. :P
Ja si najlepšie pokecám pred chladničkou, keď začnem zvažovať, prečo tam "toto" je a dokonca 2X a iné tam nie je.. Ináč sám so sebou nekomunikujem.
Zatiaľ.
A dcéra má pravdu. Myslím vo všeobecnosti. Všetci sa dočkajú. Vlastne všetci nie.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Tak je... Už na STKačke (lekárska prehliadka) mam lístok dlhší ako toaleťak.
_______________
Registrovaný uživatel
Ak sú výsledky v referenčných medziach, tak na dľžke nezáleží... :)
Tvoj vek mám tak nejako intuitívne odhadnutý, neboj, bude húž.
Translation to Czech language: hůř.
Ale tiež nemusí, ani Ti to samozrejme vôbec neprajem. Naopak. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ta keľo?
_______________
Registrovaný uživatel
Daco pred 50. Možno 45-6?
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Daco pred 50. Možno 45-6?
-s-

Podle toho, ze dcera jeste porad komunikuje a nestydi se rict na rovinu: "starnes", tak mozna jeste min :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
ahoj, kolega shani fotky slovenskych 1c 2c 5c minci 2019 z rolicky (nebo hadam i z obehu), konkretne stranu s hodnotou. Obehove mince nesbiram, tak nevim k cemu je to dobre (je vice variant?), ale pokud by byl nekdo ochoten, mozna staci i jedna z tech minci. Diky moc
Registrovaný uživatel
Zajtra naskenujem a dám sem.Sken je vernejší ako moje foto. Netuším čo hľadá, mohol by nám to prezradiť... ;) Ale len mince z obehu. Sú vlastne skoro UNC. Ja po tých rolkách nejako
nebažím. Nevidím dôvod. Dúfam, že som hodil do krabice všetky tri nominály..
-s-
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani: diky a hlavne moc dekuje neznamo jak velka sberatelska komunita :)
pry opravdu existuji drobne rozdily, kdy prave v sade 2019 je jina varianta, nez mince ktere miri do obehu
vice informaci k precteni zde
https://www.starshop-forum.de/viewtopic.php?f=115&t=8670
nestudoval jsem to, ale u 1c jde o vzdalenost hvezd od okraje

A z toho duvodu jsem byl pozadan, zda bych zkusil zprostrdkovat prodej 1c minci nebo nejakou vymenu, pry by potrebovali 20 ks ale hadam, ze by byl mozna zajem i o celou rulicku, pokud by nekdo mel, musel bych se jeste zeptat, zda maji zajem i o mince z obehu.
Tak pokud by nekdo mel zajem na tom nechat nejaky cas, spis nez obchod to asi bude dobry skutek pripadne ta vymena. Predal bych nejaky kontakt.
Registrovaný uživatel
Mám dojem, že v ruličkách nie sú, iba v sačkoch...
_______________
Registrovaný uživatel
Už som to kedysi zháňal pre jedného Francúza. Museli mi to (banka) zohnať
v Žiline, bolo toho pár kg, mince boli v sáčkoch a niekde sa to na colnici vo Francúzku zamotalo, cestovalo to viac ako mesiac.. Viac problémov ako zábavy.
Tiež nešlo o zisk. Koľko ich chcel a zaplatil, toľko som mu ich poslal. Plus poštovné.
Nebolo to málo.. Tak neviem, či chcem byť aktívny. Nabehal som sa na poštu, kde v prdeli to je.. Nakoniec to vypátral on.
-s-
Registrovaný uživatel
Ak ide o 20 ks jednocentov a nevadí z obehu (vyberiem pekne) tak mi do mejlu pošli adresu... Skúsim cez týždeň pozháňať.
_______________
Registrovaný uživatel
stani: chapu
tomi: diky, poslal bych mu adresu co mas v podpisu, aby se s tebou domluvil (uzivatel meilot z linkovaneho fora)
Registrovaný uživatel
Dobry den,

Mam dotaz: Kamarad nekde vystrachal Kyperske 2€ ktere se hodnotou udajne pohybuje nekde kolem €200.

Je to tak? Co s nim? Je lepsi aby na nem sedel ci jej nekde prodal? Bohuzel nevim v jakem je stavu, ja sbiram Bohemiku tak ocenim jakoukoli radu.

Predem diky! :)
DWS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Nové mince » Euromince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1